Naga MarketsDolar amerykański zaczyna zyskiwać bycze momentum na rynku. Nie jest to jeszcze rynek byka, lecz z pewnością sentyment na USD jest najlepszy od dłuższego czasu. Wczoraj analizowaliśmy wykres USDCAD. Dziś dowiemy się, czy rynek zamierza utrzymać poziom środowego zamknięcia w okolicy 1,2420.


USDCHF jest kolejną parą, która korzysta z siły dolara. Nie często analizuję tę parę walutową z racji jej łamanego price action. Niemniej jednak USDCHF kontynuuje swój ruch, który rozpoczął się jeszcze w połowie czerwca po utworzeniu lokalnych minimów w okolicy 0,9435. Od tamtej pory cena utknęła pomiędzy wsparciem na 0,9435 a oporem 0,9770. Poniżej znajdziecie tygodniowy wykres USDCHF z zaznaczonymi poziomami obowiązującymi jeszcze od 2015 roku:

Dopóki wsparcie na 0,9435 pozostanie nieprzełamane, dopóty będzie można mówić o konsolidacji na USDCHF. Traderzy handlujący na tej parze powinni również wziąć pod uwagę fakt, że znajdujemy się w dolnej części tej konsolidacji. Potwierdzone zostało to trzema tygodniami wzrostów.

W tym momencie obserwuję dwa poziomy. Pierwszym z nich jest poziom 0,9770, który od 19 maja skutecznie powstrzymuje dalszy rajd byków. To również poziom zniesienia 38,2% ruchu z grudnia 2016 do obecnych dołków z 2017 roku.

Drugim poziomem jest linia trendu spadkowego rozpoczynająca się od tegorocznego szczytu na 1,0334. Ze względu na to, że linia ta rozpoczyna się właśnie w takim miejscu, szanse na to, że zostanie przetestowana przez rynek rosną.

Jeśli nawet dzisiejsza świeca zamknie się powyżej poziomu 0,9800 będę szukał dodatkowego potwierdzenia byczego trendu zanim wejdę w pozycję. Jak wspomniałem na początku, USDCHF cechuje się nieco łamanym price action przez co liczba fałszywych wybić jest większa niż w przypadku innych par. Jednym ze sposobów na zwiększenie szans powodzenia transakcji jest czekanie na czysty sygnał PA, na przykład pinbar.

Na ten moment pozostanę poza rynkiem. Powrót ceny powyżej 0,9800 wraz z byczym sygnałem price action powinny dostarczyć wystarczających powodów do wejścia w długie pozycje. Alternatywnym scenariuszem jest zamknięcie się świecy poniżej 0,9435 co powinno być odczytywane jako niedźwiedzi sygnał zwiastujący spadki. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here