Naga MarketsPara AUD/CAD nie należy do najpopularniejszych w portfolio Justina Bennetta – jak sam przyznaje, akcja cenowa na jej notowaniach prezentuje się często nietechniczne, utrudniając identyfikację właściwych schematów.


Tym razem amerykański trader zauważa na niej ciekawy układ, któremu warto poświęcić osobną analizę – mowa tutaj o formacji klina rysowanej od kwietnia bieżącego roku. W odróżnieniu od większości klinów, które pojawiają się po rajdzie, Bennett nie jest zainteresowany wybiciem oporu. Zamiast tego liczy na pokonanie poziomu wsparcia wypadającego obecnie w okolicach 0.9960-70.

Powodem jest zachowanie ceny na przestrzeni czerwca – w przeciągu zaledwie trzech tygodni niedźwiedzie trzykrotnie testowały dolne ograniczenie formacji testując wytrzymałość byków. O ile pierwsze dwa testy LT wywołały silną reakcję popytową, to dwa ostatnie już zdecydowanie mniejszą.

Może to sugerować, że kupujący tracą na mocy (seria świec dziennych z długimi górnymi knotami). Dla Bennetta zamknięcie pod 0.9960-70 otworzy drogę w kierunku wsparcia 0.9850, a następnie tegorocznych minimów 0.9645.

AUD/CAD D1 – #1 linia oporu na 1.0100, #2 zamknięcie pod wsparciem otwiera drogę do 0.9850

Ewentualny silniejszy ruch wzrostowy powinien przetestować górne ograniczenie klina.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here