Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Kurs EURUSD osiągnął w piątek nasz cel na poziomie 1.2275 w piątek. Wspomniałem o wybiciu poniżej wsparcia klina z wykresu 4-godzinnego w czwartek, kiedy wspólna waluta handlowana była po 1.2338.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo że była to całkiem przyzwoita transakcja, waży znacznie większa okazja wisi w powietrzu.

Od kilku tygodni utrzymuję, że akcja cenowa od końca stycznia to nic innego jak konsolidacja. Oczekiwałem, że zobaczę działania typu “popychanie i wyciąganie” prowadzone przez byki i niedźwiedzie, biorąc pod uwagę implikacje tego, co ma nadejść.

A zatem o jakiej większej okazji mowa?

Moim zdaniem zmaterializuje się ona albo po zamknięciu sesji poniżej linii trendu z kwietniu 2017 roku, albo ponad linią trendu trendu z 2008 roku. Bez względu na kierunek, takie wybicie oznaczałoby początek kolejnego, wielomiesięcznego ruchu w górę lub w dół.

Na razie jednak traderzy będą musieli zadowolić się mniejszymi ruchami w zakresie od 50 do 100 pips. Jeśli chodzi o ten tydzień, potrzebne będzie zamknięcie dnia poniżej 1.2275, aby odsłonić konfluencję wsparcia na 1.2160.

Alternatywnie, powrót do oporu w postaci linii trendu prowadzonej od szczytu z 16 lutego prawdopodobnie napotka opór w pobliżu 1.2370. Należy jednak pamiętać, że piątkowy szczyt na 1.2335 również jest kluczowy i może w tym tygodniu powstrzymać postępy.

GBPUSD

Para walutowa GBPUSD zamknęła się w zeszłym tygodniu powyżej znaczącego poziomu. Linia trendu, która rozciąga się od 25 stycznia kilkukrotnie służyła jako opór, zanim we wtorek uległa presji kupujących.

Jednak pomimo wtorkowej wyprzedaży, kupujący natrafili na problemy w regionie 1.40. Łatwo jest zrozumieć dlaczego, kiedy przyjrzymy się temu na interwale dziennym.

Obszar 1.40 służył jako punkt odniesienia przez większą część 2018 roku. Nic dziwnego, że para miała na tym poziomie pewne problemy w ubiegłym tygodniu.

Jednak nawet piątkowy retest linii trendu (wcześniejszego oporu) jako nowego wsparcia, nie zwróciło większej uwagi funtowych byków. Już samo to pozostawia mnie niepewnym co, do ważności wtorkowego wybicia.

Z powodu tej niepewności i faktu, że poziom 1.40 jest tylko 60 pipsów powyżej piątkowego zamknięcia, zamierzam pozostać z boku. Będę zainteresowany, jeśli kupujący na zamknięciu sesji będą wyraźnie ponad 1.40, ale do tego czasu istnieje ryzyko, że wybicie z zeszłego tygodniu może być fałszywe.

EURGBP

12 lutego wskazałem na formację klina, na parze EURGBP, która może dać szansę na wybicie. Przełamanie nastąpiło 1 marca, a dawny opór lina został przetestowany jako nowe wsparcie między 12 a 13 marca.

Jednak poziom ustąpił w ubiegłą środę i ponownie służył jako opór podczas czwartkowej sesji.

Dla tych, którzy zastanawiają się, dlaczego nie była to okazja do zakupów, przychodzą mi na myśl dwa powody. Pierwszy z nich to brak sygnału kupna. Chociaż w poniedziałek i wtorek notowania utrzymywały się powyżej poziomu, podczas tych dni nie utworzył się ani byczy pin bar czy choćby świecy odrzucenia.

Drugą kwestią jest to, że, jak wspomniałem 12 lutego, tempo wyprzedaży we wrześniu zasiała pewne wątpliwości, co do potencjalnego scenariusza zwyżkowego.

