Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Poza czwartkową sesją, EURUSD spędził ubiegły tydzień w 130-pipsowym zakresie. Konsolidacja była dość prawdopodobna ze względu na to jak sporo gruntu zostało utracone od 8-go grudnia.

Jeśli chodzi o kluczowe poziomy to od ubiegłotygodniowej analizy nic się nie zmieniło. Opór przy 1.0460 prawdopodobnie wciąż będzie poziomem przyciągającym sprzedających. Tak długo jak cena utrzymuje się pod nim na zamknięciach dnia, możliwy jest ruch w kierunku wsparcia przy 1.0366.

Jednakże nawet zamknięcie powyżej 1.0460 nie zaneguje naszego niedźwiedziego nastawienia. Tylko 55-pipsów powyżej 1.0460 znajdują się dołki z listopada oraz początku grudnia przy 1.0515.

Mój pogląd na handel skłania się tu do sprzedaży po umocnieniach. Dodatkowy target dla pozycji krótkich zostanie wskazany jeśli dojdzie do zamknięcia dnia poniżej poziomu 1.0366.

eurusd-key-levels-1

GBPUSD

Niedźwiedzie na GBPUSD poczyniły w ubiegłym tygodniu znaczny postęp. Nie tylko doprowadziły do ponownego testu wsparcia przy 1.2326, ale także do zamknięcia dnia oraz tygodnia pod tym poziomem.

Wszystko to miało miejsce w następstwie wybicia wsparcia klina, a taki scenariusz wskazywałem dwa tygodnie temu.

W ubiegłym tygodniu oczekiwaliśmy na zamknięcie poniżej 1.2326 na wykresie 4-godzinnym. Taki ruch pojawił się 22-go grudnia, a w jego rezultacie doszło do spadku w kierunku 1.2226.

Para znajduje się teraz poniżej 1.2326 i jakikolwiek re-test tego obszaru w ciągu nadchodzących sesji powinien przyciągnąć uwagę sprzedających. Dlatego też będę rozglądał się za niedźwiedzią akcją cenową w tym obszar, które może sygnalizować  utrzymanie presji spadkowej.

Ruch spadkowy z obecnych poziomów prawdopodobnie dosięgnie wsparcia przy 1.2090. Obszar ten służył jako wsparcie przy trzech oddzielnych okazjach.

gbpusd-new-resistance

AUDUSD

11-go grudnia rozważaliśmy, że poruszająca się bokiem akcja cenowa na AUDUSD jest prawdopodobnie formacją kontynuacji. Wtedy też para znajdowała się na poziomie 0.7450.

Kilka dni później sprzedający potwierdzili nasze przypuszczenia. W następstwie re-testu poziomu 0.7500 para w ciągu ośmiu kolejnych sesji osunęła się o 365-pipsów.

Gdzie kierujemy się obecnie?

Na poziomie 0.7150 znajduje się dołek z maja br., a jest to tylko 25-pipsów poniżej zamknięcia ubiegłego tygodnia. Istnieje zatem spora szansa, że w tym tygodnia nastąpi odbicie właśnie tam.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie Twój depozyt będzie chroniony przed ujemnym saldem, a na start dostaniesz 30 USD.

Jednakże nie przewiduje, że bycza akcja cenowa będzie miały trwały wpływ na AUDUSD. Momentum bez wątpienia sprzyja sprzedającym, a istotniejszy może się okazać poziom 0.7065.

Obszar ten służył jako wsparcie na początku lutego. Retest 0.7065 sprawiłby, że ruch spadkowy byłby symetryczny z tym, który rozpoczął się 8-go listopada.

Od 8-go do 21-listopada para utraciła około 460-pipsów. Możesz odmierzyć ten dystans w dół od szczytu z 14-go grudnia, a zakończy się on na poziomie 0.7065.

Mając na uwadze powyższe, skłaniam się w obecnym tygodniu ku sprzedaży po umocnieniach.audusd-range

NZDUSD

Para walutowa NZDUSD znalazła się pod wsparciem kanału. Dwa dni po jego przełamaniu doszło do re-testu tego poziomu jako nowego oporu. Wtedy też pojawiła się niedźwiedzia świeca odrzucenia.

Para na początku tego tygodnia znalazła się w wąskim zakresie. Od góry oferty pojawić się mogą w obszarze 0.6920/30, podczas gdy wsparcie horyzontalne od dołu powinien zapewnić poziom 0.6840.

Jednakże biorąc pod uwagę niedawne przełamanie wsparcia kanału nie widzę powodów, dla których para NZDUSD nie miałaby się znaleźć w ciągu nadchodzących dni i tygodnii na poziomie 0.6685, gdzie znajduje się dołek z maja br.

nzdusd-descending-channel

NZDJPY

Od czasu przełamania wsparcia klina na parze walutowej NZDJPY pojawiło się jeszcze dodatkowe 250-pipsów spadku.

Plan na obecny tydzień jest całkiem prosty. Retest obszaru 81.00 prawdopodobnie przyciągnie sprzedających. Tak długo jak cena na zamknięciach sesji będzie utrzymywała się pod tym poziomem, moje niedźwiedzie nastawienie pozostanie nienaruszone.

Ruch spadkowy prawdopodobnie sięgnie wsparcia przy 79.40. Poziom ten był kluczowym pivotem dla tej pary pomiędzy październikiem 2015, a styczniem obecnego roku.

nzdjpy-rising-wedge-2


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here