Naga MarketsJustin Bennett jest inwestorem na rynku Forex i założycielem Daily Price Action, najpopularniejszego na świecie bloga o price action. Znany jest ze swoich licznych pomysłów inwestycyjnych na indeksach oraz walutach. We wczorajszym komentarzu autor opisuje dalszy kurs pary GBP/CAD, na której dostrzegł głowę z ramionami półtora miesiąca temu. Na chwilę obecna Bennett wskazuje poziom 1.7300 jako kluczowy opór.


Justin wspomina, gdy 26 lipca para GBP/CAD spadła poniżej 1.7180 i wykonała ruch ponad 600 pipsowy w zaledwie 14 dni. Poziom 1.7180 był linią szyi formacji RGR i jej zasięg wynosi 1500 pips. Jednak po impulsie spadkowym pojawili się nowi kupujący w obszarze 1.6580/90, co spowodowało, iż para znajduje się obecnie w korekcie wzrostowej.

– W tym momencie możesz zastanawiać się, co się stało z resztą zasięgu formacji, czyli z 900 brakującymi pipsami. Jeśli wzór głowy i ramion miał wielkość 1500 pipsów, zmierzony cel powinien być o 1500 pipsów niżej niż poziom 1.7180, ale sprzedający zdołali dotychczas osiągnąć tylko obszar 1.6580/90. W tym tygodniu kluczowym poziomem pozostaje 1.7060, który wielokrotnie był poddawany testowi przez kupujących. Jeśli dzienna świeca zamknie się powyżej tego poziomu oczekuje testu 1.7300 – napisał Bennett.

Zobacz również: Justin Bennett: USD/CAD przełamał konsolidacje, celem najbliższy opór

Justin Bennett podkreśla istotność poziomu 1.7300 na którym występuje silna konfluencja: linia szyi z przebitej formacji głowy z ramionami, górne ograniczenie kanału oraz istotny, psychologiczny poziom oporu. Powyżej 1.7300 najbliższe oporu to 1.7460 i 1.7650.

Należy pamiętać, że wykresy Justina Bennetta mają ustawiony czas panujący w Nowym Jorku (EST).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBPCAD – test konfluencji oporu
Następny artykułKolejny skok zmienności na parach z funtem – Strategia TDiS
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here