Naga MarketsTwarz Justina BennettaJustin Bennett jest inwestorem na rynku Forex i założycielem Daily Price Action, najpopularniejszego na świecie bloga o price action. Znany jest ze swoich licznych pomysłów inwestycyjnych na indeksach oraz walutach. W ostatnim komentarzu autor zauważa, iż po silnych wzrostach od połowy sierpnia, para walutowa EUR/JPY zalicza korektę spadkową do poziomu 129.30. W jego ocenie opór 131.00 pozostaje kluczowy dla dalszych spadków, a jego przebicie pozbawi bieżącej przewagi sprzedających.


Zobacz również: Justin Bennett: USD/JPY gotowy do dalszych spadków

Bennett przypomina, iż w trakcie niedzielnej analizy jedną z pięciu analizowanych par był EUR/JPY. Wspominał wtedy o poziomie 130.90, który przebity może doprowadzić do większej korekty i tak też się stało.

– Japoński jen jest nadal uważany za bezpieczną walutę. Tak było przez wiele, wiele lat. Tak więc, gdy aktywa ryzykowne (np. akcje) są wyprzedawane uczestnicy rynku mają skłonność do kupowania jena, co zwiększa jego cenę. Jeśli czytałeś niedzielny komentarz, wiesz, że 129.30 to następne wsparcie poniżej poziomu 130.90 – pisze Justin Bennett.

Wg. autora osiągnięcie wczoraj dołka na poziomie 129.30 nie jest zbiegiem okoliczności. Uważa również, że wczorajsze dzienne zamknięcie jest dużą wskazówką dla tych którzy używają czasu GMT-4 (Nowy York).

– W jaki sposób pomaga nam silne odbicie z 129.30? Ilustruje popyt w tym regionie. To oznacza, że zanegowanie tego poziomu poprzez dzienne zamknięcie będzie dla mnie dobrym sygnałem do zajęcia pozycji krótkiej – dodał.

Justin Bennett: Ważne poziomy na EUR/JPY

Justin Bennett sugeruje brak pośpiechu. Przypomina, iż para EUR/JPY znana ze swojej wysokiej zmienności ma swoje sposoby na karanie niecierpliwych spekulantów.

Zobacz również: Struktura ceny na GBP/JPY sprzyja sprzedającym – Justin Bennett

– Jak zawsze, gdy masz wątpliwości, trzymaj się z daleka i nie zajmuj pozycji – podsumował autor.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here