Naga MarketsW związku z ostatnimi osunięciami USD/JPY w sieci oraz na naszym portalu, pojawiło się sporo analiz dolara do japońskiego jena. Swoje własne spojrzenie na parę opublikował również Justin Bennett, którego analizy oraz poradniki tłumaczymy specjalnie dla Państwa.


Zdaniem Justina Benneta wczorajsze zamknięcie USD/JPY poniżej 116.00 jest potwierdzeniem realizacji formacji odwrócenia, która rysowała się od ostatnich piętnastu miesięcy. Mowa tutaj o korekcie trendu wzrostowego rozpoczętego pod koniec 2011 roku, który przyniósł 5 tysięcy pipsów aprecjacji. Po tak silnej tendencji popytowej, wykres USD/JPY posiada spory potencjał spadkowy.

Zasięgiem kilkunastomiesięcznej formacji RGR (głowy z ramionami) ma być poziom 106.00. Strefa pokrywa się z dołkiem z października 2014 oraz 23.6% zniesienia Fibonacciego (ruch 2011-2015). Inwestorzy obecnie powinni czekać na re-test 116.00 od dołu (nowego oporu). Jeżeli okaże się on skuteczny, wtedy pojawią się okazje do otwierania krótkich pozycji.

Przed dotarciem do poziomu 106.00 przed ceną pojawią się oczywiście istotne poziomy wsparcia. Pierwszy to luka z końca 2014 roku na wysokości 112.30. Poniżej rysuje się natomiast okrągły poziom 110.00, gdzie sprzedający mogą zacząć realizować sporą część swoich zysków. Graj USD/JPY na krótko razem z XM.

USDJPY D1
USDJPY D1 – przecięcie linii szyi na wysokości 116.00 otwiera drogę w kierunku 106.00 (zgodnie z mierzeniem zasięgu formacji RGR).

W dłuższym terminie cena zgodnie z zasadami odmierzania zasięgów formacji technicznych powinna zdaniem Justina Bennetta zmierzać właśnie w kierunku 106.00. Czy ktoś wytrzyma jednak utrzymywanie shorta w bardzo długim okresie?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here