Naga MarketsOd wyprzedaży po brytyjskim referendum, para walutowa GBP/AUD znalazła się w konsolidacji – wcześniej tracąc jednak 2600 pipsów w przeciągu zaledwie 12 dni. Ruch boczny, który rozpoczął się 11 lipca od wieloletnich dołków, zaczął rozrysowywać kanał wzrostowy na wykresach intraday.

Zanim zejdziemy jednak na niższe interwały, warto rzucić okiem na wykres dzienny:

GBP/AUD D1 – objęcie bessy sygnalizujące chęć odwrócenia
GBP/AUD D1 – objęcie bessy sygnalizujące chęć odwrócenia

Jeżeli chodzi natomiast o wykres H4, to Justin Bennett rozrysował na nim kanał wzrostowy od wsparcia okolic 1.7050. Piątek przyniósł kluczowe techniczne wybicie i dolne ograniczenie formacji zaczęło sprawdzać się jako poziom oporu:

Aktualizując spojrzenie na notowania funta do dolara australijskiego – Justin Bennett przygotowywał bowiem swoje kreski przed nadejściem weekendu – widzimy, że tendencja pro spadkowa po wybiciu jest nadal utrzymywana. Istotną rolę odgrywa tutaj również horyzontalny opór 1.7610:

GBP/AUD H4 w poniedziałek rano (25 lipca)
GBP/AUD H4 w poniedziałek rano (25 lipca)


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 25.07.2016
Następny artykułPokemony jednak nie pomogą Nintendo?
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here