Naga MarketsNotowania USD/JPY w związku z kolejnymi oznakami awersji do ryzyka znalazły się pod wyraźną presją. Chociaż od połowy maja nie jesteśmy świadkami poważniejszych skoków zmienności, to warto zwrócić uwagę na zachowanie par z jenem.

JPY jest bardzo wrażliwy na ryzyko – kiedy to narasta na rynkach traderzy kierują swoje oczy właśnie w kierunku waluty Kraju Kwitnącej Wiśni. W efekcie USD/JPY znajduje się pod presją podażową. Schemat widać również na GBP/JPY oraz AUD/JPY, w dzisiejszej analizie Justin Bennett skupia się jednak na parze z dolarem amerykańskim.

Dopóki notowania znajdują się poniżej poziomu 112.10, przewaga leży po stronie niedźwiedzi. Kolejne kluczowe wsparcie wypada w okolicy majowych dołków na 110.10 – zejście pod otwiera drogę do tegorocznych minimów 108.10, a następnie strefy 106.30.

W związku, że po godzinie 14:15 poznamy raport ADP odnośnie sytuacji na amerykańskim rynku zatrudnienia, notowania USD/JPY mogą silniej się przesuwać. Okazją do ewentualnych shortów będzie re-test strefy oporu 111.50.

USD/JPY D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here