Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Para walutowa EURUSD zapędziła się do narożnika na początek obecnego tygodnia. W piątek nie udało się przełamać nowego oporu przy 1.0715, ale także cena nie skierowała się pod 4-godzinną linię trendu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak widzisz na poniższym wykresie, para spędziła większość czasu w piątek unosząc się trochę powyżej linii trendu, która prowadzona jest od tegorocznego dołka.

Czekamy obecnie, by zobaczyć jak rozegra się akcja cenowa, ale biorąc pod uwagę wąskie ruchy utrzymuje moje delikatnie niedźwiedzie nastawienie.

Zamknięcie poniżej linii trendu otworzy drogę do poziomu 1.0515. Obszar ten wielokrotnie służył jako wsparcie zarówno w listopadzie jak i w grudniu roku ubiegłego.

Alternatywnie, jeśli kupującym uda się zaprowadzić cenę na dziennym zamknięciu powyżej 1.0715, prawdopodobnie dalsze zyski skierują kurs do oporu przy 1.0860.

GBPUSD

W ostatniej analizie zwracałem uwagę na stosunkowo byczy GBPUSD pomimo ograniczenia jakie stanowił poziom 1.2415. Na koniec poniedziałkowej sesji kupujący rzeczywiście zdołali zyskać 160-pipsów.

Waga poziomu 1.2415 ponownie została potwierdzona we wtorek, kiedy to para odbiła na 100 pipsów po ustanowieniu minimum sesji na poziomie 1.2417.

Kupujący zostali jednak stłumieni w czwartek kiedy to kurs dotarł do poziomu 1.2673, gdzie wypadają maksima z listopada 2016. Spadki były kontynuowane także podczas sesji piątkowej, ale para GBPUSD i tak w ciągu tygodnia zdołała wycisnąć zysk na poziomie 170-pipsów.

Istnieje szansa na to, że akcja cenowa przez ostatnie cztery miesiące tworzy podwójne dno. Jednakże zanim 800-pipsowe odwrócenie stanie się rzeczywistością, byki muszą najpierw pokonać kilka kluczowych obszarów.

Z tego powodu zamierzam trzymać się sugestii, że kluczowe odwrócenie jest tu w planach zamiast patrzeć teraz na ten rynek jako znajdujący się w ruchu bocznym.

USDJPY

W ubiegłym tygodniu na USDJPY byliśmy świadkami odbicia. Na chwilę obecną jest to drugie odbicie, które wydaje się formować na wykresie 4-godzinnym podwójne dno.

Jednakże do potwierdzenia tej byczej formacji odwrócenia, niezbędne jest zamknięcie powyżej linii szyi przy 115.60.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie Twój depozyt będzie chroniony przed ujemnym saldem, a na start dostaniesz 30 USD.

Z formacji tej wynika ciekawa obserwacja, gdyż dwa obszary dzieli prawie taki sam dystans. Odległość od linii szy do minimów podwójnego dna wynosi 304-pipsy, natomiast ruch mierzony wynikający z tej formacji to 300-pipsów

Zobaczymy czy kupującym w tym tygodniu uda się doprowadzić do zamknięcia powyżej poziomu 115.60. Jeśli tak będzie, sygnał zakupowy może pojawić się po re-teście tego poziomu jako nowego wsparcia, a wtedy celem będzie ruch mierzony w kierunku 118.60.

Alternatywnie, zamknięcie poniżej 112.60 zaneguje bycze nastawienie i otworzy drogę do poziomu 111.40, gdzie znajdowały się maksima z maja 2016.

NZDUSD

Kurs NZDUSD uderzył w ubiegłym tygodniu w mur jaki stanowi obszar oporu przy 0.7300. Tam przecinają się dwie linie trendu, jedna prowadzona od szczytu z 2016-go roku przy 0.7484, a druga od dołka z tego samego roku przy 0.6346.

Na oporze tym powstała niedźwiedzia formacja objęcia, jednakże spadki zatrzymały się w piątek po słabszym niż oczekiwano odczycie PKB dla USA za Q4, który nie wzbudził u byków entuzjazmu.

Mając powyższe na uwadze w obecnym tygodniu nadal utrzymane zostaje ryzyko spadkowe, tak długo jak ubiegłotygodniowe maksimum 0.7311 zostaje niepokonane. Sądząc po piątkowej akcji cenowej, zamknięcie poniżej 0.7237 powinno wyzwolić dodatkową presję podaży.

Tak czy inaczej, pozostaje ostrożnie niedźwiedzi na NZDUSD. Omówię cel dla spadków jeśli sprzedającym uda się zamknąć poniżej grudniowych maksimów przy 0.7237.

EURGBP

EURGBP wydaje się być na drodze do potwierdzenia ponad 800-pipsowej formacji głowy z ramionami. Omawialiśmy ją w ubiegłym tygodniu, a od tego czasu miały miejsce 130-pipsowe spadki co sprawiło, że para znalazła się już tylko 200-pipsów powyżej linii szyi przy 0.8330.

Obecnie wydaje się, że dojdzie do zamknięcia dziennej sesji poniżej 0.8460/70, co otworzyłoby drogę w kierunku 0.8330. Jeśli także ten poziom zostanie złamany, prawdopodobnie zobaczymy w ciągu nadchodzących tygodni i miesięcy aż 800-pipsowy zjazd.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here