Naga MarketsJeżeli regularnie śledzicie analizy Justina Bennetta to wiecie, że w zeszłym tygodniu pisał o potwierdzeniu pięciomiesięcznej formacji RGR na dziennym wykresie NZD/USD – układ techniczny o zasięgu prawie 500 pipsów rozpoczał się w połowie czerwca, a linię szyi wyłamał 17 listopada.


Dla tych, którzy ominęli wcześniejszą analizę, wspomniana formacja:

NZD/USD D1 – wyłamanie formacji RGR
NZD/USD D1 – wyłamanie formacji RGR

Przed zamknięciem pod linią szyi, notowania pokonały również 10-miesięczną linię trendu rysowaną po tegorocznych dołkach. Połączenie tak istotnych poziomów technicznych rysuje wyraźnie niedźwiedzi obraz dając okazję do zagrywania shortów.

Po zaznaczeniu świeżych dołków, NZD/USD notował jednak dynamiczniejsze odbicie w poniedziałek, wzrastając o 80 pipsów. Wprowadziło to sprzedających co najmniej w zakłopotanie. Warto więc zadać sobie pytanie co wywołało wspomnianą korektę?

Justin Bennett w weekendowym podsumowaniu rynkowym zwracał uwagę na poziom 0.6966, jednak poniedziałkowe minimum minęło się ze strefą o prawie 20 pipsów. Ta część wykresu nie była więc głównym katalizatorem aprecjacji.

Kiedy z wykresu usuniemy jednak formację RGR i rozrysujemy kanał spadkowy prowadzony po tegorocznych szczytach od razu dowiemy się dlaczego poziom 0.6984 spowodował odbicie ceny:

NZD/USD D1 – dolne ograniczenie kanału spadkowego
NZD/USD D1 – dolne ograniczenie kanału spadkowego

Czy oznacza to, że kiwi przygotowuje się do rajdu? Niekoniecznie. O ile nigdy nie mamy pewności, Bennett jest zdania, że dwa wcześniejsze wybicia wsparć są istotniejsze od kontaktu z linią trendu, która rysuje się jedynie od trzech miesięcy.

Biorąc pod uwagę cenę i czas, dwa wsparcie, które pokonano w zeszłym tygodniu są zdecydowanie istotniejsze w tym momencie. Bennett nadal posiada shorta z początkowym wejściem na 0.7331 – konfluencja wsparć na 0.6966 daje natomiast powody do dołożenia do krótkich pozycji.

Wkrótce powinniśmy się dowiedzieć, która struktura cenowa okazała się silniejsza. Zamknięcie poniżej 0.6966 otwiera drogę w kierunku 0.6840, natomiast powrót nad linię szyi zaburzy przebieg pięciomiesięcznej formacji odwrócenia.

Warto zwrócić uwagę, że dzisiaj wieczorem czekają nas protokoły z listopadowego posiedzenia FOMC, a później rynek zacznie zwalniać w związku z długim weekendem w USA (czwartkowe Święto Dziękczynienia).

NZD/USD D1 - #1 opór, #2 konfluencja wsparć
NZD/USD D1 – #1 opór, #2 konfluencja wsparć


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here