Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Na EURUSD wreszcie zadziałały byki. Po kilku nieudanych próbach naruszenia obszaru przy 1.0635, piątkowa sesja zakończyła się wreszcie znacznie powyżej tego poziomu.

Część zysków została oddana do zamknięcia, ale nie ma w tym nic nienormalnego zwłaszcza biorąc pod uwagę 130-pipsowy rajd z piątku. Na koniec dnia parę udało się wyprowadzić powyżej 1.0635, co zwraca w tym tygodniu naszą uwagę na wzrosty.

Przed weekendem do gry wszedł również nieznaczny poziom oporu przy 1.0680, który działał jako swego rodzaju pivot od 26-go stycznia. Pewną rolę odgrywał również 12-go stycznia.

Wąski zakres między 1.0635 – 1.0680 uczynił piątkowe wybicie znacznie trudniejszym. Oczywiście można dokonać zakupów na powtórnym re-teście 1.0635, jednakże 45-pipsowy cel nie jest zbyt atrakcyjny.

Na razie postanę zatem z boku, by zobaczyć co stanie się po zeszłotygodniowym wybiciu. Zamknięcie powyżej 1.0635 pozostawia mnie na chwilę obecną ostrożnie byczym, ale potrzebuję zobaczyć nieco więcej działania ze strony kupujących zanim rozważę wejście w pozycje długą.

W najbliższą środę poznamy oświadczenie Fed i decyzje w sprawie stóp procentowych, dlatego też należy stąpać ostrożnie jeśli planuje się ekspozycję na dolara amerykańskiego. Również Mario Draghi przemawia w poniedziałek o godz. 14:30.

GBPUSD

Para walutowa GBPUSD na początku ubiegłego tygodnia spadła poniżej obszaru wsparcia przy 1.2200 i nie udało się go odzyskać.

Obecnie retest 1.2200 jest prawdopodobnie w stanie przyciągnąć więcej ofert. Obszar służył jako wsparcie między 28-grudnia zeszłego roku i 3-stycznia roku obecnego. Zmusił on następnie do odwrotu kupujących między 11 i 13 stycznia.

Chociaż pewne wsparcie znajduje się w obszarze przy 1.2130, to następny kluczowy poziom widziany jest dopiero na 1.2000. Obszar ten przyciągnął kupujących 7-go października podczas flash crashu, a później jako dołek 2017-go roku.

Podobnie jak na EURUSD, środowe FOMC będzie miało także wpływ na GBPUSD. Mając to na uwadze pozostanę z boku i poczekam aż opadnie kurz.

USDJPY

Pomimo pozytywnego odczytu NFP presja sprzedających była zbyt duża, by kupujący mogli sobie z nią poradzić. W piątek trwała walka o obszar przy 115.10, który był powodem tego, że pozostawałem z boku pomimo rozwoju hossy.

Biorąc pod uwagę niedźwiedzie odrzucenie od poziomu 115.10, prawdopodobny jest powrót do linii trendu blisko 114.20/30. To czy obszar ten poradzi sobie jako nowe wsparcie jeszcze się okaże, natomiast jeśli tak nie będzie wszystkie oczy zwrócone będą w kierunku regionu przy 113.25.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie Twój depozyt będzie chroniony przed ujemnym saldem, a na start dostaniesz 30 USD.

Jedyną rzeczą, która przywróci we mnie bycze nastawienie jest zamknięcie dnia powyżej 115.10. Takie wybicie otworzyłoby drogę do następnego poziomu oporu znajdującego się przy 117.00.

Jednakże byłbym zaskoczony widząc znaczący ruch na USDJPY przed środkiem tygodnia. W środę mamy bowiem decyzję FOMC, a podczas sesji azjatyckiej w czwartek także decyzję BoJ.

Będę czekać, by zobaczyć jak się to wszystko rozegra jeszcze w tym tygodniu. Obecny zakres jest zbyt wąski, a zbliżająca się parada banków centralnych z pewnością spowoduje niekorzystne warunki handlowe.

EURJPY

EURJPY znalazł oparcie w ubiegłym tygodniu. Tak naprawdę to ostatnie dwa tygodnie były całkiem imponujące, a wzrost od dołka przy 118.23 przekroczył 400-pipsów.

Pierwszy raz formacje jaką widzisz poniżej wspomniałem 2-go marca. W tamtym czasie para handlowana była na 120.30 i szybko zbliżała się do zbiegu oporów przy 121.20. Obszar ten przecinają dwa kluczowe poziomy (widoczne poniżej), ale jest to także 50-procentowe zniesienie ruchu od szczytu z grudnia 2016 do dołka z 2017-go roku.

Cena zarówno na zamknięciu dnia jak i tygodnia znalazła się powyżej poziomu 121.20 i jeśli poziom ten zostanie ponownie przetestowany powinien działać jako wsparcie. Mimo, że 120-pipsowy odwrót może wydawać się mało prawdopodobny to para jest również nieco przeciążona i obecnie handel odbywa się 180-pipsów powyżej średniej.

Wsparcie na nadchodzący tydzień znajduje się zatem na 121.20, podczas gdy kluczowy opór leży przy 123.85. Mniej istotny opór, który jednak również może mieć wpływ znajduje się blisko poziomu 122.70.

AUDJPY

Na AUDJPY doszło w ubiegłym tygodniu do wybicia z formacji zwyżkującego klina. Wspominałem, że środowe wybicie pozostawia nas w obserwacji ponownego testu poziomu 86.50 jako nowego oporu.

Piątkowe niedźwiedzie odrzucenie wsparcia zamienionego w opór może dawać nam właśńie to czego chcieliśmy.

Jest jednak jeszcze jeden poziom, który również działał w piątek. Linia trendu, która rozciąga się od szczytu z lutego ograniczyła zwyżkę po odczycie NFP. Dlatego też zdecydowałem się na shorta po 86.99.

Powtórny test linii trendu w połączeniu z ruchem, który przekroczył średni dzienny zakres oznaczał dla mnie ograniczone ryzyko.

Wymogiem przemawiającym za utrzymaniem pozycji było zamknięcie dnia poniżej 86.50. To rzeczywiście udało się sprzedającym. O tym czy dokładać do pozycji będę decydować zależnie od tego jak sprawy będę wyglądały w ciągu pierwszych 24-godzin obecnego tygodnia.

Jeśli wcześniejsze wsparcie klina będzie działało jako opór możliwe, że zobaczymy ruch w kierunku 85.35. Obszar ten wyróżniał się pod względem akcji cenowej na początku stycznia i do połowy lutego. Zamknięcie poniżej 85.35 utoruje drogę do ruchu w kierunku dna klina przy 83.74


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here