Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Na Eurodolarze przełamany został w ubiegłym tygodniu ważny obszary przy 1.0715. Przecina się tam wsparcie kanału oraz poziom horyzontalny, który powstrzymywał spadki 3-go oraz 6-go lutego br.

Obszar przy 1.0715 stał się następnie oporem i to z niego doszło do wyprzedaży w ciągu następnych dwóch dni po przełamaniu.

W obecnym tygodniu obszar przy 1.0715 prawdopodobnie będzie zatrzymywał jakiekolwiek wzrosty. Mimo, że wsparcie znajduje się blisko 1.0620, to wydaje się, iż następnym przystankiem dla potencjalnych spadków może być poziom 1.0515, na którym zamykał się ubiegły rok.

Kalendarz makroekonomiczny na początku tego tygodnia wygląda na całkiem spokojny. We wtorek i środę zaplanowano przemówienia Janet Yellen. Jak się jednak okazuje w tym roku, wcale nie potrzeba zaplanowanych wydarzeń makro, by poruszać rynkami.

Jak zawsze powtarzam, rozważne zarządzanie ryzykiem jest najlepszą obroną przed zmiennością, niezależnie od tego czy wynika z planowanych, czy nieplanowanych zdarzeń.

GBPUSD

GBPUSD nadal wygląda niepewnie. Mimo, że sprzedający w zeszły wtorek wypchnęli parę poniżej wsparcia przy 1.2415, kupujący szybko pokazali swoją obecność i zamknięcie nastąpiło już powyżej tego obszaru.

Wtorkowe bycze objęcie wprowadziło trochę zamieszana na rynek. Zauważyłem, że kilka podmiotów traktuje to jako sygnał kupuna.

Z mojego punktu widzenia, nie było to nic w tym rodzaju.

Oczywiście, była to świeca obejmująca, ale w mojej opinii nie była sygnałem kupna. Od połowy października ubiegłego roku brakuje na tej parze momentum. Ponadto świeca ta uformowała się w środkowej części 700-pipsowego zakresu.

Brak kierunku w połączeniu z faktem, że para handlowana jest w środkowej części zakresu zneutralizował byczy ruch z wtorku. Również wracający do ofensywy dolar amerykański i funt zdominowany przez pozostałe majorsy nie czyni GBPUSD dobrym miejscem do poszukiwania okazji w obecnej chwili.

USDJPY

Ostatnie cofnięcie na USDJPY wygląda na korektę, szczególnie biorąc pod uwagę czwartkowe zamknięcie powyżej obszaru wsparcia przy 112.55. Jest to miejsce gdzie zlokalizowane były dwa dołki utworzone w drugiej połowie stycznia, które od 6 do 8-go lutego służyły jako opór.

Stąd jakikolwiek re-test wsparcia przy 112.55 może prezentować okazję zakupową. Niemniej jednak, linia trendu prowadzona od szczytu z 3-go stycznia zahamowała piątkowe wzrosty. Dlatego też oczekiwanie na zamknięcie ponad tym poziomem może być bardziej rozważnym podejściem.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie Twój depozyt będzie chroniony przed ujemnym saldem, a na start dostaniesz 30 USD.

Zamknięcie powyżej tej linii trendu otworzy drogę do kluczowego oporu przy 115.10. Poniży wykres ilustruje jak poziom ten służył za wsparcie 6-go stycznia, zanim zamienił się w opór.

Pierwsze dane makro dla Japonii pojawiły się około godziny pierwszej dzisiejszego dnia. Mimo, że nie jest to dla mnie żadnym problemem, nieszczególnie lubię otwierać pozycje w ciągu pierwszych 24 godzin rozpoczynającego się tygodnia.

AUDUSD

Para walutowa AUDUSD spędziła ubiegły tydzień na konsolidacji w 170-pipsowym zakresie. Nie była ona wielką niespodzianką biorąc pod uwagę 500-pipsowy wzrost jaki miał miejsce od końca grudnia.

Pomimo, iż sądzę, że byki na Aussie mają jeszcze trochę paliwa do wzrostów, to para zbliża się dużymi krokami do obszaru, który może być kłopotliwy. W ubiegłym tygodniu wspominałem znaczenie obszaru przy 0.7750 zauważając przecięcie szczytów z sierpnia i listopada 2016-go roku z linią trendu prowadzoną od maksimów z tego samego roku.

Obszar, gdzie zbiegają się te poziomu jest jak dla mnie wystarczająco silny, by rozważać osłabienie rajdu wzrostowego jeśli w nadchodzących sesjach dojdzie do jego re-testu. Jednak tak jak w przypadku jakiejkolwiek przeciwtrendowej koncepcji, chcę zobaczyć niedźwiedzią akcję cenową w tym obszarze przed rozważeniem zajmowania pozycji.

W nadchodzącym tygodniu re-test poziomu 0.7608 prawdopodobnie uwolni presję popytu. Obszar wsparcia znajduje się również blisko obszaru pryz 0.7640. Biorąc pod uwagę przełamanie oporu klina na wykresie 4-godzinnym do jakiego doszło w piątek, poziom ten może przyciągnąć kupujących i wypchnąć ceny w górę.

NZDUSD

Jeśli kupującym na NZDUSD uda się w tym tygodniu przetestować obszar przy 0.7240, para może zaoferować jedną z bardziej atrakcyjnych okazji handlowych.

Wybicie dołem poziomu 0.7240 jakie miało miejsce w ubiegłym tygodniu otworzyło drogę do dalszej przeceny. Jednakże, by zapewnić sobie korzystny stosunek ryzyka do zysku, będę musiał zobaczyć re-test poziomu 0.7240 jako nowego oporu.

Od września 2016-go roku obszar przy 0.7240 działał dla pary NZDUSD jako kluczowy pivot. Sądząc po akcji cenowej jaka miała miejsce w ciągu ostatnich dwóch tygodni, bez wątpienia jest to znaczący poziom.

Pierwszy poziom wsparcia na moim radarze wypada na 0.7120. Mimo, że zakres ten oferuje potencjalny zysk na poziomie 120-pipsów, niedźwiedzie objęcie jakie miało miejsce w ubiegłym tygodniu sugeruje, że NZDUSD może deprecjonować przez dłuższy okres czasu.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here