Naga MarketsWybuch pandemii koronawirusa przyczynił się do powstana największego od lat kryzysu gospodarczego, który to z kolei zmusił decydentów politycznych do wprowadzenia radykalnych działań. Członkowie wielu banków centralnych zdecydowali bowiem o obniżeniu stóp procentowych. Rozpoczęli oni także dodruk pieniądza, co sprawiło, iż coraz więcej osób traci zaufanie do tradycyjnego systemu finansowego i obawia się utraty wartości posiadanych oszczędności.

  • Inwestorzy coraz chętniej lokują kapitał w kryptowalutach
  • Ogromnym atutem BTC jest jego podzielność do 8. miejsca po przecinku

Zainteresowanie BTC wzrosło do 55% z 36% w 2019 r.

Według najnowszego raportu Grayscale, aż 55 proc. inwestorów z USA interesuje się obecnie Bitcoinem. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że przed rokiem odsetek ten wynosił zaledwie 36 proc.

– Zainteresowanie rośnie: w 2020 r. ponad połowa (55 proc.) amerykańskich inwestorów jest zainteresowana inwestowaniem w BTC (55%). Oznacza to znaczący wzrost z 36 proc. inwestorów, którzy wyrazili takie zainteresowanie w 2019 roku – podano.

Szczególnie pozytywnym zjawiskiem jest również to, że spośród osób, które wyraziły chce inwestowania w BTC, aż 83 proc. dokonało zakupu kryptowaluty.

– Wśród osób, które zgłosiły chęć inwestowania w BTC, 83 proc. dokonało inwestycji w ciągu ostatniego roku, wskazując, że waluty cyfrowe są coraz bardziej atrakcyjnym składnikiem nowoczesnych portfeli inwestycyjnych – wskazano.

Autorzy raportu zwracają także uwagę na rosnącą świadomość inwestorów. Przed rokiem wiedzę na temat Bitcoina deklarowało bowiem 53 proc. respondentów, podczas gdy w tegorocznej edycji badania odsetek te wyniósł już 62 proc. Oznacza to, że ilość potencjalnych inwestorów w samych tylko Stanach Zjednoczonych wzrosła z 21 mln. do 32 mln.

Czynnikiem, który w znaczący sposób przyczynia się do wzrostu zainteresowania BTC wśród amerykańskich inwestorów jest możliwość wejścia na ten rynek nawet ze stosunkowo niedużym kapitałem. Biorąc bowiem pod uwagę, że Bitcoin podzielny jest aż do 8. miejsca po przecinku, swoją przygodę z tą krypto walutą można rozpocząć od dowolnej wielkości depozytu.

– Czynniki, które spowodowały zainteresowanie Bitcoinem w ubiegłym roku, odbiły się jeszcze większym echem wśród inwestorów w 2020 r. W 2019 roku 59 proc. respondentów wskazało, że czynnikiem motywującym przy rozważaniu inwestycji w BTC była zdolność do rozpoczęcia od niewielkiej kwoty i zwiększenia inwestycji w czasie; w 2020 roku liczba ta wzrosła do 65 proc. – wskazują autorzy badania.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs złotego (PLN) bez większych zmian
Następny artykułKurs funta największym wygranym sesji! Kurs euro spada 5. dzień z rzędu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here