Naga MarketsTwarz Justina BennettaJustin Bennett jest inwestorem na rynku Forex i założycielem Daily Price Action, najpopularniejszego na świecie bloga o price action. Znany jest ze swoich licznych pomysłów inwestycyjnych na indeksach oraz walutach. W ostatnim komentarzu autor zauważa, iż po silnych wzrostach od początku września, para walutowa USD/JPY może zanotować głębszą korektę.


Zobacz również: Struktura ceny na GBP/JPY sprzyja sprzedającym – Justin Bennett

Ważne będzie dzienne zamknięcie przy poziomie 113.15

W zeszłym tygodniu para USD/JPY dotarła do silnego oporu 114.50, od którego bardzo silnie się odbiła i obecnie oscyluje wokół poziomu 113.00. Wczorajsza sesja dotarła do 112.82, a zamknęła się nieco powyżej wsparcia w okolicach 113.15.

– Możemy zobaczyć jak kupujący ponownie wykonują dzisiaj swoją robotę. „Przywrócili do życia” USD/JPY po wcześniejszym dołku na 112.93. Ale zanim pomyślicie o kupieniu tej pary, pozwólcie, że rzucę trochę światła na to, co się tutaj wydarzyło – pisze Justin Bennett.

Justin Bennett: USD/JPY gotowy do dalszych spadków

Ostatnia fala wzrostowa nie dotarła do górnego ograniczenia kanału, co może świadczyć o słabości kupujących czy też wcześniejszej realizacji zysków z pozycji długich. Bennett zauważa, iż gdyby popyt był silny na USD/JPY cena dotarłaby do poziomów 115.30, bądź nawet 116.00.

– Ostatnia silna korekta na USD/JPY nie wygląda zbyt obiecująco dla byków – dodaje autor.

Uważa, iż obecna struktura ceny sprawia, że para nie nadaje się póki co do kupna.

Zobacz również: Słabe euro spycha kurs EUR/USD, ciekawie na USD/JPY

– Na chwilę najbliższe wsparcie to 113.15 i dopiero jego przebicie na dziennym zamknięciu otworzy drogę do 112.15. Z drugiej strony, jeśli para pozostanie powyżej 113.50, otworzy to drogę z powrotem do 114.50. Na razie stoję z boku rynku, ale trzeba mieć oko na to, czy sprzedający złamią poziom 113.15. Jeśli to zrobią, możemy zobaczyć, że ten trend wzrostowy zaczynie się załamywać w szybkim tempie. – podsumował Bennett.

Justin Bennett: USD/JPY gotowy do dalszych spadkówConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here