Naga MarketsZmienność rynkowa może być najlepszym przyjacielem lub największym wrogiem każdego tradera – zależy to od kilku kluczowych czynników. Jednym z nich jest właściwa identyfikacja i wykorzystanie podstawowych formacji technicznych.

Sprawdź jak Justin Bennett przewidział spadki na USD/JPY

Świetnie pokazuje to para krzyżowa GBP/AUD, która rysuje takową formację zarówno na wykresie dziennym, jak i intraday (H4). Justin Bennett wspominał o szerszym spadkowym kanale w swojej weekendowej analizie – cały czas obserwujemy jego rozwój. Na niższych interwałach natomiast już teraz pojawiać mogą się okazje tradingowe.

Wykres dzienny prezentuje się następująco:

GBP/AUD - najistotniejszą rolę odgrywa tutaj szeroki kanał spadkowy. Póki cena go nie opuści, gramy na odbicia
GBP/AUD – najistotniejszą rolę odgrywa tutaj szeroki kanał spadkowy. Póki cena go nie opuści, gramy na odbicia

Kolejny wykres uświadamia nam jednak, że da się zidentyfikować kilka innych linii, które w trakcie następnych sesji również mogą wywołać reakcje rynku. Zamknięcie powyżej górnej linii trendu otworzy drogę w kierunku górnego ograniczenia głównego kanału (wykres u góry) okolic 2.0900. Natomiast zamknięcie pod wsparciem pozwoli celować w 2.00.

Warto rozważyć to jako „okazję w okazji”. Gracze intraday powinni skorzystać z wykresu, który znajduje się pod tym akapitem, natomiast grający na dłuższy termin skupić się na interwale dziennym:

ss
Na wykresie H4 można rozrysować dodatkową linię trendu oraz linię wsparcia, które zawężają zakres wolnego ruchu ceny. Ich pokonanie da nam odpowiedź gdzie cena będzie przesuwała się w kolejnych sesjach.

Sprawdź dział poświęcony analizom, poradnikom i strategii Justina Bennetta – wszystko zebrane w jednym miejscu przez redaktorów Comparic.pl!Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here