Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EUR/USD

Wcześniej na EUR/USD byliśmy świadkami poruszania się ceny w wąskim zakresie, który widziany było ostatnio w listopadzie ubiegłego roku. Cena jednak ostatecznie uwolniła się z tej konsolidacji i powstało niedźwiedzie objęcie, które daje nam wskazówkę co do tego, że dalsze spadki mogą być nieuniknione.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kluczowym w tej analizie, przynajmniej dla mnie jest to, że jest to pierwsze tygodniowe objęcie od czasu szczytu ruchu z maja 2014 roku. Wtedy ta konkretna formacja doprowadziła do przeceny o zakresie 3500-pipsów, która trwała 10 miesięcy.

Mimo, że ubiegły tydzień nie zakończył się dla tej pary niszczycielsko, to ostatnia formacja jest czymś, czego nie można zignorować. Szczególnie powinni mieć ją na uwadze wszyscy ci, którzy zamierzają wchodzić w pozycje długie.

Na wykresie dziennym głównej pary walutowej widać, żę presja podaży może pojawić się na oporze przy 1.1340, który sprawdzał się w tej roli także w lutym i marcu br. Spadek z tego poziomu otworzyłby droę do ponownego testu poziomu wsparcia przy 1.1210.

Alternatywnie, dzienne zamknięcie powyżej 1.1340 otworzy drogę do długoterminowego poziomu wsparcia niedaleko 1.1500. Podczas ponownego testu tego obszaru nie można raczej zakładać, że pójdzie z nim tak łatwo jak miało to miejsce ze wsparciem przy 1.1340.

EURUSD-horizontal-level


GBP/USD

Akcja cenowa na GBP/USD rozgrywa się między poziomem wsparcia przy 1.4050, a linią trendu prowadzoną od szczytu z sierpnia 2015 roku. O tej parze wspominałem dość często w ciągu ostatnich kilku tygodni, nie byłe jednak chętny do opowiadania się konkretnie za którąś ze stron.

Wydaje się jednak, że akcja cenowa, która trwa od lutego może wskazywać na prawdopodobny, byczy scenariusz.

Jednakże dopiero zamknięcie powyżej linii oporu, która ciągnie się od szczytu z lutego, będzie stanowić zagrożenie dla sprzedających. Jeszcze lepiej gdyby doszło do zamknięcia ponad 9-miesięczną linią trendu, wtedy ruch zwyżkowy w bliskiej i średniej perspektywie byłby dużo prawdopodobniejszy.

[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Wypróbuj strategię Justina Bennetta na rachunku w XM, gdzie otrzymasz 30 USD bez wpłacania własnego depozytu![/pullquote]

Dopóki jednak para handlowana jest niedaleko 1.4050 i nie utworzył się nowy wyższy szczyt, by pokazać siłę, istnieje spore ryzyko dalszych spadków. Taki scenariusz mógłby się zmaterializować gdyby doszło do zamknięcia poniżej 1.4050, co otworzyłoby drogę do dołka z 2016 roku przy 1.3830.

Na razie jednak moje podejście na tej parze opiera się “poczekamy, zobaczymy”, gdyż musi zostać zasygnalizowany konkretny kierunek.

GBPUSD-levels


AUD/USD

AUD/USD zrobił naprawdę ładny ruch wzrostowy przez ostatnie 3 miesiący, zyskujący przy tym 900-pipsów. Jeśli jednak jesteś bykiem na tej parze, możesz mieć powody do zdenerwowania.

Wspominałem już o fladze wzrostowej jaka formuje się na tej parze. Jej poziom oporu wypada zgodnie z kluczowym pivotem przy 0.7800, a poziom ten odgrywał istotną rolę między lutym i czerwcem ubiegłego roku.

Wspomniana flaga może wskazywać na wyczerpanie, zatem traderzy mogą szukać okazji sprzedażowych przy re-teście obszaru 0.7800. Wsparcie kanału niedaleko 0.7580 może stanowić idealny cel dla transakcji.

Z drugiej jednak strony, jeśli kupującym uda się zamknąć powyżej 0.7800, re-test szczytu z maja 2015 roku przy 0.8160 jest bardzo prawdopodobny.

AUDUSD-channel-resistance


EUR/CAD

EUR/CAD stracił ponad 400 pipsów w ubiegłym tygodniu i zamknięcie nastąpiło poniżej wsparcia jakie zapewniała linia kanału rozpoczętego od dołka z kwietnia 2015 roku. To przebicie wyraźnie wskazuje na możliwość ruchu do kolejnego wsparcia przy 1.4060, które pokrywa się z dołkiem z lutego i grudnia ubiegłego roku.

Teraz widać, że wcześnijsze wsparcie stanowi w tym tygodniu opór dla ceny. Rozsądnym może być zatem pozostanie z boku na tym rynku i pozwolenie mu na zrobienie pierwszego kroku. Oznacza to, że przed podjęciem działania, warto poczekać na sygnał sprzedaży z price action.

Mimo, że przełamanie wsparcia kanału nie wróży bykom dobrze, trzeba mieć też na uwadze ostatnie wzrosty. Jeśli kupującym uda się wyprowadzić cenę wyżej i zamknięcie na wykresie dziennym będzie miało miejsce powyżej niedawnego wsparcia kanału, być może dojdzie do re-testu niedawnego szczytu przy 1.50.

EURCAD-new-resistance


AUD/NZD

Na AUD/NZD w zeszłym tygodniu pojawił się znaczny ruch wzrostowy, zamknięcie nastąpiło ponad krótkoterminową linią trendu, prowadzoną od szczytu z 23-go marca. Obszar ten stanowi teraz wsparcie dla ceny.

Akcja ceny wskazuje jednocześnie na kanał wzrostowy rozpoczęty w lutym br. Tak długo jak wsparcie wytrzyma sądzimy, iż w nadchodzących sesjach powinniśmy zobaczyć ruch wzrostowy.

Traderzy na tę chwilę mogą obserwować poziom nieopodal 1.1060 w celu wyszukiwania okazji zakupowych, gdzie celem może być opór, który stanowi marcowy szczyt na poziomie 1.1330.

Alternatywnie, sprzedawcy mogą czekać na zamknięcie poniżej wsparcia kanału z wykresy 4-godzinnego. W takiej sytuacji spadki na Aussie mogłyby się skierować do 1.0970 zanim znajdą się sensowne oferty kupna.

AUDNZD-ascending-channel-1


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here