Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Eurodolar zakończył tydzień epickim rajdem dzięki słabemu odczytowi NFP. Był to największy dzienny ruch ceny od czasu decyzji EBC z 10 marca.

Podczas gdy wspólna waluta zdołała zamknąć się powyżej strefy 1,1360, pozostaję ostrożny w stosunku do takich złamań w przypadku tak wrażliwych danych jak publikacja NFP.

Główną przyczyną takiego zachowania jest po prostu słaby wolumen złamania oporu. Brak partycypacji może szybko przekształcić się w brak przekonania.

W każdym razie, poziom 1,1217 powinien teraz w razie testu działać jako wsparcie.  Potwierdzone złamanie 1,1360 przesunie szczyt z 2016 roku w okolice 1,1615.

EURUSD-rally

GBPUSD

Ta para również wyskoczyła w drugiej połowie piątku, lecz ma to związek z podobnym zachowaniem EURUSD.

Gdy piszę te słowa, para testuje krytyczne wsparcie na 1,4347. Zamknięcie poniżej tego poziomu otworzy drogę do marcowego i kwietniowego dołka na 1,4050.

Powstała też pomniejsza linia trendu która wychodzi z tegorocznego minimum i przechodzi przez wsparcie na 1,4347 co wspiera dodatkowo wspomniany poziom.

GBPUSD-range

AUDUSD

Para ta z pewnością skorzystała ze słabości dolara. Odbiła się o 150 pipsów od minimum sesji i obecnie Aussie znajduje się jedynie 15 pipsów od kluczowego oporu na 0,7380.

Poziom ten działał jako opór w październiku i grudniu zeszłego roku oraz było szczytem z 11 maja.

To czy para powróci ponad ten poziom na dziennym wykresie jeszcze się okaże. Jedno można powiedzieć, nie otworzę długiej pozycji zanim nie przekonam się do niej mocniej.

Zamknięcie powyżej 0,7380 otworzy drogę do kolejnego oporu na 0,7490, a cofnięcie w okolice 0,7225 będzie dobrą okazją do otwarcia longów.

AUDUSD-support-and-resistance

AUDJPY

Jak wiele par z jenem, AUDJPY też był ostatnio nudny. Jednak z odpowiednią dozą cierpliwości, czasem Price Action daje sygnał do zagrania.

Zanim nastąpią dalsze spadki, niedźwiedzie muszą poradzić sobie z poziomem 78,30. Trend spadkowy trwa od listopada 2014 roku. Zamknięcie poniżej wspomnianego poziomu oraz retest nowego oporu stworzą szansę do otwarcia krótkiej pozycji.

Then pomysł na pozycję wydaje się być intrygujący, ponieważ kolejne kluczowe wsparcie jest dopiero na 74,40. Dzięki temu mamy potencjalny zysk w wysokości blisko 400 pipsów.

Co ciekawe, wsparcie to jest dodatkowo wzmocnione przez linię trendu spadkowego poprowadzoną od szczytu z grudnia 2015 oraz zniesienia 61,8 Fibo od dołka z 2008 roku do szczytu z 2013.

AUDJPYDaily_New

GBPCAD

To wciąż mój najlepszy pomysł na pozycję tego tygodnia. Wspomniałem o niej kilka razy tydzień temu, po raz pierwszy zanim para zdołała zejść poniżej 1,8825 oraz po raz drugi w ciągu przełamania w piątek.

Poziom 1,8825 jest istotny z kilku powodów. Grał istotną rolę jako wsparcie i opór w marcu, to poziom 38,2 zniesienia Fibo i jest dodatkowo wzmocniony przez linię trendu poprowadzona z dołka z 21 kwietnia.

Traaderzy mogą teraz zaczekać na retest strefy 1,8825 jako nowego oporu. Jeśli presja byków nie pozwoli na takie zagrania, zamknięcie poniżej 1,8825 otworzy drogę do spadków w okolice dołak z 2016 roku na 1,8110.

GBPCAD-key-technical-break-1


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here