Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Eurodolarowe byki wyglądają na gotowe do dalszych wzrostów po tym jak w minionym tygodniu utrzymały się ponad 1.1670. Ceny utrzymywały się również powyżej 1.1610 między poniedziałkiem, a środą, co ostatecznie doprowadziło do zamknięcia tygodnia na poziomie 1.1745.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tak długo jak na zamknięciach dziennych sesji wytrzymuje poziom 1.1670, presja skierowana jest na wzrosty. Następny kluczowy poziom oporu wypada na dołku z 2010-go roku przy 1.1875.

Wcześniej wspominałem o poziomie 1.1710 jako kluczowym, który warto mieć na uwadze. Jednakże ostatnie 48 godzin minionego tygodnia pokazało, że 1.1710 nie był tak silny jak myślałem, że może być.

Stąd każdy ruch spadkowy w kierunku obszaru przy 1.1670 prawdopodobnie przyciągnie kupujących, podczas gdy ponowny test obszaru w okolicach 1.1875 przyciągnąć może oferty sprzedaży.

Należy pamiętać, że para stała się nieco nadmiernie przeciążona. Tak więc nie byłbym zaskoczony widząc cofnięcie lub ruch boczny na początku obecnego tygodnia.

GBPUSD

W ostatnim tygodniu bykom na GBPUSD udało się pchnąć cenę w górę po tym jak oddana została część zysków w tygodniu rozpoczynającym się 17-go lipca. Tak naprawdę od początku maja para naprzemian miała raz zyskowne, a raz stratne tygodnie. Ten wzburzony ruch jest jednym z powodów, dla którego trzymałem się z dala od tej pary przez kilka ostatnich miesięcy.

Jeśli wzorzec, o który wspomniałem nadal będzie obowiązywał możliwe, że zobaczymy w tym tygodniu utratę gruntu przez funta szterlinga. Jednak jakakolwiek rotacja w kierunku obszaru przy 1.2970 mogłaby przyciągnąć napływ kupujących.

Alternatywnie, zamknięcie ponad ubiegłotygodniowymi maksimami przy 1.3158 może przedłużyć tegoroczny rajd w kierunku oporu na 1.3250.

USDJPY

Para walutowa USDJPY rozpoczęła ubiegły tydzień byczo testując ponownie obszar oporu między 111.70 – 111.90. Strefę tę wspominaliśmy w ostatnim przeglądzie jako atrakcyjną dla sprzedających w przypadku testu.

Pomimo wtorkowego rajdu para zakończyła tydzień blisko 50-pipsów niżej. Utrzymuje się zatem presja na cele spadkowe włączając w to 110.30 i czerwcowe minima blisko 109.30.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie Twój depozyt będzie chroniony przed ujemnym saldem, a na start dostaniesz 30 USD.

Obecnie nie ma wystarczająco dużo miejsca między piątkowym zamknięciem, a wsparciem przy 110.30, by uzasadnić wejście. Jednak będę rozglądał się za ruchem powrotnym do 111.70 w nadchodzących tygodniach. Taki retest mógłby zaoferować korzystną okazję do wejścia w shorta.

Zamknięcie dnia poniżej 110.30 otwierałoby drzwi dla ruchu w kierunku czerwcowych minimów blisko 109.30. Niezależnie jednak od tego co się tutaj zdarzy chcę podkreślić, że nie zrobię nic chyba, że będę mógł uzyskać korzystny stosunek ryzyka do zysku na poziomie przynajmniej 3R.

AUDJPY

Parę walutową AUDJPY omawialiśmy w piątek zauważając nieznacznie rozszerzający się klin, który formował się od dołka z 22-go czerwca.

W tym czasie para handlowana była ponad zapewniającą wsparcie linią trendu widoczną na poniższym wykresie. Jednak na koniec piątkowej sesji sprzedający przełamali ten poziom blisko 88.50 z zamknięciem tygodnia na 88.33.

Wraz z tym zamknięciem możemy teraz zacząć wypatrywać niedźwiedziej akcji cenowej na re-teście obszaru oporu przy 88.60/80. Kluczowe wsparcie wypada tu na 87.60.

Zamknięcie dnia pod 87.60 otwierałoby drogę do kolejnego kluczowego wsparcia na 85.80. Alternatywnie, zamknięcie na wykresie 4-godzinnym z powrotem ponad linią trendu blisko 88.80 negowałoby niedźwiedzią perspektywę.

EURCAD

Para walutowa EURCAD kontynuowała w ubiegłym tygodniu ruch boczny. Konsolidacja miała miejsce odkąd znalazły się oferty kupna po wyprzedaży z 12-go lipca na 1.4475

W zeszłym tygodniu para ponownie testowała konfluencję oporu na 1.4660/80. Obszar ten jest przecięciem oporu kanału od szczytów z czerwca i linii trendu, która rozciąga się od dołka z grudnia 2015-go roku.

Tak długo jak obszar przy 1.4660/80 wytrzymuje jako opór na zamknięciach dnia, niedźwiedzi scenariusz jest w grze. I jak już wyżej wspominałem, kolejny kluczowy poziom wsparcia wypada na dołku z 12-go lipca przy 1.4475/80

Zamknięcia dnia pod tym poziomem odsłoni dołek z kwietnia blisko 1.4080. Pozostaje w pozycji krótkiej z poziomu 1.4660 i będę rozważał dołożenie do pozycji jak sprzedającym uda się zamknąć sesję pod 1.4475.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here