Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Czwartkowy komentarz ze strony Mario Draghiego katapultował notowania Eurodolara w górę. Jednakże rajd intraday spotkał się ze znaczną presją podaży na 1.2525. Wspominałem ten poziom jako istotny do obserwacji w minioną środę.

Para EURUSD była również w czwartek nadmiernie przeciążoną. W czasie rysowania poziomu 1.2525 znajdowała się ponad 300-pipsów od kanału średnich EMA 10/20.

Oznacza to, że cofnięcie było prawdopodobne. Rzeczywiście, para osunęła się 150-pipsów do zamknięcia. Piątkowa sesja nie okazała się o wiele lepsza mimo, że zakończyła się nieco wyżej niż w czwartek.

Możliwe, że zobaczymy tu tu pewne krótkoterminowe osłabienie. być może w kierunku 1.2325. Zamknięcie dziennej sesji pod tym poziomem odsłoni 1.2160, a następnie 1.2070.

Jak już wspomniałem w piątek, jestem teraz bardziej zainteresowany japońskim jenem. Mój osobisty pogląd mówi, że podobieństwa między kilkoma parami krzyżowymi z jenem sugerują umocnienie tej waluty w nadchodzących tygodniach.

Sprawdź komentarze z zeszłego tygodnia na temat NZDJPY i CADJPY, by uzyskać więcej informacji.

Na razie nie jestem zainteresowany kupnem ani sprzedażą EURUSD. Boczny ruch cenowy w środku tego 200-pipsowego zakresu czyni wejścia niekorzystnymi.

Odwrócenie w kierunku 1.2325, a może nawet 1.2160 w połączeniu z byczą akcją cenową wzbudziłoby moje zainteresowanie.

GBPUSD

W następstwie agresywnego rajdu ze środy, GBPUSD ostygł nieco w ciągu ostatnich 48 godzin minionego tygodnia.

Podobnie jak na EURUSD, tu też czekamy, by zobaczyć, co stanie się po ponownym teście kluczowego wsparcia lub oporu. Obszar przy 1.4070 prawdopodobnie przyciągnie presję kupujących, podczas gdy 1.4335 służy jako opór krótkoterminowy.

Myślę, że na początku tygodnia będziemy mogli zobaczyć osłabienie, jednak nie jestem zainteresowany kupnem GBPUSD na obecnych poziomach. Bycza akcja cenowa na 1.4070 lub odwrócenie do 1.3850 może być atrakcyjnym sposobem na dołączenie do trendu wzrostowego. Na razie jednak pozostaje na uboczu.

USDJPY

Nawet prezydent Trump nie był w stanie zapobiec spadkom na dolarze amerykańskim w ubiegłym tygodniu, szczególnie w stosunku do japońskiego jena.

Od czasu przełamania 1120.00 z 10-go stycznia, akcja cenowa na USDJPY była bardzo jednostronna.

Widzieliśmy krótkie oznaki życia po czwartkowej wypowiedzi Trumpa o potrzebie silniejszego dolara w dłuższym horyzoncie, jednak piątkowe nurkowanie w szybkim tempie wykasowało te zyski.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie Twój depozyt będzie chroniony przed ujemnym saldem, a na start dostaniesz 30 USD >>

Dla tradera opierającego się na analizie technicznej nie było to zaskoczeniem. Para przetestowała właśnie 108.90, a więc poziom wsparcia, który miałem na swoim wykresie od jakiegoś czasu.

Piątkowe zamknięcie na 108.56 prawdopodobnie utrzyma presję na USDJPY w tym tygodniu. Tak długo jak poziom 108.80 utrzymany zostaje na zamknięciach sesji, wolę sprzedawać rajdy w kierunku 107.50.

Jeśli opór na 108.80 zawiedzie na zamknięciu dnia możliwe, że zobaczymy powrót w kierunku piątkowego maksimum w okolic 109.80.

Chociaż uważam, że USDJPY przedstawi dodatkowe okazje, skłaniam się bardziej ku EURJPY, a nawet GBPJPY. Na obu tych parach nakreślone zostały atrakcyjne formacje techniczne i obie są w nadmiernie rozciągniętej zwyżce.

EURJPY

Para EURJPY jest moim faworytem w tym momencie. 23-go stycznia wypowiedziałem się na temat zgodności poziomów Fibonacciego, które wskazują na szczyt nieco powyżej 136.60.

Jeśli to prawda możliwe, że zobaczymy jak EURJPY wraca do 131.40, a być może nawet do 128.30 w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

Najpierw jednak sprzedający muszą przełamać zapewniającą wsparcie linię trendu w pobliżu 134.00. Dopóki tak się nie stanie, para wciąż znajduje się w obrębie rosnącego klina, należy więc respektować dodatkową przewagę.

Piątkowe zamknięcie było znaczące dla EURJPY. Od 15 stycznia para handlowana była między 135.20 i 136.20. Tak było do czasu piątkowej sesji, kiedy na jej zamknięciu, a także zakończeniu tygodnia, przełamane zostało wsparcia na 135.20.

Wybicie poniżej 135.20 może być wystarczające do powstrzymania postępów z początku tygodnia. Należy jednak pamiętać, że kluczowe wsparcie leży tuż poniżej piątkowego zamknięcia na poziomie 134.30/40. Poniżej mamy jeszcze zapewniającą wsparcie linię trendu w pobliżu 134.00.

Podsumowując, będzie sporo handlu w wąskim zakresie dopóki nie zostanie poddane wsparcie na 134.00. Jeśli jednak tak się stanie, prawdopodobnie zobaczymy nasilenie presji podażowej.

GBPJPY

Mimo, że para GBPJPY jest trudniejsza do odczytania niż EURJPY, warto jednak zwrócić na nią uwagę w tym tygodniu.

Powinienem jednak więcej wyjaśnić. Para była trudniejsza do odczytania przed piątkowym zamknięciem. Od tego czasu stało się jednak całkiem jasne, co się tutaj dzieje.

Jeśli pamiętasz komentarz z 19 stycznia, rajd wzrostowy był zagrożony pod 153.80 bazując na zamknięciach sesji. Teraz para zakończyła wspinaczkę z powrotem ponad ten obszar, jednak i tak nie pojawiła się żadna realna okazja do grania po krótkiej stronie rynku.

Zauważ, gdzie para GBPJPY zamknęła się w ubiegłym tygodniu. Ostatnia cena na 153.68 stawią tę parę z powrotem pod obszarem 153.80. Oznacza to, że górne ograniczenie klina, o którym rozmawialiśmy 19 stycznia jest nadal respektowane na zamknięciach interwału tygodniowego.

Ubiegłotygodniowa akcja cenowa nakreśliła również niedźwiedziego pin bara.Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Jeśli obszar przy 153.80 będzie ponownie aktywny jako opór, powinien on powstrzymać wzrosty na początku obecnego tygodnia. Będę bacznie obserwował jak rozegra się akcja cenowa podczas poniedziałkowej sesji.

Ci, którzy rozglądają się za bardziej konserwatywnym podejściem, mogą mieć oko na wsparcie klina blisko 152.00. Zamknięcie sesji pod tym poziomem otworzy drogę do 149.35, a następnie 147.00.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here