Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Eurodolar kontynuował w ubiegłym tygodniu wzrostowy rajd po krótkiej przerwie poniżej obszaru 1.1250. Para nakreśliła świeże szczyty w tym roku mimo, że wciąż handlowana jest poniżej maksimów z 9-go listopada 2016-go roku.Spojrzenie na wykres 4-godzinny ukazuje niedawną konsolidację w formie byczej flagi, choć nie była to znaczna formacja w relacji do 430-pipsowego rajdu od dołka z maja przy 1.0838.

Obecnie nie wydaje się, by zbyt wiele stało na drodze do następnego kluczowego poziomu oporu przy 1.1355. W rzeczywistości nie byłbym zaskoczony gdyby w najbliższych tygodniach para osiągnęła poziom 1.1450/60.

Zgodnie z tym, jeśli Euro dotrze do obszaru 1.1450/60 może to sygnalizować początek umiarkowanego cofnięcia. Więcej na ten temat w ciągu najbliższych dni i tygodni.

Obecnie poziom 1.1250 pozostaje kluczowym wsparciem, podczas gdy re-test 1.1355 prawdopodobnie uwolniłby presję podaży. Tylko zamknięcie dzienne z powrotem poniżej 1.1250 kwestionowałoby bycze nastawienie.

GBPUSD

Kabel jest w pensym sensie odwrotnym odpowiednikiem względem EURUSD. Podczas gdy główna para walutowa nakreśliła niedawno byczą flagę, to na GBPUSD uformowała się flaga ukośna, co sugeruje wyczerpanie u kupujących.

Jednak pomimo formacji wyczerpania, byki na GBPUSD zdołały wynieść ceny ponad maksima z poprzedniego tygodnia, a nawet zamknąć się z powrotem powyżej 1.2860. Jednakże jestem tu daleki od bycia bykiem ze względu na sposób w jaki cena poruszała się w górę po nurkowaniu z 26-go maja.

Tak długo jak obszar 1.2940 pozostaje nienaruszony jako opór, utrzymam moje niedźwiedzie nastawienie. Kluczowe wsparcie na ten tydzień wypada na 1.2860, a następne na minimach z ubiegłego tygodnia przy 1.2770.

USDJPY

Para walutowa USDJPY była w ostatnich tygodniach stosunkowo spokojna. Zamknięcie ubiegłego tygodnia miało miejsce blisko 36-pipsów poniżej zamknięcia z 17-go maja. Innymi słowy para nigdzie się nie przemieściła w ostatnich dwóch tygodniach.

Jednak pomimo braku kierunku, para USDJPY respektowała poziomy techniczne w sposób, który zasługuje na uwagę.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie Twój depozyt będzie chroniony przed ujemnym saldem, a na start dostaniesz 30 USD.

24-go maja zwróciłem uwagę na to jak para testowała opór kanału na poziomie 112.10. Był to obszar, który poprzednio ograniczał wzrosty od 10-go marca, uległ jednak kupującym 8-go maja.

Potem podczas jednej sesji nastąpiła 230-pipsowa wyprzedaż. Zamknięcie z powrotem poniżej dolnego ograniczenia kanału stawiało nam pytanie co było fałszywe – bycze wybicie z 8-go maja czy wyprzedaż z 17-go maja?

Wydaje się, że w tym momencie uzyskaliśmy odpowiedź. Wybicie z 8-go maja ponad opór kanału było fałszywe. Koncepcję tę wspiera wyprzedaż z poziomu 112.10, która miała miejsce 24-go maja oraz piątkowe odrzucenie z poziomu 111.70, który obserwowaliśmy od pewnego czasu.

W obecnym tygodniu kluczowe wsparcie wypada między 110.10 i 110.25. Zamknięcie poniżej otwierałoby drogę do tegorocznych minimów blisko 108.40. Alternatywnie, pchnięcie w górę, w tym tygodniu najprawdopodobniej napotka na presję podaży w okolicach 111.50/70.

GBPJPY

GBPJPY znalazł opór w miejscu, w którym spodziewaliśmy się w minionym tygodniu na dołkach z 17- i 23-go maja blisko 143.70. Był to obszar, na który zwracałem uwagę w zeszłym tygodniu jako ten, który prawdopodobnie posłuży jako nowy opór.

Mimo, że kupujący zdołali w piątek nakreślić poziom 143.93, ostra wyprzedaż do weekendu jest znakiem utrzymania kontroli przez sprzedających.

Nie jest jeszcze jasne czy para przełamała obszar wsparcia przy 142.40. Piątkowe zamknięcie na 142.37 jest zbyt blisko tego poziomu, by podjąć decyzję.

W takich momentach pozwalam, by przemówiły kolejne 24-godziny handlu. Jeśli para GBPJPY zamknie się w poniedziałek poniżej obszaru 142.40 możemy zacząć poszkiwanie okazji sprzedażowych przy ponownym teście tego poziomu jako nowego oporu.

Z drugiej strony zamknięcie w poniedziałek powyżej obszaru 142.40 będzie dla nas znakiem, by pozostać z boku i poczekać na rozstrzygającą okazję sprzedażową. Jednak tak długo jak wytrzymuje opór przy 143.70 na zamknięciu dziennej sesji moje niedźwiedzie nastawienie pozostaje nienaruszone.

AUDJPY

Ostatniego dnia maja potwierdzone zostało to, co podejrzewałem od czasu wyprzedaży z 17-go maja. W tym dniu sprzedający ponownie nacisnęli na linię trendu, która rozciąga się od minimów z 2016-go roku.

Ofensywność ruchu z 17-go maja skłoniła mnie do rozpoczęcia obserwacji wybicia wsparcia stanowionego przez linię trendu. Do 26-go maja wybicie wydawało się bliskie ze względu na coraz niższy szczyty w kierunku kluczowego wsparcia. Wcześniej napisałem o tego typu “ciężkiej” akcji cenowej.

Dwa tygodnie musieliśmy czekać, by doszło do wybicia, ale w końcu sprzedającym udało się tego dokonać.

W związku ze spadkiem ceny w ubiegłym tygodniu i utrzymaniem poziomu 83.00, traderzy mogą rozglądać się za okazjami sprzedażowymi w wyniku rotacji z powrotem do oporu. Jednakże taki odwrót może nie wystąpić aż do osiągnięcia tegorocznych minimów przy 81.50, co może się mieć miejsce w tym tygodniu.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here