Naga MarketsTwarz Justina BennettaAnalityk Justin Bennett jest inwestorem na rynku Forex i założycielem Daily Price Action, najpopularniejszego na świecie bloga o price action. Znany jest ze swoich licznych pomysłów inwestycyjnych na indeksach, surowcach oraz walutach. W swoim wczorajszym komentarzu zauważa, iż para walutowa EUR/USD w związku z wakacyjnym zastojem pozostaje w trendzie bocznym.


Podczas konsolidacji lepiej pozostać z boku rynku

Bennett uważa, iż obecnie na parze EUR/USD żadna ze stron nie ma przewagi, co oznacza konsolidację.

– Niestety, wielu traderów zapomina, że ​​nie robienie niczego jest zawsze opcją, którą można wybrać. W wielu przypadkach jest to najlepsze rozwiązanie – napisał autor.

Od 2008 r. para EUR/USD pozostaje w trendzie spadkowym wyznaczając niższe szczyty i dołki.

– Dlaczego więc powinniśmy pozostać elastyczni? Dlaczego po prostu nie sprzedać euro? – zastanawia się Bennett.

Po pierwsze wg. autora na popularnej parze walutowej mamy obecnie konsolidację, a w takich sytuacjach najlepiej pozostać z boku.  Po drugie mamy potencjalną formację odwróconej głowy z ramionami, której linia szyi przebiega blisko poziomu 1.1430.

Zamknięcie powyżej 1.1430 otwarłoby drogę do 1.1530. Wyżej znajdują się ważne opory 1.1620 i 1.1730. Z drugiej strony przebicie dołka z zeszłego tygodnia 1.1260 umożliwi test 1.1215, a zamknięcie poniżej tego poziomu przyczyni się do uaktywnienia dodatkowych sprzedających.

Zobacz również: Justin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 3 – 7 grudnia

Justin Bennett wyznacza zakres konsolidacji na EUR/USD

– Na razie jednak obserwujemy trend boczny. Pozostań cierpliwy i bądź elastyczny w swoim podejściu handlowym. Para może pójść w obie strony, więc najlepiej jest przygotować się na dwa scenariusze – podsumował Justin Bennett.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here