Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Kurs pary walutowej EURUSD handlowany był w ograniczonej przestrzeni. Sprzedający pojawili się na linii trendu prowadzonej od tegorocznego szczytu przy 1.1615, natomiast oferty kupna znalazły się na kluczowym wsparciu przy 1.1200.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak przez większość 2016-go roku pozostaje na tej parze z boku ze względnu na brak kierunku i wzburzone warunki handlu.

Jednakże dla tych, którzy zdecydują się handlować, przełamanie poziomu 1.1200 otworzy drogę do ponownego testu 1.1060, natomiast zamknięcie powyżej linii trendu może doprowadzić kurs do szczytu przy 1.1355.

Patrząc w perspektywie długoterminowej mój pogląd pozostaje jednak niezmienny i wierze, że są istotne przesłanki do ruchu w kierunku 16-letnich minimów.

EURUSD-levels


GBPUSD

GBPUSD znalazł się na rozdrożu. Po przełamaniu oporu na początku września jaki zapewniało górne ograniczenie, para zaczęła tracić grunt w drugiej połowie minionego tygodnia i handel odbywa się tylko 70-pipsów ponad kluczowym wsparciem.

Obszar 1.3180/3200 jest kluczowy gdyż spotyka się tam przełamany opór formacji klina, a także wsparcie kanału prowadzonego od dołka z sierpnia.

Moje nastawienie obecnie nie jest ani bycze, ani niedźwiedzie. Kupujący pokazali ostatnio swoją siłę, wciąż jednak nienaruszony pozostaje trend spadkowy z ruchem bocznym, który trwa od początku lipca.

GBPUSD-channel


AUDUSD

Po czwartkowym, niedźwiedzim pin barze tydzień zakończył się największą stratą odnotowaną w pojedynczej sesji od czasu referendum ws. Brexitu.

Para zamknęła się następnie poniżej kluczowego wsparcia przy 0.7650. Skorzystałem z przewagi i udało się wejść w pozycję krótką po 0.7648 przy re-teście wspomnianego przed chwilą poziomu już jako nowego oporu.

Piątkowy spadek doprowadził także do zamknięcia poniżej 0.7580. Poziom ten powinien działać w nadchodzących sesjach jako opór.

Wydaje się, że “prawdziwe” okazje sprzedażowe dopiero będą miały tu miejsce. Jedną z nich może być zamkniecie poniżej wsparcia kanału w pobliżu 0.7420, które otworzy drogę do dołka z 2016-go roku przy 0.6827.

Dopóki jednak poziom ten wytrzymuje, pod znakiem zapytania stoi możliwy dalszy kierunek ruchu tejże pary, szczególnie biorąc pod uwagę niepewność jaka otacza dolara amerykańskiego.

AUDUSD-wedge


NZDUSD

Wielu ludzi jest nastawionych optymistycznie jeśli chodzi o NZDUSD. Mam jednak kilka powodów, dla których zakupy nie okazują się tu najlepszym rozwiązaniem.

Po pierwsze na parze odnotowano 1500-pipsowy spadek między kwietniem, a sierpniem zeszłego roku. Natomiast wzrost trwający od sierpnia zeszłego roku do szczytu z ubiegłego tygodnia zajął aż 54 tygodnie, co jest znakiem ostrzegawczym.

Po drugie, jak widać na poniższym wykresie miesięcznym znajdujemy się w kanale wzrostowym, który pokazuje, że możliwe są jeszcze dalsze osunięcia przed ustanowieniem kluczowego dnia.

NZDUSD-monthly-chart

Po spojrzeniu na wykres miesięczny staje się jasne dlaczego na poziomie 0.7320 trwała ostatnio walka. Jest to poziom, gdzie znalazło się kilka szczytów z 2005 roku, ale także miesięczne maksima z drugiej połowy 2009 i 2010-go roku.

Znajduje się tam również zniesienie 38,2% Fibo ruchu trwającego od dołka z 2009 do szczytu z 2011-go roku.

Mając to na uwadze jestem zainteresowany wyłącznie okazjami sprzedażowymi. Jednak zanim nabiorę pewności do setupów na short, najpierw potrzebuje zobaczyć zamknięcie poniżej obszaru przy 0.7200. Przełamanie tego typu otworzy drogę do lipcowego dołka niedaleko 0.6970.

 

NZDUSD-rising-wedge

GBPCAD

GBPCAD wygląda całkiem byczo na początku nowego tygodnia i być może dojdzie do testu oporu przy 1.7544. Zamknięcie ponad tym poziomem otworzy drogę do dalszych zwyżek i ewentualnego retestu 1.8110.

Zobaczymy jak dalej rozegra się akcja cenowa. Pozytywny retest 1.8110 może zapoczątkować większe spadki w kierunku wieloletnich dołków przy 1.5300.

GBPCAD-channel


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here