Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Eurodolar w ubiegłym tygodniu nie zainspirował jakoś specjalnie do decyzji w ten czy inny sposób. Para kontynuuje odbijanie się pomiędzy obszarem przy 1.1100 i 1.1250 bez jasnego wskazania, co do przyszłego kierunku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Technicznie rzecz biorąc, wspólna waluta wykreśliła na wykresie tygodniowym niedźwiedzią formację objęcia. Co za tym idzie, nie jest to najbardziej przekonywujące zamknięcie jeśli weźmiemy pod uwagę 50-pipsowy rajd jeszcze przed weekendem.

Rzeczą, którą warto zauważyć jest to jak podczas środowej sesji wytrzymał obszar oporu przy 1.1250. Ten wcześniejszy poziom oporu, który oddany został kupującym 2-go czerwca i przez krótki okres czasu działał jako wsparcie. Jednakże zamknięcie sesji 8-go czerwca zanegowało w pewnym stopniu bycze wybicie.

Oczekuje stąd dodatkowego retestu obszaru 1.1250, by przyciągnąć napływ ofert. Alternatywnie, ruch spadkowy w kierunku 1.1100 prawdopodobnie uwolni presję popytu. Jedynie zamknięcie poniżej 1.1100 mogłoby kwestionować tegoroczny rajd wzrostowy.

GBPUSD

Podobnie do EURUSD powyżej, GBPUSD spędził ubiegły tydzień konsolidując poniżej obszaru wsparcia przy 1.2775, które teraz działa jako opór. Para zamknęła się poniżej tego poziomu w następstwie luki z 9-go czerwca.

Luka ta nie jest widoczna u wszystkich brokerów.

Im dłużej luka pozostaje otwarta, tym mniejsze szanse, że w najbliższym czasie zostanie domknięta. Tak długo jak obszar przy 1.2775 wytrzymuje jako opór na zamknięciach dnia, skłaniałbym się ku ruchu powrotnemu w kierunku 1.2655, a w nadchodzących sesjach być może do 1.2560.

Mimo, że utrzymuje niedźwiedzią perspektywę, brak prawidłowego sygnału sprzedaży trzyma mnie na uboczu. Szczególnie ostrożny jestem w stosunku do funta szterlinga z uwagi na zmienność jaką ostatnio widzieliśmy, a podejrzewam, że podobny poziom tej aktywności będziemy mogli zobaczyć w przyszłości.

USDJPY

Akcja cenowa na USDJPY przez ostatnie kilka miesięcy jest doskonałym przedstawieniem tego jak niezdecydowane bywają rynki.

Jak już pewnie dobrze wiesz, para ta często działa jako zamiennik dla ryzykownych aktywów takich jak akcje, tak więc kiedy akcja cenowa staje się niepewna i niekorzystna sugeruje to wysoki stopień niezdecydowania na rynkach jako całości.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie Twój depozyt będzie chroniony przed ujemnym saldem, a na start dostaniesz 30 USD.

Wyprzedaż z 17-go maja i zamknięcie z powrotem poniżej oporu kanału było znaczące, ponieważ sugerowało, że wybicie (bycze) z 8-go maja było fałszywe. Po reteście poziomu 112.10 z 24-go maja, para spędziła 15 kolejnych sesji trendując w dół włączając w to świeże minima z ubiegłego tygodnia na 108.81.

Jednak byki na USDJPY ponownie położyły nacisk na opór kanału blisko 111.00. Mimo, że nie udało się zakończyć tygodnia powyżej tego obszaru, bycze pchnięcie między czwartkiem i piątkiem wskazuje na powtórne umocnienie, choć jak na razie ograniczone.

W tym tygodniu para została uwięziona pomiędzy oporem przy 111.00, a wsparciem na 110.30. Oba te obszary były respektowane na zamknięciach dziennych sesji, co oznacza, że w tym momencie nie tykam wykresów intraday.

Zamknięcie dnia powyżej 111.00 odsłoniłoby poziom 111.70, po którym następuje 113.25. Alternatywnie, zamknięcia dnia poniżej 110.30 ponownie otworzyłoby drogę do 108.81, a następnie do 108.40.

NZDUSD

Parę walutową NZDUSD omawialiśmy w ubiegłym tygodniu dwukrotnie. Pierwszy komentarz skupiał się na czymś co wydawało się być formacją wyczerpania tworzącą się na wykresie 4-godzinnym.

Po tym jak kupujący zyskali kolejne 100-pipsów, para NZDUSD przełamała wsparcie klina tuż przed zamknięciem czwartkowej sesji.

Koncepcją było rozpoczęcie poszukiwania okazji sprzedażowych blisko obszaru przy 0.7240. W tym regionie znajdowała się konfluencja oporów, która czyniła ten obszar wartym obserwacji.

Najwyraźniej kupujący mieli inne plany. Poziom 0.7240 został odebrany w piątek gdy dolar amerykański walczył, by zyskać trakcję. Nie było jednak żadnego sygnału sprzedażowego przy ponownym teście 0.7240 i biorąc pod uwagę to, że do końca tygodnia pozostało tylko kilka godzin postanowiłem pozostać z boku.

Jeśli używasz linii trendu z czwartkowej analizy, wygląda na to, że wybicie w dół było ruchem fałszywym. Jest jednak jeszcze jedno wyjaśnienie przez poprzedni poziom wsparcia jaki widzisz poniżej.

Oczywiście nie widać jeszcze czy obszar przy 0.7250 wytrzyma, czy nie. Obecnie jest to coś na co zwracam uwagę. Nie spieszno mi, by tu wchodzić i muszę zobaczyć jak sprzedający utrzymują pozycję zanim zaangażuje jakikolwiek kapitał.

Tymczasowe wsparcie wypada tu na poziomie 0.7185, a następne przy 0.7125. Alternatywnie, zamknięcie z powrotem powyżej byłego wsparcia klina blisko 0.7260 negowałoby niedźwiedzie nastawienie.

GBPCAD

Po ruchu wzrostowym o ponad 2000-pipsów od tegorocznych minimów, GBPCAD przełamał w miniony poniedziałek kluczowy obszar wsparcia. Strefa przy 1.7050 włączając w to byłe wsparcie zapewniane przez linię trendu prowadzoną od dołka z 16-go stycznia i poziom horyzontalny odgrywała swoją rolę od czerwca ubiegłego roku.

Nie komentowałem wybicia z 12-go czerwca, ponieważ chciałem zobaczyć, co para zrobi jako pierwsze. Z cenami utrzymującymi się teraz poniżej 1.7045 oczekiwałbym ponownego testu obszaru przy 1.7045, by przyciągnąć wzrost presji sprzedających.

Zważając na to, że dolar kanadyjski może być trudny do odczytania, zamierzam poczekać na właściwy sygnał sprzedażowy przed rozważeniem wejścia. Jeśli nie dostanę takiego sygnału, będzie OK jeśli koncepcja ta pozostanie drugorzędna w stosunku do innych wymienionych powyżej.

W obecnym tygodniu kluczowy obszar wypada na 1.7045, podczas gdy wsparcie można znaleźć na 1.6540. Zamknięcie poniżej tego poziomu stawiałoby cel na minimach z lutego blisko 1.6240.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here