Naga MarketsW ostatnich kilku miesiącach Justin Bennett nie poświęcał zbyt wiele uwagi notowaniom USD/CAD. Od zjazdu o 2200 pipsów w pierwszej połowie bieżącego roku na popularnej parze nie widzieliśmy żadnych konkretniejszych okazji handlowych, kierowanych przez niewyraźne Price Action.


Jednak po tak drastycznych osunięciach w przeciągu czterech miesięcy okres konsolidacji jest czymś zupełnie normalny. Aby znaleźć deprecjację o podobnej skali musi cofnąć się aż o siedem lat. Patrząc w tym momencie na wykres tygodniowy widzimy, że sprzedający ponownie znaleźli się na wysokości wieloletniej linii trendu:

USD/CAD W1 - #1 dołki z lipca 2014, #2 osunięcie o 2200 pipsów w okresie styczeń-kwiecień
USD/CAD W1 – #1 dołki z lipca 2014, #2 osunięcie o 2200 pipsów w okresie styczeń-kwiecień

W obliczu środowego podsumowania posiedzenia FED obecny punkt na wykresie wydaje się bardzo ciekawy. Połączenie wydarzenia charakteryzującego się wysoką zmiennością i długoterminowej linii trendu gwarantuje interesujący rozwój sytuacji.

Z tego powodu Justin Bennett zamierza jedynie obserwować wykres USD/CAD w przeciągu następnych sesjach czekając aż wstępny chaos się ustabilizuje. Pomimo silnej wyceny rynkowej nikt nie wie bowiem tak naprawdę co zrobi Rezerwa Federalna.

Dzienne zamknięcie pod strefą 1.3100 otworzy drogę w kierunku wrześniowo-październikowych minimów 1.3000, kolejne wsparcie to dołki czerwcowe na 1.2680. Alternatywnie, ruch w górę napotka opór sprzedających w okolicach 1.3285 – strefa działała jako opór w październiku zanim zmieniła się we wsparcie na początku listopada.

USD/CAD D1 - #1 opór, #2 linia trendu z lipca 2014, #2 konfluencja wsparć
USD/CAD D1 – #1 opór, #2 linia trendu z lipca 2014, #2 konfluencja wsparć


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here