Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Po trzech miesiącach ruchu bocznego, wygląda na to, że EURUSD przełamał w piątek istotny poziom.

Oczy na tej parze miałem zwrócone na dwie linie trendu. Pierwsza z nich rozciągała się od dołka z kwietnia 2017, a druga od maksimów z 2018 r. Wybicie jednej stanowiłoby główny motor napędowy.

Czy piątkowe wybicie oznacza “motor napędowy dla niedźwiedzi?

Tak to wygląda, pozostaje pytanie czy sprzedający pójdą tą drogą. W idealnym świecie wybicie linii trendu w kwietniu 2017 r. powinno mieć miejsce w środku tygodnia, kiedy jest większa wolumen.

Nie tworzymy jednak reguł tylko dlatego, że wybicie miało miejsce w piątek, co nie oznacza, że ​​nie jest ono ważne. Skłania jednak do zachowania ostrożności w przypadku sprzedaży EURUSD w tym tygodniu.

Na razie jednak tak długo, jak długo obszar 1.2310/30 będzie sprawdzał się jako opór na zamknięciach sesji, pozostanę nastawiony niedźwiedzio. Będę również zainteresowany sprzedażą podczas retestu tego obszaru jako nowego oporu.

Kluczowe wsparcie wypada na 1.2160, a zaraz za nim kolejny poziom obrony widoczny jest na 1.2090. Należy pamiętać, że w najbliższy czwartek poznamy decyzję EBC w sprawie stóp procentowych.

GBPUSD

GBPUSD zanotował imponujący wzrost po odbiciu od wieloletniego dołka z października 2016.

Pomimo wybicia wcześniejszego szczytu z 2018 r. na poziomie 1.4345 w ubiegły wtorek, funt na obecnych poziomach wygląda jakby był wyczerpany. Świadczy o tym niedźwiedzie objęcie z wykresu tygodniowego.

W rzeczywistości jest to pierwszy niedźwiedzi outside bar na wzrostowym swingu, od czasu rozpoczęcia rajdu wzrostowego, co miało miejsce 18 miesięcy temu. Sprawia to, że obecnie trzymam się z dala od przebywania po stronie kupna.

Mimo to sądzę, że sprzedający się trochę zapędzili. Czterodniowa przecena z zeszłego tygodnia spowodowała, że GBPUSD znalazł się ponad 120 pipsów poniżej średniej dziennej, mierzonej przez 10 i 20 EMA. W związku z tym nie zdziwiłyby mnie wyższe ceny na początku tygodnia.

Ale tak jak w przypadku EURUSD, interesuje mnie tylko sprzedawanie umocnień. Jeśli kupujący doprowadzą w tym tygodniu do kolejnego testu w rejonie 1.4080/90 w tym tygodniu, będę szukał okazji do shorta z celem na 1.40, a może nawet 1.3915.

Alternatywnie, zamknięcie dnia poniżej 1.40 otwierałoby drogę do strefy przy 1.3915. Zamknięcie poniżej tej strefy, prowadziłoby nas z powrotem minimów z lutego i marca blisko 1.3780.

GBPJPY

Pomimo zamknięcia poniżej istotnej linii trendu pod koniec lutego, byki na GBPJPY były niezwykle wytrzymałe.

Od dołka z 3 marca (a także tegorocznych minimów), ten cross z funtem zyskał prawie 900 pipsów. To znaczy do ubiegłego tygodnia, kiedy kupujący nie oddali 300 pipsów z tego zysku.

Zanim przejdziemy do najbliższej koncepcji transakcyjnej, chciałbym wskazać strukturę, która od sierpnia ubiegłego roku była znacząca z technicznego punktu widzenia.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie Twój depozyt będzie chroniony przed ujemnym saldem, a na start dostaniesz 30 USD >>

Kanał wzrostowy widoczny powyżej jest z natury niedźwiedzi. Chociaż zarysował rajd, który rozpoczął się w kwietniu ubiegłego roku, wzrostowy się charakter formacji sygnalizuje ewentualne odwrócenie w kierunku spadków.

Oczywiście, określenie czasu odwrócenia jest trudny do wskazania. Mając to na względzie, zamknięcie z czwartku może dać pewne wskazówki.

Może przypominasz sobie moje wpisy na temat linii trendu, która rozciąga się od dołka z 2016 roku. GBPJPY zamknął się poniżej tego poziomu 28 lutego. Jednak rajd, który po tym nastąpił to było zbyt wiele dla sprzedających, a para zamknęła się z powrotem ponad linią trendu 10 kwietnia.

Mam powód, dla którego nie kupuję wybić w górę z formacji wzrostowych albo nie sprzedaje wybić dołem z formacji spadkowych. Akcja cenowa z ostatnich ośmiu dni handlowych jest doskonałym przykładem tego, dlaczego stworzyłęm te zasady.

Czy więc czas spędzony nad linią trendu z 2016-go roku był fałszywym wybiciem?

Być może. Istnieje szansa, że ​​poziom ten wytrzyma jako opór na zamknięciu miesiąca (należy pamiętać, że luty zamknął się poniżej linii trendu z 2016 r.).

W pozycję krótką wszedłem podczas ponownego testu obszaru przy 151.60. Będę zainteresowany dołożeniem do pozycji, jeśli zamknięcie dnia będzie miało miejsce poniżej krótkoterminowej linii trendu, która rozciąga się od tegorocznych minimów.

CADJPY

CADJPY to kolejny przykład, dlaczego nie kupuję wybić w górę rosnących poziomów.

Pewnie, CDJPY zyskał 215 pipsów od czasu zamknięcia nad oporem kanałem z 4 kwietnia. Ale jeśli to rzeczywiście byłoby fałszywe wybicie, ruch spadkowy mógłby być znacznie poważniejszy i trwalszy.

Aby to zmaterializować, sprzedający muszą bronić wybronić obszar przy 84.60/70 jako nowy opór. Tak długo jak są do tego zdolnie, odsłonięte pozostaje wsparcie kanału w pobliżu 83.50.

Oprócz obszaru przy 84.60/70, zamknięcie pod wsparciem kanału w okolicy 83.50 sygnalizowałoby drugą szansę na wejście w pozycje krótką. Takie wybicie utorowałby drogę do ruch w kierunku minimów z 2018 r. blisko poziomu 80.55.


AUDNZD

Wspomniałem o AUDNZD we wtorek, kiedy para ta handlowana była po 1.0584. W tym czasie cena była nadal ograniczana przez opór formacji klina.

Krótko po opublikowaniu tego komentarza dokonali zamknięcia sesji powyżej obszaru przy 1.0600. A po 24 godzinach para powtórzyła test kluczowego oporu na poziomie 1.0660.

Możemy zobaczyć, jak AUDNZD odbijał się pomiędzy tymi dwoma poziomami w czwartek i piątek minionego tygodnia.
Oczekuje się, że będzie to trwało do momentu, w którym kupującym uda się dokonać zamknięcia sesji powyżej obszaru przy 1.0660.

Zazwyczaj nie uwzględniam tylu poziomów na moich wykresach, ale myślę, że pominięcie jednego z poniższych poziomów byłoby błędem. Natomiast jeśli chodzi o ostateczny cel, obszar przy 1.0820/30 wydaje się tu być głównym podejrzanym.

Bycze nastawienie będę utrzymywał tak długo jak para będzie handlowana ponad wcześniejszym oporem klina na zamknięciach dnia.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here