Naga Markets

Już 25 maja zapraszamy na Kongres Sektora Fintech. Tematem innowacje w świece finansówPłatności 4.0., blockchain, nowe wyzwania prawne dla spółek technologicznych – to tylko niektóre z tematów, które zostaną poruszone podczas Kongresu Sektora Fintech. Organizatorem wydarzenia jest Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (ZPF).

VI Kongres Sektora Fintech. Jakie tematy zostaną poruszone?

W czwartek, 25 maja 2023 r., ZPF już po raz szósty zorganizuje Kongres Sektora Fintech. Wezmą w nim udział przedstawiciele biznesu oraz ekspertów, którzy na co dzień obserwują rozwój innowacji w świecie finansów.







– Sektor fintech to ważna część rynku finansowego w Polsce. ZPF aktywnie uczestniczy w jego rozwoju. Dlatego powołaliśmy Komisję ZPF ds. Fintech i stwarzamy ekspertom przestrzeń do wymiany poglądów – mówi Rafał Tomkowicz, dyrektor ds. rozwoju ZPF.

Podczas wydarzenia eksperci poruszą w dyskusjach szereg tematów istotnych dla branży fintech. To m.in. wyzwania regulacyjne, stojące przed branżą, wykorzystanie blockchain w obszarach innych niż kryptowaluty, rozwój usług płatności elektronicznych. Nie zabraknie również miejsca dla prezentacji start-upów w ramach #ZPF4Startups.

Kongres Sektora Fintech ZPF już po raz trzeci zostanie zorganizowany w Gdańsku.

Termin: czwartek, 25 maja 2023 r.

Miejsce: Hotel PURO Gdańsk Stare Miasto

Szczegóły i zapisy dostępne tutaj 

Komisja ZPF ds. Fintech w Polsce. Ważny głos w kwestiach istotnych dla sektora finansowego

ZPF powołał w lutym Komisję ds. Fintech, w skład której weszli praktycy rynkowi, którzy doskonale rozumieją potrzeby klientów i sektora fintech w Polsce. Komisja będzie regularnie dzielić się opiniami i rekomendacjami, by aktywnie brać udział w tworzeniu przepisów związanych z rozwojem sektora fintech w Polsce.

Więcej na temat celów prac Komisji można przeczytać pod poniższym adresem.

Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce to organizacja pracodawców w branży finansowej. W skład ZPF wchodzi obecnie blisko 100 podmiotów reprezentujących najważniejsze sektory rynku. To m.in. banki, ubezpieczyciele, instytucje pożyczkowe, biura informacji gospodarczej, pośrednicy finansowi, podmioty zarządzające wierzytelnościami, organizatorzy crowdfundingu udziałowego.

Od ponad 20 lat ZPF działa na rzecz rozwoju rynku finansowego w Polsce i podnoszenia standardów etycznych w branży. ZPF występuje aktywnie jako partner społeczny w polskich i unijnych procesach legislacyjnych. ZPF należy do Rady Rozwoju Rynku Finansowego, powołanej przez Ministra Finansów Rzeczypospolitej Polskiej, a także reprezentuje polskie instytucje finansowe w UE.

ZPF ma w swoim dorobku badawczym kilkaset raportów branżowych. Organizuje kongresy, szkolenia
i wiele innych projektów dla przedstawicieli branży finansowej.

Prezesem ZPF jest Marcin Czugan, radca prawny. W latach 2015-2017 przewodniczył Komitetowi Prawno-Politycznemu EUROFINAS (European Federation of Finance House Associations) w Brukseli, największej organizacji zrzeszającej kredytodawców kredytu konsumenckiego w Europie. Obecnie wchodzi również w skład jej zarządu.


Redakcja poleca również:



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>












  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułZłoty wykorzystuje korektę na dolarze. Spojrzenie na notowania USD/PLN i EUR/PLN
Następny artykułSukces Tethera w czasach kryzysu bankowego: 1,5 miliarda dolarów zysku i rosnące rezerwy
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here