Naga MarketsdpaMetodologia Price Action zyskuje sobie coraz większą popularność wśród profesjonalnych, jak i początkujących inwestorów, dlatego też na Comparic znajdziesz sporo wpisów i analiz o tej tematyce. Przed tobą tygodniowe spojrzenie na rynki z portalu DailyPriceAction.com, którego założycielem jest Justin Bennett – trader, od 2007 roku działający na rynku Forex, a od 2010 przy wykorzystaniu Price Action.


EURUSD

Byki na Eurodolarze ponownie przetestowały w ubiegłym tygodniu konfluencje oporu, jednak nie udało im się przez nią przebić. Obszar leży pomiędzy 1.1430 – 1.1450 i stanowi przecięcie oporu horyzontalnego oraz linii trendu prowadzonej od szczytu z sierpnia 2015-go roku.

Czwartkowy rajd wywołał drugi re-test tego obszaru oporu. Obecnie sprzedający swój grunt, ale musimy sprawdzić, czy w tym tygodniu zrobią to po raz trzeci.

Kluczowe wsparcie wypada na 1.1250/80 i obejmuje ostatnie szczyty ustanowione w maju i czerwcu br.

Dowiedz się czym jest konfluencja wsparcia lub oporu >>

Pozostaje ostrożnie byczo nastawiony tak długo jak na zamknięciach sesji wytrzymuje wsparcie przy 1.1250/80. Jeśli obszar ten zostanie przełamany, może to doprowadzić do większej korekty, a jest to coś czego nie widzieliśmy od dłuższego czasu.

Zamknięcie powyżej 1.1450 utrzymałoby bycze momentum w nienaruszonym stanie. Dodatkowe poziomy oporu omówimy jeśli kupujący doprowadzą do zamknięcia powyżej tego poziomu.

GBPUSD

W ubiegłym tygodniu kontynuowana była konsolidacja na GBPUSD. Kupujący całkiem agresywnie posunęli naprzód tę parę pod koniec czerwca, ale w ubiegłym tygodniu nie udało im się dalej podążać tą drogą.

Kluczowe wsparcie wypada tu na poziomie piątkowego dołka przy 1.2865. Opór można znaleźć na maksimach z czwartku przy 1.2980.

Zamierzam pozostać z boku, tak jak robiłem to przez kilka miesięcy. Boczna akcja cenowa i brak determinacji po obu stronach sprawia, że handel na GBPUSD jest w mojej opinii zbyt ryzykownym przedsięwzięciem.

USDJPY

W ubiegły czwartek wspominałem, że poziom 113.25 był nową “linią na piasku” dla pary USDJPY. Innymi słowy, działał jako kluczowy pivot na zamknięciach dnia. Kupujący potwierdzili tę koncepcję we wtorek kończąc sesję na 113.27.

Po czwartkowym komentarzu para zamykała tę i następną sesję w obrębie obszaru wsparcia przy 113.25. Kupujący w końcu zdołali zebrać wystarczająco dużo sił, by pchnąć USDJPY 100-pipsów wyżej podczas piątkowej sesji.

Strategię Justina Bennetta możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie Twój depozyt będzie chroniony przed ujemnym saldem, a na start dostaniesz 30 USD.

W obecnym tygodniu, obszar przy 114.35 pozostaje oporem, choć stosunkowo drugorzędnym. Konfluencja oporu przy 115.00/20 jest bardziej istotnym obszarem, który może zaoferować korzystny sygnał sprzedażowy o ile zostanie przetestowany.

Podsumowując, tak długo jak na zamknięciach sesji wytrzymuje obszar wsparcia przy 113.25, narażone pozostają strefy 114.35 i 115.00/20.

AUDUSD

Para walutowa AUDUSD złapana została w 50-pipsowym zakresie pomiędzy wsparciem przy 0.7565/70 i oporem na 0.7620. O koncepcji ruchu spadkowego pierwszy raz dyskutowaliśmy 30-go czerwca br.

Wybicie z 4-go lipca i sygnał sprzedażowy z 5-go lipca wyglądały obiecująco. Mimo, że podczas piątkowej sesji nie został przekroczony poziom oporu przy 0.7620, to pomysł na krótką grę jest kwestionowany.

Zamierzam na razie siedzieć bezczynnie do czasu, aż dostanę lepszą koncepcję, co do tego, po której stronie jest kontrola. Kupujący zajmowali “fotel kierowcy” od maja, ale odrzucenie czternastomiesięcznego oporu kwestionuje to, jak długo mogą go jeszcze utrzymać.

Kluczowe wsparcie w obecnym tygodniu wypada na 0.7565/70, a zamknięcie poniżej odsłoni poziom 0.7515.

EURCAD

W piątek wspominałem o tym jak EURCAD kładł presję na długoterminową linię trendu rozciągająca się od dołka z 2015-go roku. Poziom ten ukierunkowywał w pewnym stopniu akcję cenową od minionego roku i wydaje się, że teraz także to robi.

Niektórzy czytelnicy zastanawiali się dlaczego wykorzystuje poziom, przez który przebijało się kilka cieni świec dziennych. Możesz zobaczyć do czego się odnoszę na poniższym wykresie w trakcie sesji z 27-go marcia i 24-go kwietnia.

Jest jednak duża różnica pomiędzy przebiciem poziomu cieniem dziennej świecy i zamknięciem sesji powyżej lub poniżej niego. W rzeczywistości, te knoty, które przebijają poziom czasami tworzą pin bary, które chcemy handlować.

W przypadku EURCAD, linia trendu od dołka z grudnia 2015 była przełamana na zamknięciach dnia tylko przy dwóch okazjach – 16-go listopada 2016 i 24-go kwietnia 2017.

Pierwsze zamknięcie było poniżej, a drugie powyżej tego poziomu. Oba zamknięcia uwolniły ponad 500-pipsowy ruch.

Możesz teraz zobaczyć dlaczego mówię, że zamknięcie dnia poniżej tej linii trendu może utworzyć okazję sprzedażową. Nie ma jednak na razie co tutaj robić dopóki nie dojdzie do zamknięcie dnia poniżej tego poziomu lub byczej akcji cenowej ponad nim.

W tym tygodniu kluczowy opór przypada w okolicach 1.4965, podczas gdy wsparcie pozostaje cały czas na 1.4670. Zamknięcie dnia poniżej tego poziomu odsłoni 1.4470, co byłoby również domknięciem luki z końca kwietnia br.


Chcesz przeczytać pozostałe artykuły i analizy Justina? Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here