Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Byki na Eurodolarze testowały w ubiegłym tygodniu dołek z 2012-go roku na 1.2040 po cofnięciu z tego obszaru pod koniec sierpnia. Rezultat ubiegłotygodniowego rajdu był podobny do tego z 29-go sierpnia, gdzie ceny przed zamknięciem sesji spadły z powrotem pod 1.2040.

Poziom ten pozostaje zatem jako nienaruszony na początku obecnego tygodnia. Kluczowe wsparcie również bez zmian na 1.1875. W zależności od tego czy i kiedy sprzedający przetestują ponownie ten obszar wsparcia, mógłby on zapewnić konfluencję ze względu na kanał wzrostowy biegnący od kwietniowego dołka.

Biorąc pod uwagę niedźwiedziego pin bara z piątku na 1.2040 możliwe, że na początku tygodnia wspólna waluta zaliczy trochę strat. Jednakże świeca jest względnie niewielka w porównaniu do czwartkowego zakresu, co budzi pewne wątpliwości w stosunku do tego niedźwiedziego sygnału z piątku.

Znacznie lepszym sygnałem wskazującym na odzyskanie kontroli przez niedźwiedzie byłoby zamknięcie sesji (godz. 22 CET) pod wsparciem kanału blisko 1.1975. Do tego czasu, to kupujący zajmują fotel kierowcy, a najbliższe poziomy wsparcia nadal będą ograniczać straty.

GBPUSD

GBPUSD w ubiegłym tygodniu przebił się przez konfluencję oporów na 1.2970. Obszar ten ograniczał parę od czasu re-testu z 29-go sierpnia.

Oprócz poniedziałkowej sesji, w zeszłym tygodniu to kupujący sprawowali kontrolę. Zakończyli nawet tydzień ponad poziomem 1.3125, a obszar ten był kluczowy od czerwca ubiegłego roku.

Oznacza to, że ponowny test 1.3125 w tym tygodniu prawdopodobnie uwolni napływ ofert kupna. Kluczowy opór w obecnym tygodniu znajduje się blisko sierpniowego szczytu na 1.3250.

Ważna linia trendu, która rozciąga się od maksimów z 2014-go roku również może odegrać swoją rolę w ciągu następnych kilku tygodni. W tym momencie poziom ten znajduje się blisko 1.3350, ale wszystko zależy od tego czy i kiedy byki na GBPUSD zdecydują się przedłużyć ubiegłotygodniowy rajd.

USDJPY

Byki na USDJPY w piątek straciły kontrolę na istotnym poziomie. Obszar przy 108.25 stanowił kluczowe wsparcie zakresu od połowy kwietnia.

Wraz z piątkowym zamknięciem na 107.82 sprzedający prawdopodobnie będą bronić swojego terytorium gdyby para w tym tygodniu ponownie testowała 108.25. Odwrót w kierunku tego obszaru wydaje się prawdopodobny ze względu na odległość dzielącą piątkowe zamknięcie oraz 10 i 20-dniową EMA.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie Twój depozyt będzie chroniony przed ujemnym saldem, a na start dostaniesz 30 USD >>

W przypadku spadków ważne wsparcie znajduje się przy 106.00. Przecina się tam kluczowy poziom horyzontalny oraz linia trendu biegnąca od dołka z września 2012-go roku.

Spojrzenie na wykres tygodniowy ukazuje jak para testowała ten poziom przy 4 osobnych okazjach między czerwcem, a listopadem ubiegłego.

Niedźwiedzia akcja cenowa z obszaru przy 108.25 może wytworzyć korzystną okazję do wejścia w pozycję krótką dla ruchu w kierunku 106.00. Alternatywnie, zamknięcie dnia z powrotem powyżej 108.25 negowałoby niedźwiedzie nastawienie.

AUDUSD

Pomimo wyciągnięcia cen znacznie ponad 0.8065 w piątek, kupujący nie zdołali utrzymać tych zysków do zamknięcia. W efekcie powstał 80-pipsowy, niedźwiedzi pin bar.

Piątkowa świeca sugeruje prawdopodobieństwo korekty w tym tygodniu. Obnaża to również poziom sierpniowego dołka przy 0.7820, choć warto mieć na uwadze, że obszar przy 0.7900 mógłby przyciągnąć trochę ofert.

Na uwagę zasługuje także fakt, że piątkowy sygnał jest przeciwny do krótkoterminowego trendu. Zatem mimo, że sprzedający mogą poprowadzić w tym tygodniu ceny niżej, jakakolwiek sprzedaż, technicznie jest tu pod prąd.

Jedyną rzeczą jaka negowałaby niedźwiedziego pin bara jest zamknięcie dnia ponad 0.8065. Zanim tak się stanie kupujący narażeni są na oddanie niektórych z niedawnych zysków.

EURGBP

Na parze EURGBP kontynuowany był handel w obrębie kanału wzrostowego, który rozciąga się od dołka z maja. 28-go sierpnia omawialiśmy potencjał odwrócenia od oporu kanału. Do tej pory, odwrócenie z końca sierpnia zaprowadziło parę około 200-pipsów niżej.

W nadchodzącym tygodniu para prawdopodobnie napotka na presję kupną w obszarze wsparcia przy 0.9025/60. Z kolei czwartkowe i piątkowe maksima blisko 0.9200 prawdopodobnie przyciągną oferty jeśli zostaną przetestowane.

Brak prawidłowego sygnału sprzedażowego trzyma mnie teraz na uboczu. Tak długo jak wsparcie kanału blisko 0.9060 wytrzymuje na zamknięciach sesji, trend wzrostowy pozostaje nienaruszony.

Jeśli jednak kupujący nie zdołają utrzymać wsparcia kanału, mogłoby to doprowadzić do wymownej korekty, która odsłoniłaby poziom 0.8890, a być może nawet 0.8745.


Interesujesz się Price Action?
Zapraszamy na bezpłatne seminarium PRICE ACTION DAY.
Gdzie i kiedy? 21 października, Warszawa

[otw_shortcode_button href=”https://www.stofs.com/media/promo/lps/promotion/seminar-warsaw/pl/?comparic=on&camp=24731″ size=”large” bgcolor=”#65bd00″ icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-green” border_color=”#ffffff”]Zarezerwuj sobie miejsce[/otw_shortcode_button]


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here