Naga Markets
Bennett w swojej analizie EURUSD wspomina, że nie zdziwiłoby go gdyby para odbiła nieco od “podłogi”. Spadek 800 pipsów od wybicia dołem z klina 20 kwietnia jest imponujący, ale być może to już trochę za dużo dla sprzedających. Przeczytaj analizę EURUSD i EURAUD.


Środowa fala umocnienia była pierwszym znakiem wyczerpywania podaży, ostatnia sesja zakończyła się powyżej linii trendu, która rozciąga się od dołka w 2017 roku. Od góry broni zaś poziom horyzontalny 1,1720, jego pokonanie powinno przynieść ulgę traderom, którzy kupowali ostatnie dołki.

opór 1,1720 i 1,1830, wsparcie 1,1650

Gdyby Bennett miał obstawiać, to większe prawdopodobieństwo wzrostów do 1,1830, z uwagi na dużą byczą tygodniową świecę i duże odchylenie od średnich. Czy to oznacza, że jest bykiem na euro?

Niekoniecznie, jedynym powodem dla którego korekta byłaby zasadna jest sprzedaż po wyższych cenach. Bennett nie wierzy, że wyprzedaż się skończyła i nie chciałby ryzykować kapitałem aby się tego dowiedzieć.

EURAUD

Sytuacja na tej parze jest bardziej pro-spadkowa, już w piątek Bennett wskazywał poziom 1,5437 jednak piątek nie jest dobrym dniem do zajmowania pozycji z uwagi na weekend. Na poniedziałkowej sesji sprzedający nie odpuścili kontynuując przecenę.

Kolejną okazją do wejścia w short będzie test od dołu 1,5340 który służył jako pivot pomiędzy grudniem 2017 a styczniem br. Kolejne kluczowe wsparcie tuż nad 1.5200 co daje potencjał ok 130 pipsów. Alternatywnie wzrost i dzienne zamknięcie powyżej 1,5340 zaneguje niedźwiedzi pogląd na tę parę.

Koncepcje zawarte w tym wpisie możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal , który oferuje ponad 125 instrumentów handlowych >>

1,5340 opór, 1,5210 wsparcie


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIchimoku Battle. W poszukiwaniu nowych okazji – GBPAUD, USDCHF, USDJPY
Następny artykułSociété Générale zapłaci 860 mln USD za wręczanie łapówek i manipulacje LIBORem
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here