Naga MarketsJutro debiut Creepy Jar na rynku głównym GPWW czwartek, 7 kwietnia 2021 roku, na rynku głównym GPW swój debiut będzie miała spółka Creepy Jar. Firmy nie trzeba nikomu przedstawiać, to jeden z największych producentów gier w Polsce, który zasłynął przede wszystkim wielkim sukcesem gry “Green Hell”. Przejściu z NewConnect na GPW nie będzie towarzyszyć emisja akcji.

  • Creepy Jar to niezależny deweloper gier, który specjalizuje się w produkcji gier z gatunku symulatorów przetrwania (tzw. survival simulation).
  • Ambicją Creepy Jar jest stworzenie gatunku, który połączy w sobie charakterystykę gier wysokobudżetowych (określanych jako: gry typu AAA) z rozgrywką cenioną przez graczy sięgających po konwencję typową dla symulatorów
  • Spółka będzie będzie 433. notowaną na Głównym Rynku oraz 4. debiutem na tym rynku w 2021 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Creepy Jar i debiut na GPW

Firma działa od 2017 roku i specjalizuje się w gatunku symulatorów survivalu. W 2020 r. spółka wypracowała ponad 25,5 mln zł zysku ze sprzedaży, co przekłada się na 18,6 mln zł zysku netto. Przychody Creepy Jar w zeszłym roku sięgnęły 37,6 mln zł.

– Przejście na GPW jest przede wszystkim dowodem, że należymy do najważniejszych polskich spółek z sektora gamedev. Finansowanie działalności mamy już zapewnione, a celem przejścia jest utrzymanie tempa rozwoju Creepy Jar – komentuje Krzysztof Kwiatek, prezes spółki.

W toku swojej działalności Spółka koncentrowała się dotychczas przede wszystkim na wyprodukowaniu i dystrybucji GREEN HELL. W tym celu zbudowała zespół programistów i grafików współtworzących grę, który jest obecnie bogatszy o wiedzę i doświadczenie zdobyte przy tej produkcji. Emitentowi udało się również wypracować relacje wśród kontrahentów zajmujących się dystrybucją oraz portowaniem GREEN HELL, jak również zdobyć bazę graczy liczącą już przeszło 1,5 mln osób.

– W najbliższych miesiącach naszym priorytetem jest czerwcowa premiera Green Hell na konsole. Później skupimy się nad wersjami na PlayStation 5 oraz Xbox Series X oraz kolejnymi częściami dodatku Spirits of Amazonia. Mimo, iż SoA jest darmowa dla użytkowników posiadających już grę, to nowe treści, wraz z odpowiednim modelem sprzedaży sprawiły, że blisko 2 lata od premiery, Green Hell ciągle zyskuje nowych użytkowników – dodał prezes spółki.

Informacje podstawowe

nazwa spółki CREEPY JAR S.A.
spółka na rynku 433
debiut w 2021 r. 4
rynek (podstawowy/równoległy) podstawowy (przejście z NC)
sektor gry
spółka w sektorze 16
miejsce siedziby Warszawa
polska/zagraniczna

(inne rynki notowań)

polska
przedmiot działalności Creepy Jar to niezależny deweloper gier, który specjalizuje się w produkcji gier z gatunku symulatorów przetrwania (tzw. survival simulation).
oferta/sprzedaż
(T/N, prywatna/publiczna)
n.d.
kurs odniesienia kurs zamknięcia na rynku NewConnect z 7.04.2021 r.
wartość spółki* 715,51 mln zł
wartość instrumentów wprowadzanych* 715,51 mln zł
% free float (pon. 5% w akcjach objętych wnioskiem) 39,63%
wartość free float*

w akcjach objętych wnioskiem

283,59 mln zł
%free float we wszystkich akcjach (poniżej 5%) 39,63%
wartość free float* we wszystkich akcjach 283,59 mln zł
Firma Inwestycyjna Dom Maklerski Navigator S.A. i Ipopema Securities S.A.
Doradca prawny Kancelaria Radców Prawnych Brudkiewicz, Suchecka s.k.a.
Firma audytorska Grant Thornton Polska sp. z o.o. sp.k.
Doradca finansowy Navigator Capital S.A.

*wartość ustalona na podstawie średniego kursu akcji Spółki w ASO NC z ostatnich 3 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o dopuszczenie, tj. 1053,10 zł

Uroczystość pierwszego notowania akcji Spółki rozpocznie się o godz. 9:00. Transmisję można śledzić na YouTube.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotego | wykres dax | blik | us500 | notowanie euro |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here