Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

EURUSD cieszył się czterema wzrostowymi tygodniami z rzędu odkąd na poziomie 1.0500 złapane zostały oferty kupna. Para kontynuowała powolny i jednostajny rajd w ubiegłym tygodniu po wtorkowym odbiciu od wsparcia na 1.0712.

Jednakże sprzedający nie osiągnęli jeszcze dziennego zamknięcia powyżej 1.0825, a mianowicie poziomu z roku 1999, który może wcale nie być aż tak łatwy do pokonania.

Poziom 1.0825 jest to również zniesienie 38.2% Fibo ruchu mierzonego od szczytu z 2016-go roku przy 1.01615 do tegorocznych minimów na 1.0340.

Tak długo jak para handlowana jest na dziennym zamknięciu poniżej tego obszaru moje nastawienie skierowane jest ku spadkom. Mając to na uwadze tylko prawidłowy sygnał sprzedaży z oporu byłby wystarczający, bym przestał pozostawać z boku.

Obecnie wciąż nierozstrzygnięta pozostaje kwestia czy na EURUSD formuje się 4-miesięczna formacja odwróconej głowy z ramionami. Jednak żeby rozważać to raczej w kategorii prawdopodobieństwa niż tylko możliwości muszę zobaczyć zamknięcie sesji powyżej poziomu 1.0825.

GBPUSD

W ubiegłym tygodniu wspominałem o tym, że dzienne zamknięcie na GBPUSD powyżej 1.2410/20 może stanowić okazję do zakupu. Kupującym nie tylko udało się wyprowadzić cenę zamknięcia powyżej tego obszaru, ale także utrzymali minima środowej sesji na poziomie 1.2422.

Wraz ze stanowczym utrzymanie pary powyżej (poprzedniego) oporu na 1.2410 podejrzewam, że jakikolwiek re-test tego obszaru przyciągnie kupujących.

Zauważ, że w związku z głosowanie nad artykułem 50 widzieliśmy podwyższoną zmienność na funcie. Nigdy nie handluje newsów, ale wiedza, że wydarzenie to mogłoby wywołać niekorzystne warunki wystarczy bym trzymał się teraz na uboczu.

Drugorzędny opór wypada na szczycie z 24-go lutego przy 1.02568. Poza nim mamy tegoroczne maksima blisko 1.2670. Alternatywnie, zamknięcie dziennej sesji z powrotem poniżej obszaru przy 1.2410 zanegowałoby delikatnie byczy pogląd na tę parę.

AUDUSD

Oprócz sesji poniedziałkowej AUDUSD tracił grunt w minionym tygodniu. Rozpoczęło się od wtorkowego niedźwiedziego objęcia, a zakończyło niewielką stratą po piątkowym re-teście wsparcia na 0.7608.

Szybkie zbadanie wykresu tygodniowego wskazuje na coś co zdaje się być dwumiesięczną formacją klina. Struktura ta zaczęła rozwijać się po spadku o 2600-pipsów, który miał miejsce między czerwcem 2014-go roku, a styczniem 2016.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie Twój depozyt będzie chroniony przed ujemnym saldem, a na start dostaniesz 30 USD.

Biorąc pod uwagę to, że klin uformował się po stromym spadku może on być bardzo dobrą formacją kontynuacji. Jednak jak w przypadku każdej takiej struktury, definitywną odpowiedź poznamy poznamy dopiero po wybiciu wsparcia lub oporu.

W obecnym tygodniu sprzedający muszą dokonać dziennego zamknięcia poniżej 0.7608, by wesprzeć spadki z tygodnia ubiegłego. Takie wybicie otworzy drogę do następnego poziomu wsparcia przy 0.7500. Alternatywnie, odbicie z obecnych poziomów prawdopodobnie napotka na presję podaży blisko 0.7725.

GBPJPY

GBPJPY na dziennych zamknięciach zdaje się utrzymywać poniżej 138.90. Wspominałem w czwartek o tym obszarze kiedy udawano się do bezpiecznej przystani, co spowodowało aprecjację jena.

Na koniec środowej sesji para utrzymała się poniżej 138.90. Jednakże wybicie to było marginalne z uwagi na 15-pipsową różnicę pomię∂zy poziomem 138.90, a zamknięciem sesji. Mając to na uwadze sprzedawcy utrzymali ten obszar jako nowy opór podczas ostatnich 48-godzin handlu.

Pozostaje nam poszukiwanie okazji sprzedażowych tak długo jak para zdoła się utrzymać na zamknięciu sesji poniżej poziomu 138.90. Kluczowe wsparcie wypada tu w okolicach tegorocznego dołka przy 136.45.

AUDJPY

AUDJPY jest kolejnym crossem z jenem, o którym wspominałem w minionym tygodniu. Zamknięcie poniżej poziomy 85.35 sprawia, że w obecnym tygodniu prawdopodobnie utrzyma się presja podaży. Obszar ten był bowiem kluczowy dla tej pary od początku stycznia.

Obecnie traderzy mogą rozglądać się za okazjami sprzedażowymi po powrocie do obszaru przy 85.35. Kluczowe wsparcie w nowym tygodniu wypada na dołku z 2016-go roku przy 83.73.

Jeśli w najbliższych dniach kupujący zdołają sprowadzić cenę na zamknięciu sesji poniżej 83.73 będziemy mogli zobaczyć re-test poziomu 82.50. Obszar ten powstrzymał rajd z połowy listopada ubiegłego roku i wypada tam również zniesienie 50-procentowe ruchu zapoczątkowanego po wyborach prezydenckich w USA.

Jak już wspominałem w ubiegłym tygodniu fakt, że pary z jenem zaczynają poruszać się w tandemie może świadczyć o sprzyjających warunkach.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here