Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Po pięciu tygodniach konsolidacji, Eurodolar w minionym tygodniu ponownie ruszył w górę. Para zamknęła się w środę powyżej obszaru przy 1.1290, odsłaniając kolejny obszaru oporu na 1.1430/50

Te artykuły również Cię zainteresują
To było coś, co omawialiśmy w poprzednim przeglądzie tygodniowym. Wspominałem również o znaczeniu konfluencji oporó2 przy 1.1430/50 podczas czwartkowej sesji.

Widzieliśmy, że obszar ten przyciągnął sprzedających w ostatnich 24-godzinach handlu ubiegłego tygodnia. Jednak straty były ograniczone, a tegoroczny rajd wciąż jest nienaruszony.

Jeszcze zobaczymy czy sprzedający utrzymają obszar przy 1.1430/50, czy też nie. Jakakolwiek niedźwiedzia akcja cenowa w tym regionie wskazywałaby na odwrót w kierunku kluczowego wsparcia przy 1.1290.

Alternatywnie, dzienne zamknięcie powyżej 1.1430/50 stanowiłoby etap do kontynuacji rajdu z 2017-go roku. W rzeczywistości sugerowałoby to próbne wybicie z formacji konsolidacji, która rozpoczęła się na początku 2015-go roku.

GBPUSD

W ubiegłym tygodniu para walutowa GPBUSD zdystansowała się od swojego odpowiednika z Euro zyskiem w wysokości prawie 300-pipsów. Kupującym udało się także zamknąć powyżej 1.2950, który jeszcze raz odsłonił dawne wsparcie kanału wzrostowego (nowy opór) przy 1.3050/80.

Para jest tak blisko wsparcia i oporu, że znalezienie setupu z korzystnym stosunkiem ryzyka do zysku będzie wyzwaniem.

Co więcej w ostatnich tygodniach funt szterling był jedną z najsłabszych walut w stosunku do greenbacka. Pytanie jakie zatem musi zostać zadane, to czy ubiegłotygodniowy wzrost jest tymczasowy, czy też jest on początkiem kolejnego ruchu w górę.

Musimy poczekać na wybicie z obecnego zakresu, by znaleźć odpowiedź na powyższe pytanie. Nie byłem fanem handlu na GBPUSD w tym roku i nic w ostatniej akcji cenowej na tej parze nie zmieniło mojego zdania.

AUDUSD

Para walutowa AUDUSD przetestowała w piątek znaczący poziom. Linia trendu, która rozciąga się od maksimów z 2016-go roku przy 0.7834 ograniczała dwie poprzednie zwyżki, wyłączając wyprzedaż z listopada 2016.

Mimo, że kupujący odrzucili przed weekendem część strat powstałych intraday, to para zamknęła się znacznie poniżej maksimum sesji przy 0.7711. Oczekujemy presji sprzedaży w obszarze przy 0.7700 biorąc pod uwagę, że jest to ta sama linia trendu, która doprowadziła do wyprzedaży z 21-go marca.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie Twój depozyt będzie chroniony przed ujemnym saldem, a na start dostaniesz 30 USD.

Stąd też będę wypatrywał niedźwiedzich sygnałów trochę poniżej 0.7700. Kluczowe wsparcie wypada tu na 0.7620, 0.7565 oraz 0.7520.

Z drugiej strony zamknięcie dnia powyżej 0.7700 wspomogłoby byczy scenariusz i wyeksponowało szczyty z lutego i marca blisko 0.7740/50. Wybicie także tych poziomów utorowałoby drogę do maksimów z 2016-go roku przy 0.7384.

NZDUSD

Para walutowa NZDUSD znalazła się na rozdrożu. Kupującym udało się dokonać zamknięcia powyżej długoterminowej linii trendu w okolicach 0.7300. Jenak muszą jeszcze przejąć szczyt z 27-go czerwca na 0.7343.

To stawią tę parę w wąskim zakresie na początku nowego tygodnia. Zamknięcie powyżej 0.7340 lub poniżej 0.7280/90 sygnalizowało będzie dalszy prawdopodobny kierunek.

Jednak być może bardziej interesujące jest to, co rozwija się na wykresie 4-godzinnym. Jest to jedna z tych sytuacji, w których interwał intraday może dostarczać dodatkową wskazówkę.

Zwyżkujący klin z wykresu 4-godzinnego, który zaczął formować się na początku czerwca wskazuje na wyczerpanie ze strony kupujących. Zazwyczaj formacje takie jak te w pewnym stopniu skutkują cofnięciem.

Mając to na uwadze, cofnięcie wcale nie musi oznaczać pełnego odwrócenia ostatniego trendu wzrostowego. Innymi słowy, nie sugeruje to wcale, że zamknięcie poniżej wsparcia zaoferowałoby korzystną okazję do wejścia w shorta.

Jestem tu ostrożny z powodu linii trendu, która znajduje się trochę poniżej obecnych cen przy 0.7280/90 i zapewnia wsparcie. Zamknięcie poniżej wsparcia klina umieściłoby parę w okolicy tego poziomu, co mogłoby stanowić ryzyko dla potencjalnej pozycji krótkiej.

Z drugiej strony, jeśli NZDUSD zamknie się z powrotem poniżej tej linii trendu na koniec sesji, zasugeruje to, że bycze wybicie z ubiegłego tygodnia było fałszywe.

Obecnie po prostu czekam, by zobaczyć, który scenariusz się rozegra. Zamknięcie powyżej ubiegłotygodniowych maksimów będzie wskazywało na utrzymanie kontroli przez kupujących, podczas gdy zamknięcie poniżej 0.7280/90 sugerowałoby początek niedźwiedziego odwrócenia.

EURGBP

EURGBP przygotowuje się do odwrotu?

Spojrzenie na akcję cenową od początku maja nie zapewnia wielu oznak słabości. Jednakże w zeszłym tygodniu wydarzyły się dwie rzeczy, które rzucają cień wątpliwości na ten 580-pipsowy rajd.

Pierwsza z nich to szersze spojrzenie na interwał dzienny. W tym roku para ograniczona była w 550-pipsowym zakresie.

Chociaż kupującym udało się przebić przez 0.8850 w czerwcu, nie zdołali jednak zamknąć ani jednej sesji ponad tym poziomem.

Druga rzecz to niedźwiedzi pin bar, który uformował się na wykresie tygodniowym w wyniku piątkowej wyprzedaży. Długi górny cień świecy wskazuje na to, że sprzedający zdeterminowani są utrzymać linię na 0.8850, przynajmniej na razie.

Ostatnią, ale nie mniej ważną kwestią jest wybicie podczas czwartkowej sesji. Sprzedający przełamali średnioterminową linię trendu, która rozciąga się od dołka z 8-go czerwca, a następnie została ona przetestowana jako nowy opór podczas piątkowej sesji.

Obecnie będę rozglądał się za okazją do sprzedaży z obszaru przy 0.8780/90. Kluczowe wsparcie wypada tu na 0.8725, a następne przy 0.8655.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here