Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EUR/USD

EURUSD ma wreszcie szansę na długotrwały ruch spadkowy. Spadki jakie miały miejsce od czasu uformowania się niedźwiedziego pin bara sięgnęly 200-pipsów, a piątkowe zamknięcie wskazuje na to, że sprzedaż jeszcze nie dobiegła końca.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cały czas istotną rolę odgrywa dawne wsparcie kanału, które widać na wykresie. Obecnie traderzy mogą obserwować czy dojdzie do re-testu poziomu 1.1357 jako nowego oporu. Kluczowe wsparcie widać w okolicy kwietniowego dołka przy 1.1210, a po jego ewentualnym przełamaniu kolejnym poziomem wsparcia będzie 1.1060.

Zauważ, że wcześniej wyznaczony poziom 1.1340 to teraz 1.1357, gdyż wierzę, iż jest to lepsze miejsce na odbicie, tam też para prędzej znajdzie presję podaży.

EURUSD-key-support-and-resistance


GBP/USD

Na początku ubiegłego tygodnia, GBPUSD znalazł wsparcie przy 1.4390, jednakże zostało ono przełamane w piątek i zamknięcie tygodnia nastąpiło poniżej tego kluczowego poziomu.

Dopóki para znajduje się poniżej 1.4390, bardzo prawdopodobny wydaje się re-test 1.4275. Zamknięcie na wykresie dziennym pod tym poziomem otworzy drogę do obszaru wsparcia przy 1.4050, który hamował spadki wielokrotnie między marcem, a kwietnie br.

[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Wypróbuj strategię Justina Bennetta na rachunku w XM, gdzie otrzymasz 30 USD bez wpłacania własnego depozytu![/pullquote]

Biorąc pod uwagę niepewność związaną z ewentualnym Brexitem i niezdecydowanie widoczne z technicznego punktu widzenia, nie rozważam na ten moment handlu na tej parze i prawdopodobnie nie będę jeszcze nad tym myślał w najbliższym czasie.

GBPUSD-key-levels


NZD/USD

Kurs pary walutowej NZD/USD trochę się wzniósł w ubiegłym tygodniu. Jednakże odzyskiwanie zakończyło się na poziomie 0.6835. W tym tygodniu nadal uważam, że dojdzie do dalszych spadków, a to ze względu na podwójny szczyt, który wciąż obowiązuje.

Potencjalnym celem dla tej formacji może być poziom przy 0.6620. Wydaje się jednak, iż cena może spaść jeszcze niżej, w kierunku kluczowego poziomu wsparcia przy 0.6550 i są ku temu dobre powody.

Na wykresie dziennym widoczny jest kanał wzrostowy, który ciągnie się od dołka z 2015 roku, a dodatkowo zbiega się z nim wsparcie przy 0.6550

NZDUSD-confluence-of-support

Obszar ten ten jest niezwykle korzystnym celem dla traderów z niedźwiedzim przekonaniem, do który zaliczam się również ja.

Traderzy mogą rozglądać się za okazjami sprzedażowymi i ruchem w kierunku 0.6620, a nawet dalej do 0.6550. Ja utrzymuje pozycję krótką z obszaru 0.6820.

NZDUSD-double-top-1


USD/CAD

Parze USD/CAD udało się znaleźć oferty kupna na wsparciu przy 1.2850, jednak co dalej?

Jeśli parze uda się przebić przez 1.2960 na dziennym zamknięciu, nie będzie zbyt wielu przeszkód w drodze do ponownego testu 1.3260. Z kolei ruch ponad ten poziom otworzy drogę do szczytu z początku marca na poziomie 1.3430.

USDCAD-bullish-rejection


EUR/GBP

EUR/GBP w ubiegłym tygodniu kontynuował ruch boczny pod oporem przy 0.7930. Tak długo jak para ta pozostaje pod obszarem oporem, rosną szansę na wypełnienie formacji odwróconej głowy z ramionami.

Jak jednak wspominałem kilka tygodniu temu, zamknięcie ponad tym poziomem nie do końca neguje potencjalne odwrócenie jakie zapowiada formacja. Może się jednak okazać, że sprzedający będą mieli po prostu trudniej.

Tylko zamknięcie na wykresie dziennym poniżej linii szyi, która ciągnie się od dołka z 10-go marca będzie oznaczało możliwą okazję do wejścia na krótko. Do tego czasu kontynuuje cierpliwe czekanie na określenie się kierunku i tego czy EUR/GBP jest już wyczerpany, a może to tylko konsolidacja przez kolejnym ruchem wzrostowym.

EURGBP-topping-pattern


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here