Naga MarketsMetoda Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Niedźwiedzia świeca jaka zakończyła piątkową sesję na EURUSD może być ostrzeżeniem dla obecnych na parze byków. Po 350 pipsowym rajdzie jaki trwał od minionego wtorku euro napotkało na ścianę podaży w rejonie 1.2520/40. Ten poziom skutecznie powstrzymał dalsze wzrosty wspólnej waluty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Powrót w okolice 1,2470/5 może stanowić atrakcyjną okazję do wejścia w krótkie pozycje. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, że wciąż pozostajemy w trendzie wzrostowym. Jeśli zamierzacie dołączyć do niedźwiedzi jedną z najlepszych metod walki z byczym momentum jest rozpoczęcie od małych pozycji. Zacznijcie sprzedawać EURUSD od połowy lub nawet jednej czwartej swojej standardowej pozycji i dokładajcie shorty w miarę jak rynek będzie podążał w waszą stronę. 

Kluczowym wsparciem pozostaje poziom 1,2325. Zamknięcie się dziennej świecy poniżej narazi EURUSD na dalszą korektę w rejon 1,2160 lub nawet 1,2080. Wciąż z uwagą obserwuję linię trendu wzrostowego, która obowiązuje od kwietnia 2017 roku. Takie poziomy działają jak magnes na rynek, szczególnie w momencie gdy cena ucieka zbyt daleko od linii trendu. Zatem ta prosta może stanowić poziom docelowy dla sprzedających, a także kolejny punkt zwrotny na wykresie.

GBPUSD

Kabel w minionym tygodniu dokonał aż dwóch fałszywych wybić. Pierwsze pojawiło się na wykresie w rejonie 1,3850 kiedy sesje z 9 oraz 12 lutego zamknęły się poniżej wsparcia tylko po to by powrócić powyżej w trakcie 13 lutego. W czwartek z kolei obserwowaliśmy zamknięcie powyżej 1,4070, które zostało zanegowane już kolejnego dnia.

Funt powrócił poniżej kluczowego oporu i oczekiwałbym zwiększonej presji ze strony sprzedających w przypadku retestu tego poziomu w trakcie tego tygodnia. Innym czynnikiem wskazującym na słabość GBPUSD jest kanał spadkowy w którym obecnie przebywa cena. Jeżeli 1,4070 rzeczywiście powstrzyma kupujących wówczas możemy spodziewać się powrotu w okolice 1,3850. Pokonanie tego poziomu będzie prowadziło do dalszej wyprzedaży i testu 1,3600. 

Podobnie jak w przypadku euro, wciąż pozostaje bykiem. Szerszy trend pozostaje wzrostowy, a tworzący się kanał spadkowy może być świetną okazją do zajęcia długich pozycji na atrakcyjnych poziomach. Niemniej jednak obecne price action pary wskazuje na pewne osłabienie byczego momentum zarówno w przypadku EURUSD jak i GBPUSD.

USDJPY

Para straciła w minionym tygodniu 260 pips nie tylko pokonując zeszłoroczne minimum na poziomie 107,30 ale i przebiła linię trendu wzrostowego, która obowiązywała od dołka z września 2012 roku.

Bez wątpienia są to kluczowe wybicia, które w przypadku tej wrażliwej na ryzyko pary są końcem pewnej ery na wykresie. Nieprzypadkowe są również wybicia kluczowych wsparć na EURJPY oraz GBPJPY. 

Tak długo jak USDJPY utrzymuje się poniżej 107,30/80 na interwale dziennym tak utrzymuję niedźwiedzie nastawienie do pary. Najbliższym kluczowym wsparciem pozostaje 105,50, które wytrzymało piątkowy test sprzedających. Pokonanie tego poziomu doprowadzi prawdopodobnie do testu 103,70, a dalej nawet i 101,75. Z perspektywy długoterminowej nie zdziwię się jak w kolejnych miesiącach USDJPY przetestuje równy poziom 100,00.

Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here