Naga MarketsWygląda na to, że sprzedający poradzili sobie ze wsparciem na 0.8745, dlatego według Bennetta szykuje się okazja na 270 pipsowy ruch po wybiciu. Wrześniowy spadek wyglądał jak impuls a ostatni wielomiesięczny ruch boczny prawdopodobnie był tylko przystankiem przed dalszymi spadkami.


Bennett podejrzewa, że sprzedający będą chcieli najpierw zaatakować 0.8600, póki co jednak przestrzega przed podejmowaniem decyzji w piątek w dniu ogłoszenia danych z amerykańskiego rynku pracy (NFP).

Niemniej ważną rzeczą jest dość znaczne odchylenie od średnich EMA 10 i 20, w tym momencie są one oddalone o 80 pipsów i może wydarzyć się “spike” w celu zebrania stop lossów przed dalszym ruchem w dół.

Złamane wsparcie, 0.8745 jako opór

GBPUSD

Para przetestowała wieloletni opór teraz jako nowe wsparcie. Jak widać na poniższym wykresie kupujący zareagowali niemal natychmiast schodząc zaledwie 35 pipsów poniżej linii z 2014 roku. Wczorajsze zamknięcie wygenerowało bardzo mocną popytową świecę, teraz Bennett spodziewa się reakcji podaży na poziom 1.3445, który służył jako pivot końcówką września.

Nie jest do końca jasne jak zachowa się funt w kontekście ostatnich analiz dolara np USDCHF (gdzie mamy umocnienie amerykańskiej waluty). Jeśli siła dolara będzie kontynuowana może być to trudne dla byków na kablu, bowiem price action daje sygnały wzrostowe lecz mogą one być ograniczone.

Linia trendu z 2014 roku

Tak długo póki trzyma poziom 1.3330 należy rozpatrywać scenariusz wzrostowy, kluczowe opory 1.3445 i 1.3640.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRaport z amerykańskiego rynku pracy w centrum uwagi
Następny artykułBitcoin będzie legalny w Rosji, mining już niekoniecznie
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here