Naga MarketsPara walutowa USD/CAD pokonała w zeszłym miesiącu istotne poziomy – zamknięcie pod 1.30 potwierdziło formację niedźwiedziej plagi i nakierowała walor na re-test tegorocznych dołków 1.2460.


Jednak po dziewięciu dniach ciągłych spadkach, Loonie znalazł zainteresowanie kupujących na wysokości 1.2770. Kolejne dziewięć sesji przyniosło korektę o 370 pipsów, byki jednak okazały się zbyt słabe, aby walczyć z dawnym wsparciem kanału technicznego (nowy opór) w okolicach 1.3120.

Strategia oparta na inside barze – Justin Bennett Price Action

Odbicie od 1.2770 wydaje się trochę nienaturalne – kiedy jednak cofniemy się do lipcowych dołków z 2014 roku (1.0620) widzimy, że właśnie z tego punktu cały czas rysuje się linia trendu, którą USD/CAD w ostatnim czasie testował już kilkukrotnie:

USD/CAD W1 – sprzedający muszą pokonać zaznaczony poziom, aby kontynuować spadki
USD/CAD W1 – sprzedający muszą pokonać zaznaczony poziom, aby kontynuować spadki

Nawet jeżeli obecne odbicie jest efektem wykorzystania długoterminowej linii trendu, to waeto zwrócić uwagę również na kluczowy, horyzontalny poziom 1.2842, o którym Bennett mówił w ostatnim komentarzu weekendowym.

Popularny amerykański trader zamierza jednak siedzieć na rękach dopóki Loonie nie pokona wspomnianego zakresu cenowego. Zejście pod dwudziestomiesięczną linię trendu powinno jednak przynieść okazje handlowe, na które warto było czekać.

Pierwszy cel spadków w takim przypadku to 1.2678, następny rysuje się na tegorocznych dołkach 1.2460. Alternatywnie, osoby liczące na wzrosty musiałyby poczekać do powrotu nad dawne wsparcie kanału 1.3200 – tylko to będzie w stanie odwrócić obecne tendencje rynkowe.

USD/CAD D1 - #1 niedźwiedzie odrzucenie, #2 techniczne przełamanie z 11 sierpnia, #3 konfluencja wsparć, #4 linia trendu z lipca 2014
USD/CAD D1 – #1 niedźwiedzie odrzucenie, #2 techniczne przełamanie z 11 sierpnia, #3 konfluencja wsparć, #4 linia trendu z lipca 2014


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here