Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Na Eurodolarze w ubiegłym tygodniu cena nadal poruszała się bokiem. Para była ograniczona 200-pipsowym zakresem od zamknięcia powyżej poziomu 1.1100 z 17-go maja.

Te artykuły również Cię zainteresują
W czasach jak te skłaniam się do pozostania z boku. Brakuje momentum, a każdy kolejny dzień wydaje się wyłaniać nowego zwycięzcę między kupującymi i sprzedającymi czyniąc odczytywanie akcji cenowej trudniejszym.

Jednak tak długo jak na zamknięciach dnia wytrzymuje obszar wsparcia przy 1.1100, pozostaje ostrożnie byczo nastawiony. Mając to na uwadze, kupujący będą musieli zdobyć ostatnie szczyty przy 1.1285 jeśli zamierzają wznowić rajd, który rozpoczął się w grudniu ubiegłego roku.

Zamknięcie powyżej obszaru przy 1.1250/85 otwierało będzie drogę do kolejnego poziomu oporu przy 1.1390. Trochę powyżej tego poziomu, blisko 1.1430 jest także linia trendu, która mogłaby zaoferować konfluencję (oporu) jeśli wspólna waluta utrzyma byczą presję.

Obecnie spodziewam się większej konsolidacji między 1.1100 a 1.1250/85. Czas pokaże czy piątkowa zwyżka jest znakiem tego co ma nadejść, czy po prostu likwidacją pozycji krótkim przed weekendem.

GBPUSD

Podobnie jak ostatnio wiele innych parach walutowych, GBPUSD pozostaje ‘na ziemi niczyjej’. Akcja cenowa z ostatnich dwóch tygodni stanowiła dowód na najbardziej prawdopodobną drogę naprzód.

Jednak jeden poziom wyróżnia się tu ponad wszystkimi innymi. 1.2775 działał jako wsparcie pomiędzy 19-tym kwietnia i 31-maja. Jednak wyprzedaż z 9-go czerwca umieściła notowania na zamknięciu sesji poniżej tego poziomu.

Od tego czasu sprzedający utrzymywali swój grunt przy sześciu osobnych okazjach. Zobaczymy czy będzie to kontynuowane, czy też kupujący zbiorą wystarczającą siłę, by obrócić sprawy na swoją korzyść.

W nadchodzącym tygodniu opór pozostaje w obszarze przy 1.2775 podczas gdy wsparcie wypada na dołku z minionego tygodnia przy 1.2588.

USDJPY

Parę walutową USDJPY omawiałem w komentarzu z ubiegłego tygodnia, gdzie zwróciłem uwagę na dwa przeciwstawne pin bary z wykresu miesięcznego. Ilustrują one to jak niezdecydowana w ostatnich tygodniach była ta wrażliwa na ryzyko para.

Niezbyt zaskakujący jest widok wspinaczki powyżej oporu kanału jaka miała miejsce 19-go czerwca. Poziom ten działał jako pivot od początku maja i nadal ma wpływ na akcję cenową.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie Twój depozyt będzie chroniony przed ujemnym saldem, a na start dostaniesz 30 USD.

Stąd, jakikolwiek retest obszaru przy 110.30 prawdopodobnie wyzwoli zwiększoną presję zakupową. Jeśli jednak byki na USDJPY zamierzają w tym tygodniu przyspieszyć, będą musiały zdobyć poziom 111.70

Zanim do tego dojdzie, możemy oczekiwać, że akcja cenowa będzie ograniczona w zakresie. Zamknięcie powyżej 111.70 eksponowałoby kolejny kluczowy poziom oporu przy 113.25. Alternatywnie, zamknięcie z powrotem poniżej konfluencji wsparć na 110.30 utorowałoby drogę do ponownego testu obszaru przy 108.40.

USDCAD

Parę walutową USDCAD wspominałem w piątek i wskazywałem wtedy konfluencję oporów, która rozwinęła się wokół poziomu 1.3380. W lokacji tej, linia trendu stanowiąca opór przecina się z oporem zwyżkującego kanału.

Ponowny test 1.3380/90 w tym tygodniu mógłby zapewnić korzystne wejście w pozycje krótką. Kluczowe wsparcie wypadałoby wtedy na dolnym ograniczeniu kanału z wykresu 4-godzinnego blisko 1.3250, a następne znajduje się przy 1.3000.

Pamiętaj o tym, że wszystko to wydarzyło się po przełamaniu linii trendu z 12-go czerwca. Była to koncepcja, o której wspominałem w ramach przeglądu z 11-go czerwca.

Jeśli kupujący nie zdołają wypchnąć w tym tygodniu ceny w górę, w kierunku 1.3380/90, traderzy mogą rozglądać się za zamknięciem poniżej wsparcia kanału z wykresu H4. W każdym razie mój finalny cel znajduje się w strefie przy 1.3000 i pozostaje ważny tak długo jak para handlowana jest poniżej 1.3390 na zamknięciach świec z interwału 4-godzinnego.

EURJPY

Para EURJPY poruszała się płasko mimo wybicia powyżej linii trendu, o której wspominałem 22-go czerwca. Środowe zamknięcie powyżej 123.30 podtrzymało byczą presję w nienaruszonym stanie i odsłoniło niedawne szczyty na 125.80.

Piątkowa sesja potwierdziła, że kupujący utrzymują kontrolę. Jednakże w strefie 124.55 rozwinął się opór, który ograniczał zwyżki pod koniec tygodnia.

Podtrzymuje ostrożne, bycze nastawienie tak długo jak na zamknięciach dnia wytrzymuje obszar wsparcia przy 123.60. Jeśli drugorzędny opór przy 124.55 zostanie w tym tygodniu przełamany, nie będzie miało co powstrzymać rajdu w kierunku 125.80.

Alternatywnie, zamknięcie dnia z powrotem poniżej 123.60 negowałoby bycze nastawienie i odsłaniało kolejne kluczowe wsparcia przy 122.60.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here