Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Byki na Eurodolarze były rozdarte po pierwszej turze wyborów prezydenckich we Francji z 23-go kwietnia. Był to jeden z bardziej imponujących rajdów od początku 2015-go roku.Jednakże kupujący w minionym tygodniu walczyli, by złamać obszar oporu przy 1.1240. W rzeczywistości pięciodniowa akcja cena wytworzyła coś w stylu niedźwiedziego odrzucenieana wykresie tygodniowym, choć jest ono niewielkie w porównaniu do zysków z poprzedniego tygodnia.

Jednak nie chcę zakładać, że kupujący już tu skończyli. Para zbyt daleko zmierzyła w górę sugerując tym samym, że powrót do średniej jest jak najbardziej na miejscu, ale momentum wciąż sprzyja bykom.

Miej na uwadze to, że poniedziałek może być stosunkowo spokojny w związku z Dniem Pamięci w Stanach Zjednoczonych. Potem ponownie o 15-tej przemawia Mario Draghi, więc wszystko jest możliwe.

W nadchodzącym tygodniu kluczowy opór widziany jest na 1.1240, podczas gdy wsparcie znaleźć można na 1.1090. Warto także zauważyć tu wsparcie intraday na 1.1166.

GBPUSD

GBPUSD kontynuował zyskiwanie gruntu po imponującym rajdzie z 18-go kwietnia. Niepokój budzi jednak sposób w jaki funt wytworzył nowy, 8-miesięczny szczyt, szczególnie dla tych, którzy znają formację pochyłej flagi.

Ruchy impulsów i korekt charakteryzują zdrowe odbicie i częściej poruszają się pod prąd oraz trwają przez kilka dni jeśli nie kilka tygodni. To daje nam rynek, gdzie mamy naturalne przypływy i odpływy, które jesteśmy przyzwyczajeni wykorzystywać jako traderzy.

To co jest unikalnego w ostatnim rajdzie na GBPUSD to, że nie było korekty w następstwie ruchu z 18-go kwietnia. Pewnie, para była nieznacznie wyprzedawania kolejnego dnia, ale właściwa korekta, pozwalająca pomóc zresetować momentum nigdy się faktycznie nie zmaterializowała.

Pojawiła się w tym momencie ukośna flaga widoczna na wykresie poniżej. Zauważ, że para dryfowała w górę, ale nie było cofnięcia z serią niższych szczytów i dołków.

Ubiegłotygodniowe wybicie wsparcia kanału sugeruje większe osunięcia na GBPUSD. Poza tym kupujący oddali również poziom 1.2860 czyniąc go tym samym głównym celem dla ponownego testu jako nowego poziomu oporu. Kluczowe wsparcie wypada tu na piątkowych minimach przy 1.2770, a następnie przy 1.2670.

AUDUSD

We wtorek patrzyliśmy na kanał wzrostowy, który rozwinął się na wykresie 4-godzinnym pary walutowej AUDUSD. W tym czasie para handlowana była blisko 0.7490 i nie wybiła jeszcze wsparcia kanału blisko 0.7460.

Jednakże czwartkowa akcja cenowa zmieniła ten stan rzeczy. Trochę przed zamknięciem sesji sprzedający zdołali wypchnąć cenę poniżej wsparcia kanału, co było przepustką do obszaru przy 0.7330.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie Twój depozyt będzie chroniony przed ujemnym saldem, a na start dostaniesz 30 USD.

Pomimo gwałtownej wyprzedaży w czwartek, niedźwiedzie na AUDUSD miały kłopoty z kontynuacją w piątek. Para utknęła do zamknięcia tygodnia tylko 7-pipsów poniżej czwartkowej ceny zamknięcia.

Obecnie traderzy mogą poszukiwać okazji sprzedażowych na re-teście obszaru przy 0.7480, który teraz stanowi opór. Kluczowe wsparcia wypada tu na 0.7330 i stanowi dołek z maja, ale również spotyka się z linią trendu prowadzoną od dołka z 2016-go roku.

GBPJPY

W czwartek omawialiśmy jak GBPJPY się uspokoił po wybuchu zmienności z 17-go maja. Był to dzień ryzykownych aktywów jako, że całość z nich znalazła się pod ogromną presją.

Następstwem było również wybicie wsparcia klina. O tej szczytowej formacji wspominałem również 10-go maja kiedy para handlowana była 500-pipsów wyżej na 147.60.

Jedna z rzeczy, którą zauważyłem w ostatni czwartek był pogląd na to, że wzrost zmienności często następuje po okresach konsolidacji. 260-pipsowy spadek po 6-dniach ruchu bocznego z pewnością nie przeczył tej idei.

Mimo, że ubiegłotygodniowa analiza nie zmieniła się zanadto, zmodyfikowałem wsparcie do piątkowego dołka blisko 142.40 z poziomu 141.85, o którym wspominałem w czwartek.

Obecnie będę rozglądał się za okazjami sprzedażowymi po re-teście poziomu 143.70 jako nowego oporu. Biorąc pod uwagę wybicie z wzrostowego klina jakie miało miejsce 11-go maja, a także późniejszą presję spadkową nie jestem obecnie zainteresowany kupowaniem GBPJPY.

AUDJPY

17-go maja patrzyliśmy na długoterminową linię trendu na AUDJPY, której przełamanie może spowodować większą wyprzedaż. Jeśli pamiętasz, był to dzień ryzykownych aktywów, które znalazły się pod ogromną presją i para AUDJPY wyprzedana została o 160-pipsów podczas pojedynczej sesji.

Od tamtego czasu było stosunkowo spokojnie, a nawet byczo bazując na ruchach intraday. Tak było do piątku.

Wrażliwa na ryzyko para po raz kolejny testuje wsparcie zapewnianie przez linię trendu prowadzoną od minimów z 2016-go roku, a obszar zainteresowania wydaje się teraz być na 82.60. Pamiętaj jednak, że jedynie zamknięcia dnia poniżej tego obszaru stanowi wybicie. Jakikolwiek ruch poniżej w trakcie sesji jest bez znaczenia, przynajmniej jak dla mnie.

Od czasu odbicia od wsparia z dnia 20-go kwietnia, para wytworzyła dwa niższe szczyty w kierunku wsparcia zapewnianego przez linię trendu. To zachowanie sugeruje bliskość potencjalnego wybicia. O tej “ciężkiej” akcji cenowej pisałem w tym poście.

Zamknięcie dnia poniżej 82.60 otwierałoby drogę do minimów z obecnego roku na 81.50, a po wybiciu eksponując poziom 80.30 i następnie 78.45. Alternatywnie, ruch powyżej ubiegłotygodniowych maksimów kwestionowałby niedźwiedzią perspektywę.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here