Tak więc pomimo zniżkowego klina (zwykle będącego byczą oznaką), nie byłem skłonny do angażowania kapitału, przynajmniej nie bez jakiejś formy pro-wzrostowej akcji cenowej.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie Twój depozyt będzie chroniony przed ujemnym saldem, a na start dostaniesz 30 USD >>

Gdy EURGBP powróci do tej formacji, może to dobry czas, by zacząć szukać pozycji krótkich. Moim zdaniem, czwartkowy retest oporu klina na 0.8860 był prawidłowym obszarem do sprzedawania tej pary krzyżowej z euro.

Jednak na wypadek gdybyś go przegapił, sprzedający przełamali w piątek poziom, który może dać szansę w tym tygodniu.

Krótkoterminowa linia trendu, która rozciąga się od dołka poziomu z 25 stycznia, przełamana została w piątek. W związku z tym spodziewam się, że obszar przy 0,8830 przyciągnie napór presji sprzedażowej, jeśli zostanie przetestowany w tym tygodniu.

Tak długo, jak obszar przy 0.8830 wytrzymuje jako opór na zamknięciu sesji, dolna część klina w pobliżu 0.8670 / 80 pozostaje wyeksponowana.

GBPJPY

We wtorek napisałem, że GBPJPY może przestrzelić nowy opór na 149.40. Dla tych, którzy przegapili ten komentarz, obszar przy 149.40 to dawne wsparcie linii trendu, które rozciąga się od dołka z 2016 roku.

W obszarze 150,75 widziałem całkiem dobrze rozbudowaną konfluencję dlatego pomyślałem, że możemy uzyskać skok do tego poziomu, aby dokonać re-testu przed ponowną wyprzedażą.

Wracając szybko do dnia dzisiejszego, wydaje się, że wtorkowy szczyt na 149.38 był tak dobry jak trafia do kupujących. Oczywiście wszystko może się zdarzyć, więc najlepiej jest wziąć ten komentarz z przymrużeniem oka.

Nadal piątkowe zamknięcie poniżej 147.90 do 148,00 wygląda raczej przekonująco dla niedźwiedzi. Był to obszar, który ustąpił w zeszły wtorek, a następnie utrzymany był jako nowe wsparcie od środy do czwartku.

Tak jak w przypadku każdego innego piątkowego wybicia, szczególnie tak marginalnego jak to, muszę zobaczyć, jak para reaguje na obszar przy 148.00, zanim przejdę do dalszych rozważań. Jednak tak długo, jak poziom 148.00 stanowi nowy opór na zamknięciach dnia, odsłonięty pozostaje opór na 145.85.


EURCAD

EURCAD przetestował w zeszłym tygodniu konfluencję oporu po raz drugi. Strefa 1.6100/50 znalazła się pod ostrzałem 7 marca i pomimo krótkiej, ale gwałtownej wyprzedaży, po raz kolejny znajduje się pod presją ze strony kupujących.

Jak widać na poniższym wykresie, 1.6100/50 to opór kanału wzrostowego, który rozciąga się od maksimów z maja i czerwca 2017 roku. Jednak na tym wykresie nie widać, że 1.6100 to także szczyty z 2016 roku.

W rzeczywistości, przed styczniem 2016 r. EURCAD nie był handlowany w regionie 1.6100 od końca 2009 r. Nie ma wątpliwości, że jest to krytyczny poziom horyzontalny. Dodaj do tego opór kanału wzrostowego otrzymujesz obszar, który warto obserwować.

Chcę powiedzieć, że dolar kanadyjski jest niewiarygodnie słaby.
A co do pary EURCAD, brak niedźwiedziej akcji cenowej na obecnym poziomie sugeruje, że cierpliwość to teraz najlepszy sposób działania.

Zamierzam zachować tę parę na mojej liście obserwacyjnej, biorąc pod uwagę konfluencję w obszarze 1.6100/50. Dużo miejsca na spadki sprawia, że ​​warto poświęcić jej uwagę w ciągu najbliższych kilku tygodni.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here