Naga MarketsSzeroki obraz na parze walutowej EUR/GBP niewątpliwie cały czas prezentuje się popytowo – walor wzrasta bowiem praktycznie nieprzerwanie od zeszłorocznych dołków na wysokości 0.6935.


Justin Bennett zwraca jednak uwagę na Price Action po brytyjskim referendum – sugeruje ono, że przed kolejną odnogą wzrostów, konieczna będzie silniejsza korekta. Ostatni ruch korekcyjny obserwowaliśmy w maju, taki rozwój zdarzeń nie powinien więc nikogo dziwić.

Zanim jednak przyjrzymy się wykresowi dziennemu, sprawdźmy jak sytuacja rozwija się na wyższych interwałach. Na wykresie miesięcznym byliśmy bowiem świadkami wyłamania długoterminowego kanału:

EUR/GBP miesięczny - #1 techniczne wybicie oporu kanału, #2 średnie ruchome oddaliły się od ceny o 450 pipsów
EUR/GBP miesięczny – #1 techniczne wybicie oporu kanału, #2 średnie ruchome oddaliły się od ceny o 450 pipsów

Pokonanie wspomnianego poziomu może sugerować dalsze, dynamiczne wzrosty. Abyśmy mieli jednak okazję do wejścia w pozycję, warto byłoby zobaczyć głębsza korektę do okolic nowego wsparcia oraz średnich ruchomych.

1 września, EUR/GBP zamykała się poniżej linii trendu rozszerzającej od dołków z końca czerwca (0.8176). Po spadkach o 120 pipsów, walor znalazł kupujących na wysokości 0.8332 i od tego momentu testował konfluencję oporów na 0.8480. Ostatnie 48h tradingowych sugeruje, że podaż bardzo dobrze czuje się w tym punkcie.

Gdzie będziemy zmierzać z tego punktu? Jako, że na rynku nigdy nic nie jest pewne, obecna akcja cenowa wygląda jak próba przetestowania dołka z minionego tygodnia 0.8832. Jeżeli dojdzie do dziennego zamknięcia pod tym poziomem, niewiele stanie na drodze do przetestowania luki po-referendalnej 0.8120.

EUR/GBP D1 - #1 konfluencja oporów, #2 kluczowe wybicie, #3 wsparcie, #4 luka po-referendalna
EUR/GBP D1 – #1 konfluencja oporów, #2 kluczowe wybicie, #3 wsparcie, #4 luka po-referendalna

Justin Bennett chce łapać więc obecną silniejszą korektę, a następnie dołączać się do nowej odnogi ruchów wzrostowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here