Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Para walutowa EURUSD rozpoczęła ubiegły tydzień od re-testu poziomu 1.0635, który wspominałem kilka dni wcześniej. Jest to miejsce, gdzie w przeszłości kilka razy zamykał się tydzień, ale także zniesienie 38.2% Fibo zakresu ruchu w obecnym roku oraz w tym miesiącu.

Przy poniedziałkowym re-teście zająłem pozycję krótką i udało się uzyskać z pozycji 85-pipsów. Zdecydowałem jednak o jej zamknięciu ze względu na niezdolność pary do naruszenia wsparcia przy 1.0520. Wspominałem także o tym w miniony wtorek.

Pomimo dzielnego wysiłku ze strony kupujących do wypchnięcia kursu na wyższe poziomy, tydzień zakończył się z 50-pipsową stratą. Piątkowe niedźwiedzie odrzucenie wskazuje przy tym na możliwość dalszych osunięć.

Obecnie nienaruszony zostaje zakres między 1.0520 i 1.0635. Jednakże biorąc pod uwagę ostatnie niedźwiedzie momentum w przyszłości będę wyłącznie szukał okazji sprzedażowych.

Zamknięcie dnia poniżej 1.0520 otworzy drogę do minimów przy 1.0370. Alternatywnie, zamknięcie powyżej 1.0635 będzie przepustką do ruchu w kierunku tegorocznych maksimów blisko 1.0800.

GBPUSD

Niewiele zmieniło się na GBPUSD od czasu wybicia z 23-go stycznia ponad obszar przy 1.2400. Przez ponad miesiąc para uwięziona jest w konsolidacji między oporem na 1.2670, a wsparciem przy 1.2400.

Chociaż istnieje możliwość, że na 1.20 uformowało się dno, to co do takiego odwrócenia brakuje byczego przekonania. Dlatego też pozostaje z boku i wypatruje krótkoterminowych okazji do spekulacji.

Najlepiej jeśli zobaczyłbym jak GBPUSD opuszcza środkową część tego 700-pipsowego zakresu przed rozważaniem wejścia w pozycję. Brak momentum i wzburzona akcja cenowa od końca stycznia stwarza jak na razie niekorzystne warunki do handlu.

Zamknięcie dnia poniżej 1.2400 odsłoni drogę do kluczowego pivota na 1.2200. Z drugiej jednak strony zamknięcie powyżej 1.2670 utoruje drogę dla ruchu w kierunku 1.2770 i ewentualnie do 1.2860.

AUDUSD

Ostatnie pięć tygodni na AUDUSD jest uosobieniem nieustępliwego rynku. Za każdym razem kiedy wygląda na to, że dochodzi do odwrócenia kursu, kupujący robią krok naprzód i prowadzą ceny w górę.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie Twój depozyt będzie chroniony przed ujemnym saldem, a na start dostaniesz 30 USD.

Jednakże w ubiegłym tygodniu rajd napotkał na blokadę. Zbieg oporów między 0.7700 – 0.7760 jest zbudowany z trzech poziomów.

  1. Opór horyzontalny na poziomie sierpniowych i listopadowych maksimów
  2. Linia trendu prowadzona od szczytu z kwietnia 2016
  3. Linia trendu prowadzona od szczytu z maja 2015

Tę ostatnią linię trendu usunąłem z wykresu dla lepszej przejrzystości, jednakże połączenie tych trzech poziomów utrudniało wspinaczkę kupującym.

Bazując na piątkowym zamknięciu jestem skłonny sądzić, że ubiegłotygodniowe maksimum przy 0.7740 było bardzo wymowne. Być może będzie ono obowiązywać przez jakiś czas.

Pozostaje obecnie w pozycji krótkiej od 0.7730. I mimo, że zamierzałem wyjść na czwartkowym zamknięciu powyżej 0.7700, zyski były zbyt małe, tak więc zamiast tego zdecydowałem się pokryć ryzyko i pozostawić pozycję.

Następny poziom wsparcia wypada na poziomie 0.7608. Działał on jako kluczowy pivot między 24-styczniem i 9-lutego. Dzienne zamknięcie poniżej tego poziomu otworzy drogę do 0.7520, obszaru działającego zarówno jako wsparcie oraz opór od października ubiegłego roku.

NZDUSD

Kolejny rynek, który porusza się w zakresie to właśnie NZDUSD. Podobnie jak w przypadku pozostałch majorsów, ruch na tej parze utknął od końca stycznia w wąskiej przestrzeni.

W ubiegłym tygodniu zysk to jedynie nieciekawe 2-pipsy. 115-pipsowa formacja doji sugeruje brak zdecydowania, szczególnie biorąc pod uwagę, że był to drugi tydzień z rzędu, gdzie brakuje przekonania, co do przewagi któregoś z obozów.

W obecnym tygodniu ten sam zakres będzie spełniał swoją rolę. Kluczowy opór pozostaje na poziomie 0.7240, podczas gdy wsparcie leży 60 pipsów poniżej piątkowego zamknięcia, przy 0.7133. Zamknięcie dnia poniżej 0.7133 otworzy drogę do kolejnego poziomu wsparcia przy 0.7040.

Nie jestem zainteresowany zakupami na NZDUSD po prostu ze względu na linię trendu ciągnącą się od dołka z 2016-go roku. Poziom ten miał kluczowe znaczenie przez ostatnie trzynaście miesięcy. Tak długo jak cena utrzymuje się pod nim na dziennych zamknięciach moje nastawienie skierowane jest na spadki.

GBPJPY

Na parze walutowej GBJPY utworzyła się formacja klina. Formacja ta rozciąga się od szczytu z grudnia 2016-go roku przy 148.44 (maksimum niedźwiedziego pin bara).

W piątek kurs osunął się poniżej wsparcia klina i zamknięcie zarówno tego dnia jak i tygodnia nastąpiło pod nim.

Teraz po przełamaniu obszar między 140.20 i 140.40 prawdopodobnie będzie służył jako opór jeśli dojdzie do jego testu. Początkowe wsparcie znajduje się na 139.90, a zamknięcie dnia poniżej tego poziomu otworzy drogę do 136.45.

Ruch mierzony wynikający z formacji klina może zapowiadać długoterminowy spadek od 128.60. Poziom ten otrzymany został po odmierzeniu wysokości formacji (1200-pipsów) od punktu wybicia.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here