Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Na EURUSD w zeszłym tygodniu wydarzyło się coś, czego nie byliśmy świadkami od 18 grudnia 2017 r. Dwukrotnie po uformowaniu przetestowana została linia trendu, która rozciąga się od dołka z kwietnia 2017 r., pierwszy raz 7 listopada ubiegłego roku, a ostatni test miał miejsce w ubiegły czwartek i piątek.

Kupujący byli w stanie utrzymać ceny na zamknięciu sesji powyżej wskazań linii trendu, co oznacza, że ​​poziom ten nadal pozostaje nienaruszony.

Jednak, jak już wspomniałem od kilku tygodni, nie jestem zainteresowany handlowaniem w tej konsolidacji. Bardziej interesuje mnie wybicie pod linię trendu z kwietniu 2017 roku lub ponad linię rozciągającą się od maksimów z 2008 roku widoczną na wykresie poniżej.

Tak długo, jak wsparcie w postaci linii trendu blisko1.2240/50 wytrzymuje na zamknięciach sesji, wyeksponowana pozostaje linia trendu z 2008 roku. W chwili obecnej, poziom ten znajduje się w pobliżu 1.2440.

Alternatywnie, zamknięcie pod 1.2240 otwierałoby drogę do 1.2160, a następnie 1.2090. Jeśli jednak EURUSD przełamie linię trendu w trakcie najbliższych sesji, spodziewam się ruchu do 1.1930, a może nawet do 1.1700.

GBPUSD

Ubiegłotygodniowa akcja cenowa na GBPUSD jest doskonałym przykładem tego, dlaczego ostatnio nie byłem tu zbyt aktywny. Para spędziła cały miniony tydzień w przedziale 90 pipsów, co nie pozostawiało zbyt wiele miejsca na korzystne wejścia.

Co więcej, od czasu ustanowienia szczytu pod koniec stycznia brakowało ruchu kierunkowego. Od tego czasu pojawiło się kilka okazji, ale ogólnie rzecz biorąc, było to przeciąganie liny pomiędzy kupującymi i sprzedającymi.

Jeśli para GBPUSD zdoła na zamknięciu sesji w Nowym Jorku wznieść się ponad 1.4090, możliwe, że zobaczymy ruch do marcowego szczytu na 1.4240. Alternatywnie, zamknięcie dnia poniżej 1.40 może odsłonić obszar przy 1.3910.

USDJPY

USDJPY w ubiegłym tygodniu dodatkowy grunt po zamknięciu ponad krótkoterminową linii trendu biegnącą od szczytu z 21 lutego.

Jednak niedługo po tym, para spotkała się z presją podaży na poziomie 107.40. Słabość została przeniesiona na piątkową sesję, jednak parze udało się utrzymać ponad krótkoterminową linią trendu / wsparcia blisko 106.60.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie Twój depozyt będzie chroniony przed ujemnym saldem, a na start dostaniesz 30 USD >>

Myślę, że moglibyśmy zauważyć tutaj dodatkowy wzrost, ale nie jestem zainteresowany sprzedażą jena. W oparciu o to, co widzę na innych parach z tą walutą oraz ryzykownymi aktywami w ogóle, nie mogę jakoś pogodzić się z pomysłem dłuższego ruchu risk-off.

Oczywiście nie oznacza to, że USDJPY nie może zgodnie poruszać się w górę z obecnych poziomów. Tak długo, jak handel na tej parze odbywa się powyżej obszaru przy 106.60, jest to całkiem możliwe. Będzie to jednak wymagało zamknięcia sesji ponad maksimami z ubiegłego tygodnia blisko 107.40, by otwarta została droga do kolejnego kluczowego oporu na 108.50.

CADJPY

4-go kwietnia wskazywałem na rosnący kanał, który powstał na wykresie 4-godzinnym CADJPY. W tym czasie handel na parze odbywał się tuż pod oporem na poziomie 83.40.

Jednak kilka godzin później para zamknęła się powyżej oporu kanału wzrostowego.

Nie była to okazja zakupowa, gdyż jedna z moich zasad dotyczących handlu na podstawie kanałów mówić, by nigdy nie kupować na wybiciu w górę z rosnącej formacji. To samo odnosi się do sprzedaży po wybiciu dołem z formacji zniżkującej.

Ostatnie godziny piątkowej sesji były doskonałym przykładem tego, dlaczego unikam takich sytuacji. W wielu wypadkach takie wzrostowe wybicie jak to na CADJPY, może zapewnić okazję do sprzedaży po zamknięciu z powrotem wewnątrz kanału.

Nie jestem przekonany, że tak się właśnie stało. Ostatnie godziny handlu w piątek były temu bliskie, ale poczekam, by zobaczyć, jak rozgrywane są kolejne 4-godzinne świece przed podjęciem decyzji.

Jeśli sprzedający zdołają zepchnąć notowania na zamknięciu interwału nieco poniżej górnej granicy kanału możliwe, że zobaczymy w tym tygodniu spadek CADJPY, w kierunku 82.20/30. W przeciwnym razie możliwe są dodatkowe zwyżki, chociaż nie będę nimi zainteresowany, jeśli takowe się pojawią.


EURNZD

3-go kwietnia wspomniałem o parze EURNZD, który miała zamknąć się pod kluczowym obszarem blisko 1.6925. Zamknięcie na1.6905 później tego dnia utorowało drogę do spadków w kierunku następnego kluczowego wsparcia w pobliżu 1.6760.

Osoby zainteresowane sprzedażą zeszłotygodniowego wybicia nie doczekały się niestety ponownego testu wcześniejszego wsparcia na 1.6925. Jednak sądząc po piątkowym rajdzie możliwe, że pojawi się re-test konfluencji oporu oporu na 1.6930/50, zanim rozpocznie się następny etap ruchu spadkowego.

Jeśli chodzi o mniej płynną parę krzyżową, taką właśnie jak EURNZD, przed rozważeniem wejścia w pozycję krótką będę potrzebował niedźwiedziej akcji cenowej z obszaru przy 1.6930/50. Kluczowe wsparcie na nadchodzący tydzień wypada w okolicach 1.6760. a następne na 1.6640.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here