Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Zapowiada się ciekawy tydzień na EUR/USD. Z jednej strony mamy we wtorek ważne głosowanie ws. Brexitu, a z drugiej w czwartek poznamy decyzję EBC ws. stóp procentowych i polityki monetarnej.

Chociaż głosowanie w UK będzie miało największy wpływ na funta, to euro raczej nie uniknie zmienności. Dla mnie jednak najważniejsze są technikalia. Warto natomiast wiedzieć, kiedy mają miejsce wydarzenia na rynku, by móc odpowiednio zarządzać ekspozycją.

Z technicznego punktu widzenia, EURUSD prawdopodobnie porusza się w 270-pipsowej formacji odwróconej głowy i ramion. Formacja ta jest jednak jak na razie niepewna. Potrzeba zamknięcia sesji powyżej linii szyi, by potwierdzić odwrócenie.

Jeśli formacja zostanie potwierdzona, cel mierzony znajdziemy w okolicach 1.1700. Znajduje się tam potencjalny opór kanału oraz 38,2% zniesienie tegorocznego ruchu spadkowego.

Alternatywnie, jeśli sprzedający pokonają dołek z 28-listopada na 1.1267, prawdopodobnie wzrostowy potencjał zostanie zanegowany i ponownie odsłonięte będzie wsparcie na 1.1215.

cel mierzony znajdziemy w okolicach 1.1700

GBPUSD

Para waluta GBP/USD raczej nadal będzie poruszać się bokiem, przynajmniej do wtorkowego głosowania. Nie zamierzam jednak handlować na tej parze w najbliższym czasie.

Wsparcie znajduje się tu w okolicach 1.2700. Od góry natomiast opór zapewnia listopadowy szczyt na 1.3174, gdzie znajduje się górne ograniczenie klina.

Obecnie handel na parach z funtem jest moim zdaniem zbyt ryzykowny. Lepiej poczekać i zobaczyć co przyniesie wtorkowe głosowanie, ponieważ może ono być katalizatorem dla dalszego ruchu.

Wsparcie znajduje się tu w okolicach 1.2700

USDJPY

O potencjalnym klinie na USD/JPY wspominałem przy okazji ubiegłotygodniowej analizy. Test dolnego ograniczenia tej formacji blisko 112.30 miał miejsce w czwartek i zapewnił odbicie w piątek, które jednak okazało się stosunkowo słabe.

Istniej szansa na ponowny test tego poziomu w obecnym tygodniu. Jeśli tak się stanie, będzie to nieco niedźwiedzi znak dla USD/JPY. Wielokrotne re-testy kluczowego poziomu w stosunkowo krótkim czasie często prowadzą do wybicia.

Oczywiście to tylko spekulacja. Dopóki wsparcie klina na 112.40/50 pozostaje nienaruszone, para walutowa USD/JPY ma potencjał powrotu do oporu na 113.80/90.

Jeśli sprzedający na zamknięciu sesji przełamią wsparcie na 112.40/50, ponownie odsłonięty zostanie poziom 111.70, a być może nawet 110.70.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty i jest regulowany przez ASIC oraz CySEC.

Jeśli sprzedający na zamknięciu sesji przełamią wsparcie na 112.40/50, ponownie odsłonięty zostanie poziom 111.70, a być może nawet 110.70.

EURCAD

Na parze walutowej EUR/CAD doszło w ostanim czasie do wybicia oporu zniżkującego klina oraz horyzontalnego obszaru w obrębie 1.5100/30. Cena po wybiciu dotarła niemal do kolejnego kluczowego oporu na 1.5320.

Następnie pojawił się retest wspomnianego wyżej obszaru, gdzie poziom horyzontalny zbiegł się z oporem klina. Tym razem jednak w roli wsparcia.

Tak długo jak nowy obszar wsparcia między 1.5100 – 1.5130 spełnia swoją rolę, wzrok zwrócony jest ku strefie przy 1.5320. Dalsza zwyżka daje szansę na osiągnięcie czerwcowego szczytu przy 1.5580. Właśnie z tego poziomu swój początek miał zniżkujący klin.

Tak długo jak nowy obszar wsparcia między 1.5100 - 1.5130 spełnia swoją rolę, wzrok zwrócony jest ku strefie przy 1.5320.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

CADJPY

Para walutowa CAD/JPY porusza się w kanale wzrostowym. Jeden z testów jego dolnego ograniczenia miał miejsce 20 listopada. Po krótkim rajdzie w rezultacie odbicia, niedźwiedzie pokonały wsparcie kanału (84.65) w ubiegłym tygodniu, 5 grudnia.

Pierwsze kluczowe wsparcie po wybiciu stanowił obszar przy 83.80/90. Strefa ta została przetestowana na tyle skutecznie, że w piątek notowania wróciły do byłego wsparcia kanału, które obecnie stanowi opór.

Dopóki opór (84.90 – 85.00) ten wytrzymuje na zamknięciach dnia, moje nastawienie pozostaje niedźwiedzie. Kluczowe wsparcia w tym tygodniu wypada na 83.80. Zamknięcie pod nim odsłoniłoby poziom 82.30, a być może nawet 80.55.

 Kluczowe wsparcia w tym tygodniu wypada na 83.80. Zamknięcie pod nim odsłoniłoby poziom 82.30, a być może nawet 80.55.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here