Naga MarketsHaruhiko Kuroda, prezes BoJ

Jutrzejszy dzień obfituje w wiele istotnych odczytów danych makroekonomicznych, jednak oczy inwestorów na całym świecie będą przede wszystkim skierowane w stronę Japonii. Poza kilkoma odczytami dot. produkcji przemysłowej, rozpoczętych budów domów czy poziomu zaufania gospodarstw domowych, opublikowany zostanie raport Banku Japonii ws. prognoz gospodarczych oraz poznamy decyzję w sprawie stóp procentowych i dalszej polityki pieniężnej. Choć rynkowy konsensus zakłada pozostawienie stóp procentowych na tym samym poziomie (-0.10%) to możemy obserwować zwiększoną zmienność na instrumentach skorelowanych z jenem japońskim. Dziś tj. 30 października duże banki inwestycyjne: TDS, Danske Bank i UOB komentują jutrzejsze posiedzenie BoJ i analizują bieżącą sytuację na parze USD/JPY.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

TDS: Za wcześnie na zmianę polityki BoJ

Mazen Issa, analityk FX w TD Securities nie przewiduje żadnych zmian w polityce pieniężnej BoJ i sugeruje, że stopa procentowa pozostanie na poziomie -0.10%. Kontrola krzywej rentowności pozostaje kluczowa, a wytyczne dotyczące wzrostu gospodarczego powinny pozostać na niezmienionym poziomie.

– Oświadczenie powinno zawierać sentencję, że gospodarka rozwija się w umiarkowanym tempie. Zmiana polityki BoJ może być nieznaczna. Podczas, gdy inflacja pozostaje poniżej celu, presja na jej wzrost pozostaje ważnym punktem polityki Banku Japonii. Uważamy, że ryzyko dodatkowej ingerencji przez BoJ w gospodarkę jest niskie, ponieważ nie tak dawno temu wprowadzano zmiany – napisano w raporcie.

Zobacz również: Commerzbank: Trwa umacnianie się tureckiej liry. Przed nami kluczowe poziomy

Danske Bank: BoJ bez zmian, USD/JPY z ważnym wsparciem

Główny strateg w Danske Bank Valtteri Ahti zauważył, że jutrzejsze spotkanie BoJ powinno przebiec bez istotnych zmian.

– Trend wzrostowy na parze USD/JPY obserwowany od marca stracił impet i jest obecnie zagrożony przez panującą na świecie awersję do ryzyka – uważa Valtteri Ahti.

– Kluczowe wsparcie przebiega przy średniej kroczącej MA100 w okolicach poziomu 111.61. Po korekcie polityki BoJ w lipcu, uważamy, że nie będzie „kołysania łodzią” w najbliższym czasie i nie spodziewamy się, żeby Bank Japonii ogłosi jutro istotne zmiany w polityce pieniężnej. W związku z tym spotkanie prawdopodobnie nie wpłynie znacząco na notowania jena japońskiego – dodał.

https://comparic.pl/tag/japonia/

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

UOB: głębsze korekty spadkowe wydają się mało prawdopodobne

Według specjalistów ds. strategii walutowych w grupie United Overseas Bank, istnieją nikłe szanse na dalsze osłabianie się dolara amerykańskiego w najbliższym czasie.

Komentarz intraday: – Podczas, gdy wczoraj wskazywaliśmy, że jakiekolwiek osłabienie USD/JPY nie powinno zagrozić piątkowemu minimum na poziomie 111.36, to zaskakujące było gwałtowne odbicie do poziomu 112.55 w trakcie sesji amerykańskiej. Wydaje się, że para odzyskuje siły do dalszych wzrostów po ostatnich spadkach od lokalnego szczytu 114.50. Z drugiej strony tylko ruch poniżej 111.95 wskazywałby, że obecna presja na wzrost uległa złagodzeniu (lokalne wsparcie znajduje się na poziomie 112.15).

Jutro decyzja Banku Japonii ws. stóp procentowych. Jak wpłynie to na JPY? – komentują duże banki

Rozwój sytuacji w przeciągu najbliższych 1-3 tygodni: – Spodziewamy się, że USD/JPY nie przetestuje poziomu 111.20 zbyt szybko. Mimo to, silne odbicie wczoraj, które dotarło do oporu 112.55 podczas sesji amerykańskiej było dla nas zaskoczeniem. Od tego poziomu niewiele brakuje do lokalnego szczytu 112.88, którego trwałe przebicie na dziennym zamknięciu świecy wskazywałoby, że obecna presja na spadek znacznie się zmniejszyła. Innymi słowy, szanse na dalsze osłabianie dolara amerykańskiego zmniejszyły się. Zamknięcie powyżej 112.88 nie zmieniłoby naszego neutralnego sentymentu do tej pary, ale sugerowałaby, że USD/JPY ponownie znajdzie się w fazie konsolidacji.

Zobacz również: Goldman Sachs: Powrót strachu na rynki dobry dla złota

Jutro decyzja Banku Japonii ws. stóp procentowych. Jak wpłynie to na JPY? – komentują duże bankiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here