Naga MarketsJustin Bennett jest inwestorem na rynku Forex i założycielem Daily Price Action, najpopularniejszego na świecie bloga o price action. Znany jest ze swoich licznych pomysłów inwestycyjnych na indeksach oraz walutach. Tydzień temu autor wskazywał zakres konsolidacji dla pary EUR/USD. We wczorajszym komentarzu Bennett skupia się na kluczowym oporze 1.1720 i zauważa tworzenie się formacji odwróconej głowy z ramionami.


Justin zauważa, iż poziom 1.1720 był już kilkukrotnie testowany w ostatnim czasie, jednak za każdym razem, gdy cena dochodziła do tego oporu pojawiła się zwiększona aktywność sprzedających.

– Patrząc na ostatni ruch, powiedziałbym, że nie ma wątpliwości, że 1.1720 to poziom do pokonania – stwierdził Bennett.

Autor przypomina również, iż nie przykuwa uwagi do akcji intraday, a kluczowe są poziomy zamknięć poszczególnych dni sesyjnych (czas EST).

Jeśli spojrzymy na ruch przed i po spadku ceny do 1.1300, EUR/USD zacznie przybierać kształt odwrotnego wzoru głowy z ramionami. Lewe ramię powstało pod koniec czerwca, a prawe ramię formuje się od początku tego miesiąca. Linia szyi przebiega w okolicach poziomu 1.1720, co jest kolejnym powodem, aby mieć oko na ten obszar.

Jeśli opór 1.1720 zostanie przebity następnym celem wg. autora będzie 1.1830, 1950 oraz 1.2150.

– To może brzmieć świetnie dla euro-byków, ale pamiętaj, że dopóki para nie przebije 1.1720 na podstawie dziennego zamknięcia, przeważa presja na test wsparcia 1.1530.

Zobacz również: Jak wykorzystać stosunek ryzyka do zysku, by zwiększyć profity – Justin Bennett

Kluczowe poziomy na EUR/USD wg. Justina Bennetta:

Wsparcie Opór
1.1530 1.1720
1.1300 1.1830
1.1950
1.2150

Należy pamiętać, że wykresy Justina Bennetta mają ustawiony czas panujący w Nowym Jorku (EST).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStrategia Siły Relatywnej – drugi tydzień
Następny artykułScotiabank: USD/CAD zmierza do kluczowego wsparcia
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here