Naga Markets


dpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

W ubiegłym tygodniu mówiliśmy o potencjalnym odbiciu na EURUSD. Wspólna waluta przetestowała właśnie wtedy linię trendu z kwietnia 2017 r. blisko 1.2240 i wyglądała na gotową do wzrostu w okolice 1.2440.

Chociaż kupujący w zeszłym tygodniu pchnęli notowania wyżej, to natknęli się na ścianę sprzedających powyżej 1.2360.

W związku z tym, że ani kupujący, ani sprzedający nie przejęli jeszcze kontroli, ta dwunastomiesięczna formacja klina może rozegrać się w obie strony. Trend krótkoterminowy jest wzrostowy, co sugeruje wybicie górą, ale z dwóch linii trendu widocznych poniżej, ta z roku 2008 ma większe znaczenie.

Zamierzam nadal wstrzymywać się z handlem na EURUSD. Żeby wzbudzić moje zainteresowanie, potrzebowałbym zamknięcia dnia powyżej lub poniżej oporu / wsparcia w postaci linii trendu.

Dopóki linia trendu / wsparcie w pobliżu 1.2290 wytrzymuje na zamknięciach sesji, odsłonięta pozostaje linia trendu z 2008 roku. W chwili obecnej, poziom ten wypada w pobliżu 1.2440.

Alternatywnie, zamknięcie poniżej 1.2290 otworzy drogę do 1.2160, a następnie 1.2090. Jeśli jednak EURUSD przełamie wsparcie w postaci linii trendu w trakcie nadchodzących sesji, spodziewam się ruchu do 1.1930, a może nawet do 1.1700.

GBPUSD

GBPUSD spędził pierwszy tydzień kwietnia odbijając się w zakresie 90 pipsów między 1.40 a 1.4090. Wspomniałem w zeszłym tygodniu, że odsłonięcie obszaru oporu na 1.4240 wymagało będzie zamknięcia dnia powyżej 1.4090.

Stało się tak po zamknięciu w poniedziałek na 1.4130. Niedługo po przełamaniu ponad kluczowy opór na 1.4090, kupujący podczas czwartkowej sesji wymusili re-test 1.4240.

Sprzedający nie pozwolili jednak na zamknięcie tygodnia ponad oporem przy 1.4240. Presja sprzedażowa była dla kupujących zbyt duża i w piątek na GBPUSD udało się uformować niedźwiedziego pin bara.

Podobnie jak w przypadku kilku innych par, nie zdziwiłbym się, gdyby funt potaniał w tym tygodniu. Tak długo, jak obszar przy 1.4240 wytrzymuje na zamknięciach sesji, wyeksponowany pozostaje obszar wsparcia na 1.4090

Należy mieć na uwadze to, że ewentualna pozycja krótka stanowiłaby transakcję przeciwną do panującego trendu. Dlatego warto rozważyć zmniejszenie ryzyka lub nawet całkowicie odpuścić sobie ten setup.

USDJPY

Opór na 107.40, na parze walutowej USDJPY wytrzymał lepiej, niż się spodziewałem. Na początku minionego tygodnia napisałem, że “potrzeba zamknięcia dnia powyżej maksimów z zeszłego tygodnia, blisko 107.40, by otworzyć drogę do kolejnego kluczowego oporu na 108.50”.

Do tego jednak nigdy nie doszło. Kupujący przez cały tydzień wywierali presję na 107.40, ale nigdy nie udało im się doprowadzić do zamknięcia sesji powyżej tego poziomu.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie Twój depozyt będzie chroniony przed ujemnym saldem, a na start dostaniesz 30 USD >>

Poziom 107.40 pozostaje zatem nienaruszonym oporem i pozostawia nas dokładnie tam, gdzie zaczęliśmy 9 kwietnia. Jedyną różnicą jest to, że kupujący muszą się teraz rozprawić z niedźwiedzią świecą z piątku, by zapewnić sobie zamknięcie powyżej kluczowego poziomu.

W tej chwili nie jestem zainteresowany handlem na USDJPY. Nie postrzegam piątkowej świecy jako okazji sprzedażowej, a bez zamknięcia powyżej 107.40, z punktu widzenia byków nie ma się zbytnio czym ekscytować.

AUDUSD

O parze walutowej AUDUSD wspominałem w ubiegły czwartek. tym czasie para unosiła się tuż pod oporem zniżkującego klina na 0.7760/70.

Pomysł polegał na tym, że zamknięcie powyżej obszaru przy 0.7760/70 odsołniłoby następny kluczowy opór na 0.7870/80.

Jak widać na poniższym wykresie, koncepcja ta się nigdy nie zmaterializowała. Kupujący w piątek wypchnęli cenę znacznie ponad opór klina, jednak nie zdołali zapewnić sobie zamknięcia dnia oraz tygodnia ponad tym poziomem.

Widziałem, jak niektórzy traderzy sugerują, że piątkowy pin bar stanowi okazję do wejścia w shorta. Jeśli trend na AUDUSD nie skieruje się w tym tygodniu na południe, nie będę się zgadzał z taką koncepcją.

Po pierwsze, nie ma wystarczająco dużo miejsca do spadków, by uzasadnić wejście. Stosunek ryzyka do zysku nie jest tu dla mnie wystarczająco dobry.

Po drugie, pin bar utworzył się po dwóch dniach ruchu bocznego. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​jest to słaby sygnał, który może przynieść odwrotny skutek tym, którzy handlowali na jego podstawie.

Co więcej, zniżkujący klin, który rozwijał się od 26 stycznia wskazuje, że para AUDUSD chce przejść w trend wzrostowy.

Trzy powyższe kwestie nie oznaczają, że para nie osunie się w tym tygodniu. Nikt nie wie, co się wydarzy. Jednak odrzuca to (w mojej opinii) niedźwiedziego pin bar z piątku i sprawia, że na razie pozostanę z boku.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

NZDJPY

Po imponującym, liczącym 400 pipsów rajdzie, który rozpoczął się 23 marca, NZDJPY jest w tym tygodniu narażony na cofnięcie.

Kupujący walczyli przez całą piątkową sesję, by zyskać przewagę powyżej 79.15. Na wykresie poniżej możesz zobaczyć, w jaki sposób obszar ten ukierunkowywał działania cenowe w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Tak naprawdę, region przy 79.15 wpływał na tę parę od lutego 2016 r.

Przy piątkowej, niedźwiedziej świecy odrzucenia, możemy w tym tygodniu zobaczyć ruch spadkowy na NZDJPY. Następne kluczowe wsparcie widać dopiero na 78.10, a tuż za nim wyeksponowany jest obszar przy 77.00.

Należy jednak pamiętać, że jakiekolwiek cofnięcie może mieć charakter tymczasowy. Nawet wraz z piątkową, niedźwiedzią świecą odrzucenia, para NZDJPY zyskała w ubiegłym tygodniu 120 pipsów, a od 23 marca aż 340 pipsów.

Tak więc, rozsądnie byłoby działać na podstawie niedźwiedziego pin bara zachowując ostrożność albo wcale.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here