Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Tydzień na EURUSD był stosunkowo silny, co czyni go trzecim wzrostowym tygodniem od dołka z 3-go marca przy 1.0497. Kupującym udało się również zamknąć powyżej poziomu 1.0712, który służył jako pivot od początku lutego ubiegłego roku.

Jednak pomimo ostatnich wzrostów, byki na euro nie poczyniły jeszcze rzeczywistego postępu. Cena nadal oscyluje w 500-pipsowym zakresie, gdzie wciąż wytrzymuje opór przy 1.0800.

Linia trendu prowadzona od szczytu z 8-go grudnia wypada teraz w okolicach 1.0790. Trochę powyżej mamy z kolei poziom 1.0825, co cofa nas z powrotem do 1999-go roku.

Poza tym 1.0825 jest również poziomem zniesienia 38,2% Fibo ruchu od szczytu z 2016-go roku przy 1.1615 do tegorocznych minimów na 1.0340.

Mimo, że na głównej parze walutowej możemy zobaczyć jeszcze jakieś dodatkowe wzrosty, to sprzedaż dolara amerykańskiego nie będzie moim preferowanym rynkiem zbytu. Tuż “nad głową” jest zbyt dużo oporów, by rozważać wchodzenie w pozycje długie z obecnych poziomów.

Potrzebuje zobaczyć zamknięcie na wykresie dziennym powyżej obszaru przy 1.0800/25, bym mógł przekonać się, że kupujący są w stanie podtrzymać ten rajd. W przeciwnym razie dzienne zamknięcie poniżej 1.0712 ponownie otworzy drogę do obszaru wsparcia przy 1.0635.

GBPUSD

W ubiegłym tygodniu widzieliśmy jak GBPUSD zyskał blisko 300-pipsów od wtorkowego dołka przy 1.2108. Jednakże para zakończyła piątkową sesję trochę poniżej kluczowego oporu w regionie 1.2400.

Obszar ten działał jako pivot od 22-go listopada i prawdopodobnie przyciągnie sprzedających również w tym tygodniu.

Niemniej jednak kupującym udało się utworzyć na wykresie tygodniowym bycze objęcie. Samo to wskazuje na ich siłę, której lepiej nie stawać na drodze, przynajmniej nie teraz.

Zatem gdyby pojawiła się niedźwiedzia akcja cenowa z poziomu 1.2400, prawdopodobnie zrezygnuje z jakiejkolwiek pozycji krótkiej, gdyż jak na razie nie zamierzam zmagać się z byczą formacją, która utworzyła się na wyższym interwale.

Na chwilę obecną kluczowe wsparcie jawi się na 1.2215, podczas gdy opór pozostaje przy 1.2400/10. Zamknięcie sesji powyżej tego obszaru otwierałoby drogę do niedawnych maksimów na 1.2568 i przypuszczalnie do tegorocznych szczytów blisko 1.2670.

USDJPY

W piątek bykom na USDJPY nie udało się utrzymać ceny powyżej poziomu 113.25. Poziom ten został przeze mnie wspomniany w czwartek jako ten, który stał na drodze spadkom.

Para zamknęła tydzień znacznie pod tym poziomem, co daje prawdopodobieństwo, że ponowny test 113.25 napotka na presję podaży. Nie byłbym wcale zaskoczony powrotem do tego poziomu z uwagi na fakt, że USDJPY znajduje się obecnie ponad 100-pipsów poniżej kanału średnich EMA 10/20.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie Twój depozyt będzie chroniony przed ujemnym saldem, a na start dostaniesz 30 USD.

Podwójne dno z lutego na poziomie 111.70 wytycza kluczowe wsparcie na ten tydzień. Jest to poziom, który kupujący muszą utrzymać, gdyż dzienne zamknięcie poniżej utorowałoby drogę spadkom w kierunku obszaru przy 110.00.

Jak na razie pozostaje tu z boku, by obserwować co się wydarzy, a także czy i kiedy poziom 113.25 zostanie zakwestionowany jako nowy opór.

NZDUSD

Para walutowa NZDUSD może w tym tygodniu zaoferować okazję na wybicie z zakresu. Pomimo 125-pipsowego zysku w następstwie znacznie bardziej gołębiego niż oczekiwano Fedu, parze zabrakło jeszcze trochę do przejęcia poziomu 0.7040.

Kupującym prawie udało się wytworzyć bycze objęcie na wykresie tygodniowym. Jednak pomimo tego, rajd zapoczątkowany w środę może jeszcze nie być zakończony.

W istocie, biorąc pod uwagę czynniki techniczne z ostatnich kilku miesięcy, bardziej przychylam się ku wybiciu górą. Jednak nie chcę wchodzić na rynek dopóki nie zobaczę zamknięcia sesji powyżej 0.7040. Dopóki taki czas nie nastanie, pozostawać będę na uboczu.

Jeśli dojdzie do byczego wybicia z tego zakresu, jego prawdopodobnym rezultatem będzie ruch w kierunku oporu na 0.7133. Poziom ten działał jako wsparcie dwukrotnie w ubiegłym miesiącu jak również w pierwszym dniu marca.

Kluczowe wsparcie w nadchodzącym tygodniu znajduje się w pobliżu czwartkowego dołka przy 0.6970. Obszar ten służył jako pivot na początku stycznia, a także jest to dołek z listopada 2016-go roku.

EURAUD

O parze walutowej EURAUD wspominałem w minionym tygodniu po tym jak kupującym nie udało się utrzymać nowego wsparcia na 1.4090. Do czasu zamknięcia sesji para wyrysowała również niedźwiedzią formację objęcia na wykresie dziennym.

Formacja objęcia wraz z przełamaniem kluczowego poziomu jest dokładnie tym na co zwracam uwagę przy ocenie tego rodzaju setupu. Wejście w krótką pozycje miało miejsce na poziomie 1.4097, a zyski zaksięgowałem w środę na 1.3907 po udanym reteście wsparcia kanału.

Krótko po realizacji zysków wspominałem, że chciałbym wejść w kolejną krótką pozycję na zamknięciu poniżej wsparcia kanału. Wydaje się, że piątkowa sesja daje nam takie wybicie.

Jednakże wsparcie horyzontalne na 1.3893 jest tym, na które warto mieć w tym tygodniu oko. Również piątkowe wybicie może być czasem zdradliwe, gdyż wolumen w kilku ostatnich godzinach sesji ma tendencję do spadania.

W ciągu pierwszych 24-godzin obecnego tygodnia powinniśmy już wiedzieć czy wspomniane wybicie było prawidłowe. Obecnie traderzy poszukiwać mogą okazji sprzedażowych blisko wcześniejszego wsparcia kanału lub czekać na wybicie poniżej obszaru przy 1.3890.

Ruch poniżej tego obszaru naraziłby na spadki do dołków z lutego blisko 1.3670, gdzie wypadają także minima z 2015-go roku.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here