Naga MarketsOstatnio Bennett poszukiwał miejsca gdzie byki na USDJPY mogą napotkać kłopoty, wydaje się ze takim poziomem jest 107,80, bowiem to dawne wsparcie linii trendu od dołka z września 2012(!) roku


Jednak Justin nie jest teraz zbyt chętny do poszukiwania krótkich pozycji, ponieważ zeszłotygodniowy mocny spadek o 250 pipsów sugeruje, że może pojawić się konsolidacja a nawet zniesienie cen przeciwnie do trendu. Taki przejściowy etap jest dobry przed kolejną falą osłabienia dolara.

To nie oznacza, że spadki nie dokonają się już od 107, tego nie wie nikt, jednak test 107,8 czyli tej długoterminowej linii trendu tym razem od dołu byłby niezwykle ważny. Pozwoliłoby to na powrót cen do średnich EMA 10 i 20, ponadto połowa ruchu między 2. A 6 lutego to właśnie poziom niewiele dalszy – 108.00.

linia trendu i opór 107,7-108

Spadki poniżej 105.4 mogą rozszerzyć ruch w dół do 103,7 oraz 101,75, jednak Bennett wskazuje na długoterminowy cel na okrągłe 100.00. Ponowne rozważenie scenariusza nastąpiłoby w przypadku wzrostu powyżej 108.00, to może się wydarzyć nawet dziś podczas minutek FOMC o godzinie 20:00.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMACD Double Screen: GBPUSD – 21.02.2018
Następny artykułPoznaliśmy styczniowe minutki FOMC! Czego się dowiedzieliśmy?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here