Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EUR/USD

EURUSD balansuje w kluczowym punkcie. Obserwowaliśmy poziom 1.1215 od kilku tygodni, szczególnie po pin barze jaki uformował się 3-go maja, ale także po przełamaniu poziomu 1.1357, co miało miejsce 10 dni później.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wspominałem również o tym poziomie w miniony piątek zauważając, że może on determinować kierunek na najbliższe dni. Jednak mimo, że para zamknęła się ponad nim, nie było to wystarczająco przekonywujące do zakupu.

Jednak nawet zamknięcie na wyższych poziomach nie zmieniłoby mojego podejścia. Prawda jest taka, że jak dotąd cały czas będę szukał możliwości sprzedażowych na tej parze walutowej.

Dlaczego tak?

A to dlatego, że używam kanału z 2015 roku jako barometru do tego czy mieć nastawienie niedźwiedzie, czy może już należy zmienić je na bycze. Jak do tej pory, EURUSD pozytywnie, dwukrotnie przetestował opór jaki stanowi wcześniejsze wsparcie kanału, tak więc moje nastawienie pozostaje niedźwiedzie.

Para co prawda jest w tym roku na wyższych poziomach, ale 1.1215 to tak naprawdę ta sama cena, która była w styczniu ubiegłego roku, po spadku wynoszącym 2.700-pipsów, a to nie jest ani trochę byczy znak.

EURUSD-key-levels-2


GBP/USD

Ostatnio bardzo trudno było czytać wykres GBP/USD. Dodatkowo temat Brexitu czyni funta brytyjskiego dość ryzykownym, delikatnie rzecz ujmując.

Być może zauważyłeś, że usunąłem z wykresu kilka poziomów. Powodem były niedawne fałszywe wybicia, które sprawiły, że próby dostrzeżenia kierunku dla tej pary stały się w pewnym stopniu praktycznie niemożliwe.

Dlatego też cały czas podtrzymuje mój pogląd z kwietnia, gdzie twierdziłem, że będę zainteresowany tą parą wyłącznie po dziennym zamknięciu powyżej 1.4670 lub poniżej 1.4050. Do tego czasu pozostaje na tej parze z boku.

GBPUSD-range


USD/CAD

Byki na USDCAD kontynuowały swój zwyżkowy rajd, dodając kolejne 180-pipsów do wzrostów o zakresie 650-pipsów jakie pojawiły się od dołka z 3-go maja.

Para ta jest podatna na cenę ropy naftowej, a ubiegłotygodniowe zamkniecie nastąpiło ponad poziomem linii szyi potencjalnej formacji odwróconej głowy z ramionami. Komentowałem już ten wzór na wykresie, a także wpływ poziomu 1.3575 w ostatni wtorek.

[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Wypróbuj strategię Justina Bennetta na rachunku w XM, gdzie otrzymasz 30 USD bez wpłacania własnego depozytu![/pullquote]

Na tę chwilę traderzy mogą obserwować niedawny opór jako nowe wsparcie. Jednakże struktura formacji odwrócenia nie jest do końca taka jaką chciałbym ją widzieć, tylko bycza akcje cenowa w obszarze 1.3030 uzasadnia dalsze jej uwzględnianie.

Bardziej konserwatywni traderzy mogą szukać wejścia po zamknięciu powyżej ubiegłotygodniowego szczytu na poziomie 1.3161. Kluczowy opór z kolei widoczny jest przy 1.3300 i 1.3575.

USDCAD-reversal-pattern


EUR/GBP

Na EURGBP znalazły się oferty kupna podczas piątkowej sesji i dzień zakończył się powyżej wsparcia przy 0.7700. Wspominałem o tym obszarze w ostatni czwartek po tym jak para potwierdziła trzymiesięczną formację głowy z ramionami.

Piątkowa akcja cenowa była doskonałym przykładem podejścia, w którym nie ryzykuje pozycji kiedy cena oddaliła się znacznie od średnich kroczących EMA 10/20. Koncepcja powrotu do średniej jest jedną z mniej znanych w świecie tradingu, ale całkowicie zmienia sposób gry dla tych, którzy ją zrozumieją i wykorzystają.

Wraz zakończeniem tygodnia powyżej poziomu 0.7700, nasza uwaga zwróciła się ku byłej linii szyi formacji odwrócenia. Mówię to z pewną dozą pohamowania, ponieważ poziom ten nie został jeszcze przetestowany ani jako wsparcie, ani jako opór.

Jeśli jednak byłe wsparcie wytrzyma i sprawdzi się jako opór, prawdopodobnie w nadchodzących sesjach dojdzie do wyprzedaży i ewentualnego ruchu mierzonego w kierunku 0.7386.

EURGBP-head-and-shoulders-reversal-1


EUR/NZD

EURNZD przez większość czasu w obecnym roku poruszał się bokiem. Właśnie z tego względu, ale także w związku z niedawnym przebiciem wsparcia kanału, ten cross z euro może zacząć zyskiwać w nadchodzących sesjach.

Poniższy wykres pokazuje kanał zniżkujący, który rysuje się od od sierpnia ubiegłego roku.

EURNZD-descending-channel

Mimo, że jest to dość słabo potwierdzona okazja zakupowa, aktualny scenariusz dobrze wróży dalszym wzrostom. Od czasu ustanowienia szczytu i testu poziomu 1.6830, para dryfowała do wsparcia przy 1.6530.

Kluczowym słowem jest “dryfowała” jako, że nie wydaję się, iż ostatni ruch spadkowy był bardzo przekonujący, przynajmniej jeszcze nie w tym momencie. Ten pozornie korygujący ruch może otworzyć drogę do wyższych cen i kupujący mogą z niego skorzystać, by uzyskać przewagę i wejść po niższych cenach.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here