Naga MarketsW pierwszej z dzisiejszych analiz Justina Bennetta zwracaliśmy uwagę na EUR/AUD, która pokonała czteroletnie poziomy wsparcia i wykazuje chęć spadków. W kolejnym przeglądzie technicznym popularny amerykański trader zwraca uwagę na USD/CHF – jego zdaniem para potwierdza okazję zakupową.


Najważniejsza sesja dla franka od roku?

W tym tygodniu mieliśmy do czynienia najprawdopodobniej z najistotniejszą sesją dla USD/CHF od wybicia w październiku 2015 roku. Zamknięcie nad oporem kanału, który rysuje się od tegorocznych szczytów, może oznaczać początek kolejnego rajdu o zasięgu co najmniej 500 pipsów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Justin Bennett wspominał o strukturze w weekendowym przeglądzie rynków – w piątek widzieliśmy bowiem test oporu trzeci raz w tym roku. Sesja poniedziałkowa ponownie testowała górne ograniczenie, cenie nie udało się jednak wybić powyżej.

[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Inwestuj we wzrosty USD/CHF razem z laureatem FxCuffs![/pullquote]

Wtorkowe zamknięcie daje nam jednak nową okazję do zakupów. Najpierw potrzebujemy jednak cofnięcia do wsparcia (dawny opór), aby zapewnić sobie korzystny stosunek zysku do ryzyka. Gdzie natomiast znajduje się pierwszy byczy cel? Z całą pewnością będzie nim parytet. Popularny poziom 1.00 działał jako krytyczny punkt zwrotny od listopada zeszłego roku. Dzienne zamknięcie nad nim otworzy drogę do szczytów z 10 marca 1.0091, a następnie tegorocznych maksimów 1.0230. Cały czas pod uwagę – zdaniem Justina Bennetta – możemy brać również mierzony zasięg formacji klina 1.1730 pokrywający się ze szczytem 2010.

Oczywiście osiągnięcie celu oddalonego o 1800 pipsów zajmie wile miesięcy jeżeli nie lat. Niezależnie jednak od czasu oczekiwania, poziom 1.1730 daje kilka wskazówek gdzie USD/CHF może podążać w dłuższym terminie.

USD/CHF D1 - #1 opór, #2 klucze techniczne wybicie, #2 wsparcie.
USD/CHF D1 – #1 opór, #2 klucze techniczne wybicie, #2 wsparcie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here